Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2018, 21:41   #301
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak zrobiłem u siebie i sygnalizacja zajętości działa i u kierowcy i u pasażera.
dałeś radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc nie ma co się przejmować i trzeba robić jak podpowiadasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 15:36   #302
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz rozebrać fotele i bierzesz siedzisko z Anglika pasażera i oparcie kierowcy z Europy
Czujnik zajętości fotela jest tylko i wyłącznie w fotelu pasażera,więc jak zamienisz tylko oparcia miejscami (angielski komplet)to ,gdzie będzie czujnik zajętości fotela?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 09-02-2018 o 15:38
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 18:33   #303
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

Nie wiem skąd masz takie informacje, gdyby tak było to nie działało by mi w fotelu pasażera a działa.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 19:44   #304
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

Czyli jesteśmy świadkami cudu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. działa coś czego nie ma.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 19:45   #305
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

Przeczytałem jeszcze raz nasze wpisy i z jednej strony możecie mieć rację że czujnik jest tylko w jednym fotelu ale z drugiej nie macie racji że pozbywa się sygnału zajętości. Jeżeli zamienia się siedziska z oparciami to finalnie siedzisko angielskiego pasażera trafia w miejsce siedziska europejskiego pasażera. Dlatego u mnie po takiej zmianie wszystko działa.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania

Ostatnio edytowane przez totek2 ; 10-02-2018 o 07:50
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 08:19   #306
Terra
ford::amateur
 
Imię: Karina
Zarejestrowany: 22-02-2018
Skąd: Orzesze
Model: mk3
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

Witam.Zarejestrowałam się poniewaz mam nadzieje otrzymać odpowiedź. Mam mk3 2,5 V^ fotele skóra regulacja elektyczna przód?tył i góra/ dół bez pamięci , oraz podgrzewane kierowca i pasażer. rok 2002. Niestety auto juz padło i kupuje nowe. Pewnie 1,8 benzyna ale z pewnością z elektryczna regulacją fotela kierowcy. Również mk3 ale rok 2006 po lifcie. Moje pytanie:
1. Czy da sie przełożyć te skórzane do tego drugiego? Na grzaniu mi nie zależy
2. Czy gdzies na śląsku ktoś to może zrobić ?
Terra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2018, 11:42   #307
rafeek
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 03-01-2015
Model: mk4
Silnik: on
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

Cytat:
Napisał SebaNa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Montaż elektrycznego fotela kierowcy z modułem pamięci.

(ja miałem w oryginale podnoszony fotel tylko góra-dół elektrycznie)


Do wtyczki pod fotelem kierowcy musimy dołożyć 4 piny
Pin nr 1 (oryginalnie kabel ma kolor fioletowo – pomarańczowy)
Pin nr 2 (oryginalnie kabel ma kolor szaro – pomarańczowy)
Pin nr 11 (oryginalnie kabel ma kolor biało czerwony)
Pin nr 12 (oryginalnie kabel ma kolor czarno siwy)

Pin nr 1 i 2 to CAN
Pin 11 zasilanie modułu
Pin 12 masa modułu


Kable z Pinu nr 1 i 2 ja wpiąłem do plecionki która idzie we wiązce kabli pod nogami kierowcy. Po odkręceniu fotela oraz wypięciu plastykowej nakładki progu można bez problemu podnieść dywan i tam bardzo ładnie widać wiązkę. Z tej plątaniny kabli trzeba wyciągnąć plecionkę kabli (2 kable zwinięte ze sobą fioletowo – pomarańczowy + szaro – pomarańczowy) i do niej się wpiąć.

Pin 12 doprowadziłem do progu a tam są oryginalne miejsca na podłączenie masy. Trzeba tylko na końcu dorobić oczko i śrubą dokręcić się w wolne miejsce.

Pin 11 można zrobić na 2 sposoby.
Pierwszy prostszy – zmostkować go z zasilaniem głównym fotela. Z tego co pamiętam pin 15 (gruby kabel żółto czerwony)

Drugi sposób trudniejszy ale jak w oryginale (ja podjąłem się tego wyzwania)
Rozebrać wszystkie osłony progów strony kierowcy. Rozebrać całą stronę kierowcy z tapicerek bagażnika i dostać się do zespołu bezpieczników tylnych.
Kabelek z tego pinu nr 11 trzeba przeciągnąć aż do tego miejsca w bagażniku. Tam są 3 jakby osobne skrzynki połączone ze sobą. 2 dolne mają ułożenie pionowe bezpieczników górna skrzynka poziome ułożenie (w instrukcji obsługi samochodu jest to ładnie pokazane) .
Tam trzeba nasz doprowadzony kabelek wpiąć w tą właśnie poziomą skrzynkę. Dopiąć trzeba w miejsce które w instrukcji obsługi opisane jest jako FC7. I potem trzeba założyć bezpiecznik 5A. Potem całe auto poskładać z powrotem .

U mnie po doprowadzeniu tych 4 kabli fotel kierowcy ożywa. (czyli płynie reguluje się elektrycznie we wszystkich kierunkach. Można zaprogramować ustawienia fotela oraz po otwarciu kluczykiem fotel sam się ustawia do zapamiętanych ustawień.

Ja nic nie włączałem w CCC.
Uwaga też z mojej strony nie posiadam w samochodzie składanych lusterek z podświetleniem oraz z pamięciami. Moje moduły drzwiowe też pewnie tego nie obsługują. Wiec fotel działa niezależnie od tych drzwiowych modułów

Montaż fotela pasażera jest o wiele prostszy

Wystarczy tylko dociągnąć zasilanie i masę

Pin nr 15 (oryginalnie kabel ma kolor czerwony – dość gruby) - zasilanie
Pin nr 16 ( oryginalnie kabel ma kolor czarno zielony – dość gruby) – masa

Ja pin nr 15 pociągnąłem również jak w oryginale do tylnych centralek bezpieczników w bagażniku. W instrukcji obsługi samochodu oznaczony jest jako FB9. (prawa skrzynka z pionowym ułożeniem bezpieczników. Tam tak jak w oryginale założyłem bezpiecznik 30A.

Pin nr 16 dociągnąłem do progu od strony pasażera (również demontaż plastykowej osłony progu i podniesienie dywanu tym razem pasażera) tam też są oryginalne miejsca do przykręcania masy. Uprzednio założyłem oczko.
Witam,
mam problem...jak podłaczyc do fotela piny 1,2 11,12, w instalacje wiadomo bo jet napisane, ale w fotel w ktore miejsca ? jak to sprawdzic?
Pozdrawiam
rafeek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2018, 12:39   #308
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

jak masz schemat to na schemacie jest wszystko napisane, która wtyczka i który pin
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2018, 13:31   #309
rafeek
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 03-01-2015
Model: mk4
Silnik: on
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

NIe mam schematu...
Jak ktos taki posiada to bardzo poprosze.
rafeek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2018, 17:01   #310
rafeek
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 03-01-2015
Model: mk4
Silnik: on
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń na skórę, czy elektryka zadziała?

up...
rafeek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.