Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2010, 09:57   #11
zbieli
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Kędzierzyn
Model: FORD MONDEO MKIII
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

Widać to jakaś "zdrowa" przypadlość tego silnika, 2,0 tddi 115.
Mam to samo, już trzykrotnie bylem ściągany z ulicy.
Pierwszy raz diagnoza: pompa wtryskowa + sterownik.
Drugi raz: pompa zasilająca w zbiorniku.
Trzeci raz: majstrują przy wtryskiwaczach.
Za trzecim razem zostawiłem samochód i powiedzialem, że mają go tak dlugo robić aż zrobią, robią już miesiąc!!!.
Nie wiem, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale na mój dyletancki nos to coś jest chyba z softwerem, coś chyba dzieje się w komputerze.
Faktycznie, super autko, wygodne dynamiczne, ale przez te usterki boję sie nim gdziekolwiek wyjeżdżać.
Jeśli będę już cokolwiek mądrzejszy to Wam napiszę, mam nadzieję że z wzajemnością!
Pozdrawiam, glowa do góry,"KAWAŁ ZŁOMU NAS NIE POKONA"!

zbieli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 10:23   #12
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

Cytat:
Napisał zbieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widać to jakaś "zdrowa" przypadlość tego silnika, 2,0 tddi 115.
Mam to samo, już trzykrotnie bylem ściągany z ulicy.
Pierwszy raz diagnoza: pompa wtryskowa + sterownik.
Drugi raz: pompa zasilająca w zbiorniku.
Trzeci raz: majstrują przy wtryskiwaczach.
przede wszystkim czy podpiął go ktoś pod kompa przy Tobie i pokazał jakie błędy wyskoczyły?
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 11:38   #13
zbieli
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Kędzierzyn
Model: FORD MONDEO MKIII
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

Nie, rzeczywiście nikt przy mnie nie podpinał do kompa.
Powiedziano mi, że za każdym razem wyskakuje błąd pompy.
Jest jeszcze jedna sprawa, ktora mi się przypomniala, aczkolwiek nie wiem czy można powiązać ze sobą te rzeczy.
Kiedy jadę nocą na światłach, przy przekraczaniu pewnej prędkości obrotowej (nie pamiętam dokładnie ile, ale wydaje mi się że ok. 2 - 2,5 tyś.) następuje mignięcie świateł, tak jakby chwilowy skok napięcia na wyżej, i dalej jest ok.
Czy może Wam też się to dzieje?.
zbieli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 22:31   #14
GreenJack
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Wawa
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

Witam
Mam obecnie takie same objawy, może już ktoś zdiagnozował co jest przyczyną?
Pozdrawiam
GreenJack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 12:57   #15
assuan
ford::amateur
 
Avatar assuan
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Stargard
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

witam, mam dokladnie ten sam problem, i mialem nadzieje ze sie z nim uporam, jednak te wpisy trozke mnie przerazily, u mnie tez to laczy sie z problemem z alternatorem.... jak by ktos cos ustalil to prosze o wpisy
assuan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 09:18   #16
blady221
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-12-2010
Skąd: Legnica
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

witam.
mój mondziak zaczal sie tak samo zachowywac. zaczelo sie dwa tygodnie temu. zgasl jak jechalem wymienic swiece Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie chcial zapalic. wymienilem filtr paliwa, dolalem ropy z uszlachetniaczem i zaplil. wniosek byl jeden - lipne paliwo. zatankowalem do pelna i problem znikl. po przejechaniu 400 kilometrów tzn do stanu z przed incydentu mn. zaczelo sie to samo. jak sie nagrzeje to stoi. nie wiem czy jakosc paliwa ma jakis zwiazek. komputer pokazuje blad pompy wtrysku, ale racze watpie zeby to byla pompa, bo wtedy chyba by wcale nie jechal. dzisiaj jade do pompiarza zobaczymy co powie.
blady221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 14:09   #17
zbieli
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Kędzierzyn
Model: FORD MONDEO MKIII
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 8
Thumbs up Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

Wywołałem ten temat, dlatego też opiszę Wam wszystkie działania jakie wykonałem w związku z tymi objawami.
Takie krótkir resume:
1. Po pierwszym zdarzeniu wymienilem filtr paliwa, po jego wymianie zapalił, odetchnąłem!
2.Po przejechaniu ok 1500km powtarza się sytuacja, pompiarz stwierdził, że padła pompa ze sterownikiem, O.K.- wymienić.
3. Przejechałem ok. 150km, powtórka z rozrywki, na gwarancji odholowali go do naprawy, wymieniono pompkę zasilającą, znajdującą się w zbiorniku, przejechałem ok 600 km, do pompiarza.
4. Powiedzialem, że ma stać tak długo aż zdiagnozują i naprawią, bez strzelania( kosztownego w końcu).
5. Ostatecznie wymieniono 4 wtryski, ktore podobno zapowietrzaly się bo były rzekomo wygrzmocone.
6. Przejechałem ok 150 km po naprawie, silnik rzeczywiście pracuje inaczej, lepiej, równiej, ciszej, w dużym mrozie pali doslownie na tyk.
Mam nadzieję, że to naprawdę koniec, zrobione jest wlaściwie wszystko jeśli chodzi o uklad paliwowy.
Gdyby jednak zdarzyło się to ponownie (odpukać w niemalowane) to pozostaje już coś poza ukladem zasilania, np software, czujniki itp.
Dlatego jeśli mogę radzić to proponowalbym zacząć od wymiany wtrysków.
Nie sugerować się do końca błędami pompy, u mnie też pokazywał za każdym razem błąd pompy, ostatecznie nie ona była temu winna.
Wtryski nie są drogie, BOSCH (polecam) kosztuje ok 120/ szt.
Pozdrawiam i życzę sukcesów.
zbieli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 11:45   #18
blady221
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-12-2010
Skąd: Legnica
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

witam. Panowie u mnie okazala sie pompa paliwa ta kolo zbiornika, podobno wytwarzala zle cisnienie. koszt takiej pompy (zamiennika oczywiscie) to 190 na alegro a wymiana na kanale jakies 10 minut. Auto jak na razie jezdzi bez problemow. pozdrawiam i zycze sukcesów.
blady221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 12:45   #19
lukasw5
ford::average
 
Imię: łUKASZ
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: b-stok sokolka
Model: mondeo
Silnik: TDDi + chip :)
Rocznik: 2001
Postów: 57
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

Cytat:
Napisał zbieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wywołałem ten temat, dlatego też opiszę Wam wszystkie działania jakie wykonałem w związku z tymi objawami.
Takie krótkir resume:
1. Po pierwszym zdarzeniu wymienilem filtr paliwa, po jego wymianie zapalił, odetchnąłem!
2.Po przejechaniu ok 1500km powtarza się sytuacja, pompiarz stwierdził, że padła pompa ze sterownikiem, O.K.- wymienić.
3. Przejechałem ok. 150km, powtórka z rozrywki, na gwarancji odholowali go do naprawy, wymieniono pompkę zasilającą, znajdującą się w zbiorniku, przejechałem ok 600 km, do pompiarza.
4. Powiedzialem, że ma stać tak długo aż zdiagnozują i naprawią, bez strzelania( kosztownego w końcu).
5. Ostatecznie wymieniono 4 wtryski, ktore podobno zapowietrzaly się bo były rzekomo wygrzmocone.
6. Przejechałem ok 150 km po naprawie, silnik rzeczywiście pracuje inaczej, lepiej, równiej, ciszej, w dużym mrozie pali doslownie na tyk.
Mam nadzieję, że to naprawdę koniec, zrobione jest wlaściwie wszystko jeśli chodzi o uklad paliwowy.
Gdyby jednak zdarzyło się to ponownie (odpukać w niemalowane) to pozostaje już coś poza ukladem zasilania, np software, czujniki itp.
Dlatego jeśli mogę radzić to proponowalbym zacząć od wymiany wtrysków.
Nie sugerować się do końca błędami pompy, u mnie też pokazywał za każdym razem błąd pompy, ostatecznie nie ona była temu winna.
Wtryski nie są drogie, BOSCH (polecam) kosztuje ok 120/ szt.
Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Wtryski (wtryskiwacze?) nie są drogie 120/szt a skąd wziąłeś tą cenę ??
lukasw5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 07:37   #20
blady221
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-12-2010
Skąd: Legnica
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

tez sie w sumie zastanawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tyle to kosztuja uzywane na alegro.
blady221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnie silnik , mondeo mk3 , szarpanie silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.