Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2014, 15:12   #21
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

w wiekszosci przypadkow to ludzie nie wiedza jak eksploatowac silnik, srednio mam spalanie 4,5l-jak jezdze oszczednie....i srednia predkosc wg komputera to okolo 50km/h.

a zazwyczaj ludzie jezdza na zbyt wysokich obrotach i dlatego spalanie wzrasta o 1-2L/100km.

dotyczy sie to zarowno silnikow diesla jak i benzyniakow.
I tutaj niema zlych silnikow ale co najwyzej niedouczeni kierowcy.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 15:25   #22
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

na zbyt wysokich ? o ile dla dizla tematu nie ma, tak benzyna lubi wysokie obroty i jak widze jak eco szaleńcy tłuką się na V biegi 50km\h to strach pomyslec co się w tym momencie dzieje z panewkami i korbą...
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 15:29   #23
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie

Ja swoim mam teraz srednia 70 i spalanie 4,8 wg kompa oczywiscie
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 18:32   #24
Marcin78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Warszawa
Model: V40
Silnik: T4
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na zbyt wysokich ? o ile dla dizla tematu nie ma, tak benzyna lubi wysokie obroty i jak widze jak eco szaleńcy tłuką się na V biegi 50km\h to strach pomyslec co się w tym momencie dzieje z panewkami i korbą...
No może w benzynie to przesada 50 na V biegu, ale u siebie bez problemu jeżdżę 50-60 na IV biegu i wtedy mając coś około 2 tyś obr/min mogę śmiało się poruszać po mieście. Bez problemu też auto normalnie przyśpiesza nie stwarzając jakiś dziwnych szarpań itp. a jak chcę wszystkim odjechać to wiadomo że wbijam II i jadę ....

Tak czy inaczej przy utrzymywaniu w miarę stałej prędkości nie przeszkadza nawet 70-80 km/h na V biegu

Jedyne co jest męczące dla silnika do mocne przyśpieszanie na za wysokim biegu ale to każdy chyba sam potrafi ocenić i wyczuć

Bump:
Cytat:
Napisał Harisonl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja swoim mam teraz srednia 70 i spalanie 4,8 wg kompa oczywiscie
Ale rozumiem że to raczej trasa. (ale nie autostrada na tempomacie 70 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
Tak czy inaczej wynik moim zdaniem bardzo dobry.
Z takiego spalania byłbym zadowolony.
Marcin78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 19:07   #25
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

To jest wynik trasa 75% miasto 25% codziennie do pracy mam 120 km. Z moich obserwacji jeszcze wynika ze mniej mi pali na zwykłym dieslu z shela na tym nitro + pali więcej średnia wtedy 5,3 ale może to wynika też z tego ze mając swiadomość lepszego paliwa bardziej cisnę auto. Ze niby taki złudzenie lepsze paliwo auto lepiej się zbiera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 20:07   #26
Marcin78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Warszawa
Model: V40
Silnik: T4
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

A sprawdzałeś kiedyś odwrotnie? Miasto 70% trasa 30 % ?

Bump: Z paliwem 95 / 98 też mi się wydaje że przez świadomość lepszego więcej od niego wymagam i dlatego spala tyle samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcin78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 21:53   #27
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

W samym mieście na kompie mam 7 l gdy dojdzie trochę trasy to w 6,5 się zmieszcze.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 08:07   #28
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na zbyt wysokich ? o ile dla dizla tematu nie ma, tak benzyna lubi wysokie obroty i jak widze jak eco szaleńcy tłuką się na V biegi 50km\h to strach pomyslec co się w tym momencie dzieje z panewkami i korbą...
to mysl tak dalej. nic dziwnego ze pozniej silnik benzynowy zamiast 500kkm wytrzymuje 200kkm i bierze olej. a z panewka wiecej sie dzieje na wyzszych obrotach jak na nizszych bo ma wieksze obciazenia!!!! a cisnienie oleju takie same!!!

PS.NIEMA ROZNICY CZY DIESEL CZY BENZYNA-kazdy silnik jak to jest mozliwe powinien pracowac na najnizszych obrotach.
A jak ktos nie wierzy to radze kupic samochod ktory mowi kiedy biegi zmieniac albo automata w benzynie i sie przekonac na jakich obrotach silnik pracuje.

1300RPM-dla osobowki to standardowe obroty pracy dla silnika benzynowego jak i diesla. Jezeli sa drgania to nalezy zwiekszyc obroty-ale to zazwyczaj w samochodach u producentow ktorzy nie poradzili sobie dobrze z wywazeniem silnika.


PS. kolo 2 masowe tez jest projektowane do pracy na niskich obrotach-bo po to jest ten wynalazek-i zazwyczaj łozysko w kole 2masowym psuje sie z powodu zbyt duzej liczby cykli!!!!-o tym tez nikt nie wie? a czemu?

Nic wiec dziwnego ze pozniej producenci przewiduja zywotnosc silnikow po 500kkm a silniki wytrzymuja tylko 200kkm jak tacy kierowcy jezdza samochodami.

Cytat:
Napisał Marcin78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyne co jest męczące dla silnika do mocne przyśpieszanie na za wysokim biegu ale to każdy chyba sam potrafi ocenić i wyczuć
To tez jest bledna teoria-a w zasadzie to nie teoria!!! jak bylem młody i głupi to tez tak myslalem-ale prawda jest taka ze lepiej jest wcisnac gaz do spodu na obrotach 1500rpm jak na obrotach 2500rpm-bo w kazdym przypadku silnik bedzie mechanicznie bardziej obciazony na wyzszych obrotach!!!

jezeli niema potrzeby przyspieszac z wykorzystywaniem wysokich obrotow to lepiej przyspieszac na niskich.

PS. w taki sposób oszczedza sie nie tylko silnik ale i paliwo!!!

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 21-08-2014 o 08:23
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 08:29   #29
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

z całym szacunkiem, zobacz gdzie osiąga moment dizel, a gdzie benzyna. to po 1. po 2. dlaczego dizel, przy 3500 puchnie, a accorda 1,8 mozna kręcić do 8000 ?

poza tym, ja za młodu bawilem się w eco cos tam - jezdzilem na 3 biegu przy 20 km\h itp itp zajechałem 2 mechanizmy różnicowe czyli skrzynie. silnik ma pracować w zakresie momentu obrotowego a nie przy 1300 rpm. wiec nikt mnie nie przekona do takiej jazdy.

po 4. jedz sobie rowerem pod górkę na ciężkiej przerzutce. jakie ma przeciążenia korba jak stajesz na pedałach i na siłę gwałcisz te pedały ? a jakie ma przeciążenia jak jedziesz na lekkiej przerzutce, co prawda machasz nogami jak muł, ale przeciążenia znikają...


mnie do mułowatej jazdy benzyną nie przekonasz, biegi zmieniam 2500-3000 normalnie, a i czasem 4 000 rpm i mysle, ze moj silnik spokojnie wytrzyma te pól melona - krzywdy mu nie robie

po 5. co do cykli - to masz racje. jeśli benzyna jeździ na wyższych obrotach to automatycznie ma korba: wiecej cykli nalatane, tłoki wiecej razy zrobiły skok, pompa, cały osprzęt również. dlatego stare, poczciwe dizle, bez turbin, bez wysilenia robiły 2 melony kilometrów z palcem w spodniach. ale taka karma dla dizla - dziala na mniejszych obrotach. tylko teraz cała ta oszczędność idzie do piachu: turbina, dpf, dwumasa, mase elektryki, pompowtryski...

Ostatnio edytowane przez Fulara ; 21-08-2014 o 08:32
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 11:04   #30
czepollo
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 11-09-2013
Skąd: Opole
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi (74kw;100PS)
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

Podsumowując moje pytanie, można stwierdzić, że moje spalanie jest zarówno prawidłowe, jak i nieprawidłowe, bo to chyba jest tak jak z ludźmi, nie ma nas dwóch takich samych, tak samo nie ma dwóch takich samych samochodów i kierowców w nich siedzących, zatem zawsze samochody będą różnie palić.

Wnioskując z dyskusji przy 1.8 tdci można się martwić jak w mieście przekroczy 8.5 l, a w trasie 7,5 l (i to też około).

Pozdrawiam wszystkich.
czepollo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
spalanie , tdci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.