Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-07-2016, 17:13   #1
teyo3
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Katowice
Model: FORD FOCUS MK II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Na co zamieniliście swoje fabryczne radio 6000 CD owalne bez mp3

Witam użytkowników mam pytanie i myślę że fajny pomysł na temat każdy kto zmienił fabryczne radio forda szczególnie model 6000 CD bez mp3 niech się wypowie oraz wrzuci focie jak to wyszło najlepiej dobrej rozdzielczości żeby ładnie było widać .
Dokładnie chodzi o zamianę fabrycznego na inne duże 2 din markowe typu clarion, jvc,sony,pioneer i inne mniej znane i krótka opinia jak się sprawuję czy jesteście zadowolenie z urządzenia jakości muzyki itp z innych funkcji np bluetooth itp
oraz stacje multimedialne jak to wszystko wygląda komponuję się z deską rozdzielczą jak pasuję ramka , proszę wrzucać focie waszych foczek jak to wygląda pochwalcie się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę jeszcze dopisać jaki to fokus i rok

teyo3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2016, 18:52   #2
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Na co zamieniliście swoje fabryczne radio 6000 CD owalne bez mp3

SONY MEX-XB100BT - Myślę, że jak zmieniać radio to najlepiej na takie. Ma wszystko z BT włącznie..

Ewentualnie jak bez BT to są pionierki: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ramki są na allegroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na google są też fotki jak to wyglądaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przejściówki i kostki też bo takie potrzeba..

Do tego radyjka zostanie Ci tylko dołożyć jakieś głośniki z przodu sensownej mocy. Tył zdejmiesz Faderem w radiu, żeby sie nie zjarałyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Np coś w ten deseń: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Głośniki maja 70W. Radyjko ma ponad 40W..

Albo Helixy 50W:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przy okazji możesz lekko wygłuszyć drzwi matami bitumicznymi, koszt około 50zl za długą rolkę która wystarczy na komplet drzwi przednich.

Powinno być wszystko w opcjach radyjka co być potrzebował. Zamkniesz się w lekko ponad 1000zl jak sam będziesz dłubał. Do tego będzie chyba fajnie grało.. Moce podałem w RMS.. Jesli dalej chcesz radio 2DIN to musisz wiedzieć, że będzie miało około 20RMS czyli tak lipnie troche.. zazwyczaj 20+/-2Waty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Teraz musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to ma wyraźnie lepiej zagrać od fabrycznego radyjka czy tylko ładnie wyglądać.. Bo jak ma ładnie wyglądać to musisz kupić wersję fabryczną z MP3 + głośniki fabryczne niebieskie, ponoć są lepsze od papierowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wersja PRO to oczywiście wzmacniacz, wygłuszenie jakieś z dedykowanych materiałów itp.. najlepiej w serwisie CarAudio.. Koszt to jakiś 1000-2000zl + radio + głośniki + wzmacniacz ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2016, 18:53   #3
Pesiok
ford::beginner
 
Avatar Pesiok
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 12-07-2016
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1.6 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Na co zamieniliście swoje fabryczne radio 6000 CD owalne bez mp3

Ja mam radio Sony, te co dawał Ford.
Fajne radio, gra bez zarzutu, mp3 ma.
http://www.caraudio-service.ru/Ford_..._CDX-FS132.jpg
__________________
Możecie go kupić w każdym kolorze. pod warunkiem, że będzie to kolor czarny - o Fordzie T.
Pesiok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2016, 21:59   #4
Effendi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2014
Model: Focus Mk3.5
Silnik: 1.5 TDCi 120KM
Rocznik: 2018
Postów: 25
Domyślnie Odp: Na co zamieniliście swoje fabryczne radio 6000 CD owalne bez mp3

Zamiast firmowego 6000CD wstawiłem sobie Pionieera MVH-560BT. Ma usb na kablu, bluetooth i możliwość ustawienia koloru podświetlenia, wiec ładnie zgrywa się z deska mimo, że jest 1 DIN.
Głośniki to bieda i jakiego radia nie kupisz to będą wąskim gardłem systemu, dlatego swoje wymieniłem - z przodu Helixy E 62c, z tyłu Morel Maximo Coax 6. Głośniki 16 cm duszą się pod samym radiem, które nie jest w stanie ich napędzić, dlatego pod fotelem pasażera leży wzmacniacz czterokanałowy Crunch. Używkę na allegro można wyrwać za 300zł, naprawdę warto.

Jestem bardzo zadowolony z efektu. Do pierdzenia firmowego zestawu nie ma porównania - przepaść. Koszt wszystkiego poniżej 2000zł. Dla jednych sporo dla innych mało. Jeśli lubisz słuchać muzyki to docenisz zmianę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przelutowałem rezystorki w pilocie do radia i mam sterowanie z kierownicy jak w firmowym radiu. Operacja banalnie prosta.

Ostatnio edytowane przez Effendi ; 21-07-2016 o 18:41
Effendi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2016, 22:06   #5
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Na co zamieniliście swoje fabryczne radio 6000 CD owalne bez mp3

Ktos ma te wynalazki z androidem z allegro w owalnym ksztalcie ?
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2016, 22:20   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Na co zamieniliście swoje fabryczne radio 6000 CD owalne bez mp3

Cytat:
Napisał Effendi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głośniki 16 cali duszą się pod samym radiem, które nie jest w stanie ich napędzić, dlatego pod fotelem pasażera leży wzmacniacz czterokanałowy Crunch.
Łomatko! Pokaż gdzieś ty takie monstra zmieścił. Chyba nie w drzwiach?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2016, 22:46   #7
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Na co zamieniliście swoje fabryczne radio 6000 CD owalne bez mp3

Cytat:
Napisał Effendi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Głośniki to bieda i jakiego radia nie kupisz to będą wąskim gardłem systemu, dlatego swoje wymieniłem - z przodu Helixy E6X, z tyłu Morel Maximo Coax. Głośniki 16 cali duszą się pod samym radiem, które nie jest w stanie ich napędzić, dlatego pod fotelem pasażera leży wzmacniacz czterokanałowy Crunch. Używkę na allegro można wyrwać za 300zł, naprawdę warto.

Jestem bardzo zadowolony z efektu. Do pierdzenia firmowego zestawu nie ma porównania - przepaść. Koszt wszystkiego poniżej 2000zł. Dla jednych sporo dla innych mało. Jeśli lubisz słuchać muzyki to docenisz zmianę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przelutowałem rezystorki w pilocie do radia i mam sterowanie z kierownicy jak w firmowym radiu. Operacja banalnie prosta.
Helix E6X moc RMS 40W ? Dla tego prościej jest kupić radio 4x100W,, które RMS ma chyba 43W. Bez wzmacniacza same radyjko spokojnie sobie poradziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 11:41   #8
Effendi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2014
Model: Focus Mk3.5
Silnik: 1.5 TDCi 120KM
Rocznik: 2018
Postów: 25
Domyślnie Odp: Na co zamieniliście swoje fabryczne radio 6000 CD owalne bez mp3

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Łomatko! Pokaż gdzieś ty takie monstra zmieścił. Chyba nie w drzwiach?
errata - 16,5 cm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał minciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Helix E6X moc RMS 40W ? Dla tego prościej jest kupić radio 4x100W,, które RMS ma chyba 43W. Bez wzmacniacza same radyjko spokojnie sobie poradziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie teraz są takie radia, z początku nie wierzyłem. Uroki cyfrowych wzmacniaczy. Do Helixów nadal za mało, wzmak powinien być mocniejszy od głośników żeby nie przesterować.
Mój brat ma w Octavii trochę tańsze Helixy pod firmowym radiem i zamiast basu jest buczenie. Dlatego warto zacząć od wymiany radia na lepsze.

Ostatnio edytowane przez Effendi ; 21-07-2016 o 12:10
Effendi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 13:33   #9
mefisto72
ford::average
 
Imię: Darth Mondeo
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Gryfino-Pniewo
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2000cm benzin/lpg
Rocznik: 2012
Postów: 91
Domyślnie Odp: Na co zamieniliście swoje fabryczne radio 6000 CD owalne bez mp3

Ja mam poliftowego 6000CD i generalnie jestem zadowolony bo słucham 3ki, ale po USB też bym chciał słuchać. Jest jakaś alternatywa dobry UKF plus USB? Wiem że androidy mają właśnie problem ze stacjami UKF. Dla mnie wystarczyło by takie 6000CD z USB byłoby idealne.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mefisto72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 15:58   #10
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Na co zamieniliście swoje fabryczne radio 6000 CD owalne bez mp3

Cytat:
Napisał Effendi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
errata - 16,5 cm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Faktycznie teraz są takie radia, z początku nie wierzyłem. Uroki cyfrowych wzmacniaczy. Do Helixów nadal za mało, wzmak powinien być mocniejszy od głośników żeby nie przesterować.
Mój brat ma w Octavii trochę tańsze Helixy pod firmowym radiem i zamiast basu jest buczenie. Dlatego warto zacząć od wymiany radia na lepsze.
Ale, że jak za mało... piszesz o tych Helixach 40W RMS ? One pewnie maja 35RMS więc takie radyjko z 42-43RMS to już jest na mini zapasGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Generalnie fajnie by było, jakby dało się mostkować w takim radiu kanały, bo 2 wystarczą a nawet słucha się tego lepiej w aucie niż z 4 głośników na razGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moim zdaniem taki setup byłby w sam raz.. Głośniczki już jakoś by się ruszały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kiedyś miałem Pioniera jakiś sub 350RMS i z tego co pamiętam, to nie bardzo miał tą moc realnie.. chyba przestrzelił producent o około 80RMS? Chociaż ja to tam dokładnie nie wiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na pewno nie ma sensu ładować kasy w same radio 2DIN, bo ładnie będzie wyglądało.. Lepiej brać 1DIN ale porządne albo nastawić się na dołożenie wzmacniacza.. Tylko nie mam bladego pojęcia jaki wzmak dzisiaj jest wart uwagi do autaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Plusem tego radyjka 4x100W jest łatwość montażu. bo wzmak to już kombinacje.. trzeba nowe okablowanie pociągnąć do wzmaka z zasilaniem i sygnałem i ze wzmaka do głośników. Wiadomo, że lepiej zagra. Ale cenowo nie wiem... Może jakby jakieś 2DIN braż za 500zl około i do tego wzmak używkę to wyjdzie podobnie jak 1DIN.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.