Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2017, 10:41   #231
DawidUK
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Manchester
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125bph
Rocznik: 2007
Postów: 81
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Ja jestem pewny że przy fotelu pasażera też mam masę przy brązowym kablu, to chyba ten powinienem odłączyć w takim razie tak ?

DawidUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 10:45   #232
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Tak.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 12:27   #233
DawidUK
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Manchester
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125bph
Rocznik: 2007
Postów: 81
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

tak więc...odłączyłem ten kabel (czarno niebieski obok brązowego z siedzenia pasażera) no i dyskoteka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. prawy przycisk odpowiada na regulację ale nie grzeje, lewy (pasażera) po włączeniu na maxa, po chwili spada, nic nie grzeje...
DawidUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 12:57   #234
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Sprawdzałeś,czy masz tą dodatkową masę na wtyczce kierowcy,czyli w Twoim przypadku na prawej wtyczce ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 15:22   #235
DawidUK
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Manchester
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125bph
Rocznik: 2007
Postów: 81
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

sprawdzę jutro, bo dzisiaj nie mam warunków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dam znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DawidUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 10:14   #236
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Cześć ogrzebie trochę temat, chciałem u siebie uruchomić grzanie foteli. Przegrzebałem wątek i mam kilka pytań. Mam wersje Ambiente, chyba Silver z PL, i bieda z okablowaniem.

> Brak przewodów od foteli do tunelu
> W tunelu w szarej wtyczce, tylko po 2 przewody po obu stronach <- tutaj widze największy problem, czy to idzie uzupełnić bez rozbierania deski ? Podpiete tylko gniadko zapalniczki z tyłu.
> Brak drugiej skrzynki bezpieczników w bagażniku, z tego co czytam to mozna ją pominąć

Wiem, że napewno potrzebuje kabli od foteli (kostki pod fotelem) do tunelu -> szara wtyczka oraz do samego przęłącznika. Co jeszcze będzie niezbędne ?
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 02:35   #237
urbanex
ford::beginner
 
Avatar urbanex
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Panowie, a tak trochę z innej beczki, chociaż nadal w temacie foteli: planuję wymianę takich zwykłych na full opcję tj. z grzaniem, wentylacją i modułem pamięci i jestem na etapie rekonesansu instalacji w swoim aucie. Zauważyłem, że we wtyczce wiązki dochodzącej do fotela kierowcy brak jest pinów 13 i 14. Wiecie może za co są odpowiedzialne? Brakuje mi także 1,2,11,12 ale o tych już wiem - can, zasilanie i masa niezbędne do pracy modułu pamięci. Piny od grzania namierzyłem i na szczęście są na pokładzie, ale tego 13 i 14 nie mogę rozszyfrować. Oznaczenia ze schematu to 13: RR155E kolor GRAY, 14: CR201A kolor BLUE-ORANGE, oba WA 0,5 (to WA to przekrój w mm2?)
urbanex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 03:06   #238
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Cytat:
Napisał urbanex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale tego 13 i 14 nie mogę rozszyfrować
W full fotelu kierowcy(pamięć+wentylacja) tych pinów nie ma,także się nie przejmuj.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 18:33   #239
urbanex
ford::beginner
 
Avatar urbanex
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W full fotelu kierowcy(pamięć+wentylacja) tych pinów nie ma,także się nie przejmuj.
Ok! Dzięki za cynk, to zapytam jeszcze, bo wyczytałem, że bawiłeś się w wymianę diod we włączniku:

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Da się te diody od podświetlenia przełącznika wymienić-robiłem to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to tam w środku wygląda? Czy te diodki są bezpośrednio wlutowane w płytkę drukowaną czy może są na jakichś kabelkach? Zwykłą lutownicą da radę czy potrzebna stacja?
urbanex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 19:19   #240
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Diody są przylutowane do płytki drukowanej.Ja to robiłem tradycyjną lutownicą,nie hot'em.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.