Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford EcoSport

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2018, 23:01   #11
Abermon
ford::beginner
 
Avatar Abermon
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-12-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci PS
Rocznik: 2016
Postów: 47
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Ok chłopaki, ale nie uważacie jednak że 9 litrów na cykl mieszany w silniku 1.0 to jest porażka? Ja wiem, że tak naprawdę spalanie was nie interesuje itp... Ale mam wrażenie, że to jest pocieszanie się na siłę. Jeśli spalanie by Was nie interesowało kupilibyscie auta z silnikami 3.0 i mieli fun z jazdy. Ja nie zaklinam rzeczywistości. Kupiłem 1.5 EB i sprzedałem. Jednak spalanie przy mojej nodze na poziomie 11l w cyklu miejsko autostradowym, biorąc pod uwagę mierne walory dynamiki to byla przesada. Wrocilem do 2.0 tdci i przynajmniej wiem ze mam czym jechać. Spalanie 8l przy tym samym stylu jazdy. I wiem ze nie ma co porównywać diesla do benzin... Tylko nie wydaje sie Wam wszystkim że Ford nas wszystkich robi w ciula? Popatrzcie na dane spalania producenta. I na te Wasze 9 litrow. No comment

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Abermon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 23:42   #12
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Na pewno masz dużo racji bo myśle że gdyby ten 1.0 EB spalał średnio do 7l/100 to byłoby fajnie. Ja zanim kupiłem to auto to poogladałem sobie parenascie testow i przeczytałem trochę recenzji. Wszędzie mówiono że spalanie jest duzo większe niz podaje fabryka. A więc mój wybór był całkowicie świadomy. Gorzej jak sobie jakiś "oszczędniś" go kupi, który z kolegami lub sąsiadami codziennie pod blokiem rozprawia ile to dzisiaj spalił bo np wczoraj o 0.1?100km mniej ... Ci będą zawiedzeni. Silnika 3.0 nie kupiłem z prostych powodów bo chciałem mieć małe autko miejskie z wyglądem SUV a takie nie mają dużych silników. Gdyby była wersja 2.0 benzyna wolnossąca taka jak jest w USA to na 100% bym kupił. Diesel też jest słaby dla Ecosporta i to niestety tylko w wersji manual. Poza tym Ecosport diesel i napęd 4x4 to już się robi zbyt wysoka cena i wtedy startowałbym do innego pułapu cenowego i klasy auta. Ecosport dla mnie jest na przechowanie na kolejne 5 lat. Chciałem kupić Kugę ale w tej wersji jaka w tej chwili jest to dla mnie archaizm totalny. Jak będzie nowa Kuga, która ma wnętrze jak nowe Ecosporty, nowe Focusy to na pewno sobie ją kupię ale to za parę lat. Może będzie już hybryda albo elektryk. Z silnikiem 3.5l benzyna w hybrydzie z elektrykiem jezdzilem przez 3 lata pod marką Lexus 350GH i spalanie miałem nigdy nie większe jak 9l/100 ... Ale to było auto za 400tys a nie za 100tys więc dajmy sobie spokój z tymi porównaniami. Ecosport jest ok ale spalanie na pewno mogloby być lepsze i tu masz rację. Mnie to nie przeszkadza , taki chciałem ale generalnie trochę szkodzi rynkowi sprzedaży Ecosporta bo zła fama się szybko rozchodzi.
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2018, 13:20   #13
maarec
ford::average
 
Avatar maarec
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Smax / Ecosport
Silnik: 2.0 TDCI / 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2012 / 2018
Postów: 89
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Spalanie tego samochodu zależy w bardzo dużym stopniu od stylu jazdy kierowcy i miejsca w jakim jeździ. Kilka tygodni temu tankowałem go w trasie, skasowałem spalanie średnie, a że jechałem za znajomym praktycznie 90-100kmh płynne to wielkie było moje zdziwienie kiedy po ok 10km spalanie wynosiło 3,5l/100km

spalanie na pierwszym baku, 100% miasto i było chyba 10.0 albo 9,5l. Jazdy takim małym silnikiem trzeba się nauczyć, albo nie patrzeć na spalanie. Moja żona zawsze jeździła ekonomiczniej ode mnie, a teraz sama widzi, że jak ona wsiądzie to spalanie zaraz rośnie.

Dla mnie s/s jest w tym aucie całkowicie niedopracowany, silnik gaśnie, za kilkanaście sekund robi się gorąco i trzeba system odpiąć, jakbym miał czekać na reakcję samochodu to bym się udusił.

Mam nadzieję, że nie wgrają na serwisie za rok oprogramowania odpinającego jeden cylinder ani innych "gratisów".

Trzeba też brać pod uwagę, co dla kogo oznacza Miasto - dla jednego będzie to Kłobuck, dla drugiego Częstochowa a trzeciego Wrocław. Dalej już nie ma nawet co patrzeć.

Spalania w takich miastach z takim małym silnikiem będą zupełnie różne. To nie diesel, który ostatecznie na koniec baku gdzieś tam po 800km pokaże 7,5l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maarec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 11:56   #14
cadship
ford::beginner
 
Avatar cadship
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: KUGA III VIGNALE PHEV/Ecosport STLine
Silnik: 2.5 +EL/1.0 125KM automat
Rocznik: 2020 / 2018
Postów: 32
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Cytat:
Napisał Abermon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok chłopaki, ale nie uważacie jednak że 9 litrów na cykl mieszany w silniku 1.0 to jest porażka? Ja wiem, że tak naprawdę spalanie was nie interesuje itp... Ale mam wrażenie, że to jest pocieszanie się na siłę. Jeśli spalanie by Was nie interesowało kupilibyscie auta z silnikami 3.0 i mieli fun z jazdy.
Gdyby był 3.0 to na pewno bym go kupił (wystarczyłoby nawet 1.5), ale producent na europe dał tylko 1.0 o dieslu nie mowie, bo do takiego samochodu miejskiego to porazka.
A jezeli chodzi o spalanie to nie rozumiem tego powiedzenia "duzo pali" przeciez jak ktos kupuje samochod za 90 tys to chyba go stac na paliwo, a z tego co sie orientuje to na stacjach paliwa nie brakuje. Z drugiej strony to wole niech pali litr paliwa wiecej niz na 1000km dolewac litr oleju.
Wracajac do tematu o spalaniu (silnik 1.0 125KM automat) - po przejechaniu 2500 km srednie spalanie mam na poziomie 7,6 (cykl mieszany 60/40 bo mieszkam ok 10 km za Szczecinem i dojazd mam w mniejszych korkach wiec to mozna uwazac za trase), ale dodam ze jak żona sprawdzała z dystrybutora to komp przeklamuje ok 0,5 litra wiec wyszło 8,1l. pewnie wyszło by jeszcze z pol litra wiecej, bo w chłodniejsze dni zona jezdzi bez klimy, bo otwiera sobie okno dachowe (nie dla oszczednosci tylko tak jej lepiej, ja w mondeo tez z tego "luksusu" czesto korzystam). Wydaje mi sie ze dla tego samochodu realne srednie spalanie wyniesie ok 8,5 l (w automacie), ale dodam ze kolega ma manuala i u niego spalanie jest niewiele mniejsze ok 8 l - teraz zaluje ze nie kupil automata

Ostatnio edytowane przez cadship ; 25-06-2018 o 11:59
cadship jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 19:49   #15
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Średnie spalanie spada. Już w tej chwili przy mieszanej jeździe zaczyna się wahać pomiędzy 8,5 a 9,0. Badam różne sytuacje w mieście i na drodze też. W mieście , nawet w korkach zaczynam jeździć w położeniu S bo wtedy ma lepsze przyśpieszenie oraz nie włącza się system s/s, który nieraz mnie denerwuje. Co prawda mogę go wyłączyć osobno przy D ale jak dam skrzynię na S to nie muszę o tym pamiętać. W trasie jeżdżę z reguły na D a jak widzę że będę miał trochę wyprzedzań to też przechodzę na S. Tu jest ta frajda że w połozeniu S mogę się zdać na dobrze spasowany automat, który kręci do 5000obr/min albo zmieniać biegi przyciskami przy kierownicy. Jak mam większe korki ( Wrocław ) to wtedy przechodzę na s/s w położeniu D i rzeczywiście jest to wygoda bo zapala silnik tylko wtedy jak ruszam. Ale... ale jak chcę posłuchać dobrej muzyki to wtedy moje audio B&O trochę jest prądożerne i silnik na postoju włącza się częściej. Jedno jest pewne to ze średnie spalanie spada bo i ja się zaczynam uczyć innego stylu jazdy ( aczkolwiek lubię jak pedał gazu niżej opada :-) ) no i jak to już Kolega powiedział "auto się dociera"... . Na razie 2300km więc wszystko przede mną. Jak będę u znajomego diagnosty w serwisie to spróbuję sprawdzić czy da się włączyć automatyczne blokowanie drzwi bez reperkusji gwarancyjnych . Bo to że się da to zrobić to juz widziałem w YT. A kończąc wywód o spalaniu to mnie przede wszystkim chodzi tylko o zasięg. No i musze poznać ile tej rezerwy paliwa na prawdę jest. Jak się kończy komputerowa rezerwa to podejrzewam ze jest jeszcze ok 5 do 7l paliwa bo nie zatankowałem nigdy więcej jak 42 litry oprócz pierwszego tankowania po zakupie gdzie wlałem 53l. Tylko nie wiem jak długo komputer pokazywał 0km. Sumarycznie od początku miesiąca zakupiłem juz dla Ecosporta i Mondeo 363l paliwa więc chyba jeszcze dokupię 40 i dostanę obiad gratis jak to piszą w promocji na stacjach :-) Jak skończę ten zbiornik to będę miał ok 2850km przejechane co przy zakupie 270l jeszcze daleko odbiega od wymaganego spalania, no ale to razem z tym początkowym i większym spalaniem na razie :-) Bawię się tymi statystykami tylko i wyłącznie aby się podzielić swoimi opiniami na forum ale... ale gdyby był dostępny mocniejszy silnik benzynowy ok 1,5l turbo byłoby na prawde fajnie. Kolega kupił BMW X4 2.0l benzyna i pali mu średnio pomiędzy 10 a 11. Inne auto,inne wrażenia, inna kasa :-) Jest ok :-)
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2018, 14:32   #16
Chica
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2018
Skąd: Poznań
Model: Ecosport ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 19
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Cześć
Auto kupione trochę ponad miesiąc temu. Silnik 1.0 125 km. Skrzynia manualna. Średnie spalanie w cyklu mieszanym ok 7 litrów. Ostatnio wzięłam go na przejażdżkę po Polsce. 600 km na autostradzie, z czego 400 km na tempomacie 140km/h, kolejne 200 na autostradzie między Łodzią a Warszawą - tam się nie da szybko, ale w miarę płynnie, 2 dni jazdy po Warszawie (korki nie były super duże) i około 250 km (edit) krajówką trzymając się ograniczeń prędkości. W sumie około 950 km, spalanie rzeczywiste według tankowania wyniosło 7.7 l/100km. Całkiem nieźle.

Auto ma już przejechane około 2300 km i zaobserwowałam od ostatniego tankowania wyraźny spadek spalania. Po przejechaniu 50 km w cyklu mieszanym, komputer pokazuje 6,3l (wcześniej nie miałam takiego wyniku).

Ostatnio edytowane przez Chica ; 26-06-2018 o 19:30
Chica jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 00:09   #17
w3m
ford::amateur
 
Avatar w3m
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-06-2018
Skąd: Mogilno
Model: Ecosport
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Cześć wszystkim,
dziś odebrałem swojego ecosporta manual skrzynia 1.0 125km.
Powrót grzeczny do domu od dilera (kilkukrotne przyśpieszanie/wyprzedzanie) ****ianą drogą więc nie goniłem (prędkość max do 120 km/h) - droga koło 100km. Średnie spalanie w nieco ponad 7litrów. Chyba będzie dobrze - wypowiem się głębiej jak zrobię z 2tys.
w3m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2018, 10:49   #18
kepnik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2013
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Mniejszy silnik nie zawsze oznacza mniejsze spalanie... mała moc, to i trzeba dużo w pedał dawać, żeby jechało. Tylko 125 koni, a auto coś tam swoje waży. Jakby wpakowali tam EB 1.5 160 km to spalanie byłoby podobne / minimalnie wyższe, a już byłoby czuć tę moc.
kepnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 21:17   #19
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Cytat:
Napisał kepnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mniejszy silnik nie zawsze oznacza mniejsze spalanie... mała moc, to i trzeba dużo w pedał dawać, żeby jechało. Tylko 125 koni, a auto coś tam swoje waży. Jakby wpakowali tam EB 1.5 160 km to spalanie byłoby podobne / minimalnie wyższe, a już byłoby czuć tę moc.
Masz rację, trochę mocy by się przydało. Dziwię się ze takiego silnika np EB 1.5L nie dano do tego autka. W USA jest 2.0l wolnossący i ma 160km więc jednak można... Ja jeżdżę sam więc jest ok ale jak jechałem w 3 osoby to już takiego miodu nie było więc przy wyprzedzaniu włączam z D na S i wtedy w automacie kręci do wyższych obrotów. Max prędkość jaką udało mi się osiągnąć to 195km/h . Spalanie jest wyższe i to znacznie jak się przekracza 130km/h. Do tej prędkości jak ktoś jeździ to będzie ok. Gdybym wyłączył audio B&O oraz klimę to na pewno spalanie by znacznie spadło ale nie po to brałem wszystkie możliwe dodatki aby je teraz wyłączać :-)
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 15:06   #20
cadship
ford::beginner
 
Avatar cadship
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: KUGA III VIGNALE PHEV/Ecosport STLine
Silnik: 2.5 +EL/1.0 125KM automat
Rocznik: 2020 / 2018
Postów: 32
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Mam teraz przejechane ok 6000 (automat) i srednie spalanie pomiedzy tankowaniami mam na poziomie 7.2 wg kompa , ale ostatnio sprawdzilem wg dystrybutora i komp oszukuje ok 0,5l (oczywiscie na swoja strone).
Wskazania komp od poczatku uzywania auta 5983km srednie spalanie 7,9 (specjalnie nie kasowałem) na poczatku pokazywał 9,5
cadship jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.