Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2013, 19:24   #1
przemulaw
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Model: ka
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

Witam wszystkich, jestem posiadaczem kaczki od dwóch miesięcy i już mam problem. A więc od początku gdy go kupiłem zauważyłem, że gdy go zapale zimnego szczególnie po dłuższej przerwie to zadymi na niebiesko, do tego w trakcie jazdy słabo schodzi z obrotów, jest słaby na wolnych obrotach do tego stopnia, że ruszanie na pół sprzęgle to dla niego to wyzwanie. Jadąc obojętnie na jakim biegu czy to 1 czy 5 to po gwałtownym dodaniu gazu szarpie nim całym. Ale to do tej pory mi zbyt nie przeszkadzało do dziś, kiedy to obawiałem się czy dojadę do domu. Jadąc sobie w zabudowanym równo 50 km/h na piątce, ford zaczął słabnąć, spadła prędkość do gdzieś do 40 km/h, zredukowałem na 4 a tu nic nie chce jechać pedał w podłogę a on słabnie złapał takiego zamuła przez jakieś 300 metrów potem szedł normalnie. W drodze powrotnej to sama słabł, tracił moc później szedł już normalnie. Dodam, że zrobiłem nim jakieś 500 km, wymieniłem olej, filtr oleju, termostat, naprawiłem dmuchawę, nie ubywa mi płyny chłodniczego ani oleju.
Jestem tu nowym użytkownikiem, także jak zrobiłem, coś źle to przepraszam.


Ostatnio edytowane przez przemulaw ; 23-02-2013 o 19:27
przemulaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2013, 10:21   #2
ireneusz1
ford::beginner
 
Imię: irek
Zarejestrowany: 05-12-2012
Skąd: chalin
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 15
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

Według tego co piszesz to wskazuje na przegrzany silnik,puszczające uszczelniacze na popychaczach, pierścienie tłokowe być może że tłoki i tuleje do wymiany.Ale z tym wszystkim wiążę sie ubytek oleju mniej znaczy lub więcej to zależy od kondycji tego silnika.
ireneusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2013, 11:34   #3
przemulaw
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Model: ka
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

A to, że jedzie tylko 120km/h to również może potwierdzać o przegrzanie silnika?
To by tłumaczyło jego małą cenę. Musze sprawdzić jeszcze raz dla pewności poziom oleju.
przemulaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2013, 17:06   #4
yaro666
ford::advanced
 
Imię: J
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Chorzów
Model: KA
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 1998
Postów: 328
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

Cytat:
Napisał przemulaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to, że jedzie tylko 120km/h to również może potwierdzać o przegrzanie silnika?
To by tłumaczyło jego małą cenę. Musze sprawdzić jeszcze raz dla pewności poziom oleju.
jak dymi na niebiesko, to musi ubywać płynu, czyli coś się złego dzieje z silnikiem.
yaro666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2013, 18:00   #5
ireneusz1
ford::beginner
 
Imię: irek
Zarejestrowany: 05-12-2012
Skąd: chalin
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 15
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

Cytat:
Napisał yaro666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak dymi na niebiesko, to musi ubywać płynu, czyli coś się złego dzieje z silnikiem.
To że kolor płynu jest niebieski,nie znaczy że dymi na niebiesko,a jak będzie płyn czerwony( borygo) to będzie kopcił na czerwono? -z płynu tworzy się para wodna a z oleju wzbogacone spaliny koloru niebieskiego.

Na bank masz padnięte pierścienie,czyli tłoki i tuleje pewnie też a przy okazji i głowice trzeba zrobić. Moja rada, kup używkę silnika z innego auta najlepiej jeszcze sprawdzony lub z gwarancją rozruchową, koszt będzie mniejszy od naprawy, ceny zobacz silników na tablicy czy allegro.

Ostatnio edytowane przez ireneusz1 ; 24-02-2013 o 18:04
ireneusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2013, 18:31   #6
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

Cytat:
Napisał przemulaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jadąc sobie w zabudowanym równo 50 km/h na piątce
Taką jazdą nie pomagasz temu silnikowi, a wręcz go dobijasz.
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2013, 05:52   #7
x69.qve
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2012
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 46
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

no dokładnie - 50km/h na piątym biegu :O to raczej błąd w myśleniu, że to bardziej ekonomiczne - zobacz sobie instrukcję obsługi, a przeczytasz, że minimalna prędkość (w zależności od silnika i mocy) na 5 bieg to 50km/h, więc jadąc 50km/h nie można tego robić na piątce.
co do niebieskiego dymu - jeżeli pokonujesz krótkie trasy, silnik jest praktycznie w ogóle nie dogrzany - to po zapaleniu niebieski dym to raczej normalne - tak jak wyżej napisano - nie znaczy, że płyn chłodzący się spala. to bardziej para wodna + olej dają taki kolor. co do wolnego schodzenia z obrotów - to samo, zimny silnik pracuje zupełnie inaczej, niż zagrzany. dlatego jeżeli jeździsz tylko na krótkich trasach (tak jak ja - 2-3km) to wciskaniu gazu w podłogę nie daje nic, oprócz spalenia większej ilości paliwa, dopóki się nie nagrzeje trzeba się delikatnie z nim obchodzić. szarpanie po gwałtownym dodaniu gazu - to samo co wyżej + kwestia prędkości na poszczególnych biegach. ja '3' wrzucam przy ~40km/h, '4' przy ~60km/h, a '5' przy ~80km/h, w zależności od sytuacji. jednak na '4' można spokojnie dociągnąć i do 100km/h przy wyprzedzaniu na przykład. jechałem swoim prawie 160km/h na '5' oczywiście, ale nie wrzuciłem jej przy 50km/h tylko przy 90km/h...

moja szczera rada - nim cokolwiek kupisz (silnik czy jakiekolwiek inne części), wyjedź poza miasto i delikatnie, acz stanowczo rozpędź go od 0 do maksa (w granicach rozsądku oczywiście), tylko po pierwsze - nie wrzucaj '5' przy 50km/h, a po drugie wcześniej daj się temu silnikowi zagrzać jeżdżąc po mieście - 5 km wystarczy żeby się zagrzał, a potem spokojnie rozpędzisz go do bezpiecznych 120km/h i wtedy zobaczysz jak pracuje i jak się zachowuje. powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oczywiście napisz tutaj swoje spostrzeżenia po takim eksperymencie.
x69.qve jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2013, 17:26   #8
przemulaw
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Model: ka
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

Tak oczywiście macie racje, że 50km/h na piątce to przesada ale wcześniej jechałem szybciej, zaczął się teren zabudowany zwolniłem, auto przestało iść i to dlatego. Co do silnika to na pewno nie będę kupował innego bo ten naprawdę ma kompresje ok, zapala na mrozie, nie ubywa ani oleju ani płyny, pracuje równo, nie trzęsie nim.
Co do tych dolegliwości to byłem u mechanika odwiedzałem się, że mogła to być paliwa a raczej wody w nim, zmiany temperatury, skraplanie i mogła się pojawić bo w baku było mało paliwa. Do wymiany mam filtr powietrza i paliwa, muszę umówić się na termin. Co do tego dymienia to za słabo to opisałem bo auto nie dymi cały czas tylko puści takiego małego dymka niebieskiego po dłuższym postoju jest to szczególnie zauważalne, krótko trwały dymek jak go odpalę kila sekund. Mechanik twierdzi, że mogą to być uszczelniacze zaworowe lecz mogę jeszcze na tym trochę pojeździć, mówił że to dymienie latem ustąpi. Co do tej mocy na wolnych obrotach i słabej prędkości max to auto według niego po dłuższych oględzinach długo stało i możliwe że to ustąpi samo. A gdy tak nie będzie mam udać się na "komputer".
Zatankowałem pół baku dobrego paliwa i jak na razie jest ok już nie słabnie. Wymienię filtry i będę jeździł dalej.
przemulaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2013, 21:24   #9
x69.qve
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2012
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 46
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

polecam używanie też co jakiś czas (co 2-3 pełne tankowania) formuły do benzyny - usuwa wodę z układu, oczyszcza trochę i w ogóle poprawia generalnie kulturę pracy silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
te dymienie niebieskie to normalne po postoju, a latem ustąpi bo temperatura nie będzie niska tak jak zimą i nawet pokonywanie krótkich tras nie spowoduje takiego skraplania się wody.
x69.qve jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2013, 22:06   #10
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

dymienie na niebiesko nigdy nie jest normalne, owszem może po postoju dymić ale parą wodną która ma kolor biały, ale jeżeli dymi na niebiesko to coś jest nie tak bo spala się olej
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.