Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2020, 08:11   #51
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Cytat:
Napisał Agamek12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to i ja... 2.0TDCI '08 manual.
Przy przyśpieszaniu w granicach 120km/h auto wyraźnie drży. Dzieje się to na biegu 4, 5 i 6 przy tej samej prędkości (tej rzeczonej 120km/h) - wykluczam więc tu winę silnika lub dwumasy. W jaki kierunku szukać problemu?
Koła z nowymi oponami, porządnie wyważone, felgi proste.
Prawdopodobnie do wymiany tarcze hamulcowe przednie (jedynie przy hamowaniu delikatne drżenie kierownicy), zaciski i prowadnice przeczyszczone/sprawne.
Planuję sprawdzić poduszki silnika i skrzyni biegów.
Wymieniony przegub wewnętrzny prawy - wyraźne drgania auta podczas przyśpieszania ustały. 450zł w plecy.
Nie pozbyłem się jednak delikatnego drżenia kierownicy w zakresie 80-120km/h. Opony nowe, felgi proste, koła dwukrotnie wyważane.
Drżenie pojawia się przy podanych prędkościach, niezależnie od tego czy przyśpieszam, jadę ze stałą prędkością, hamuję sinikiem, wciskam sprzęgło - więc raczej nie pochodzi ono od układu napędowego. Mam jednak wrażenie, że przy skrętach wyraźnie się zmniejsza. Mechanik sugeruje, że to mogą być tylne tarcze - czuć bowiem, że mogą być delikatnie skrzywione (nierównomierny opór podczas obracania, przy hamowaniu hamulcem ręcznym czuć nierównomierne działanie hamulca) - ale czy to może mieć wpływ na drżenie kierownicy?

Bump:
Cytat:
Napisał phpion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS: obtrąbiony - pozdrowiony! z OCP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
właśnie miałem pytać co Cię podkusiło, żeby wymienić porządnego Japończyka na... Forda? Potrzeba miejsca?

__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 09:15   #52
mroz1sty
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 10-05-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Cytat:
Napisał Agamek12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniony przegub wewnętrzny prawy - wyraźne drgania auta podczas przyśpieszania ustały. 450zł w plecy.
Nie pozbyłem się jednak delikatnego drżenia kierownicy w zakresie 80-120km/h. Opony nowe, felgi proste, koła dwukrotnie wyważane.
Drżenie pojawia się przy podanych prędkościach, niezależnie od tego czy przyśpieszam, jadę ze stałą prędkością, hamuję sinikiem, wciskam sprzęgło - więc raczej nie pochodzi ono od układu napędowego. Mam jednak wrażenie, że przy skrętach wyraźnie się zmniejsza. Mechanik sugeruje, że to mogą być tylne tarcze - czuć bowiem, że mogą być delikatnie skrzywione (nierównomierny opór podczas obracania, przy hamowaniu hamulcem ręcznym czuć nierównomierne działanie hamulca) - ale czy to może mieć wpływ na drżenie kierownicy?

Bump:
właśnie miałem pytać co Cię podkusiło, żeby wymienić porządnego Japończyka na... Forda? Potrzeba miejsca?
Cześć dla potomności tematu drgania podczas przyspieszania.

U mnie drgania były coraz mocniejsze z roku na rok. Pomogła wymiana przegubów wewnętrznych. Niestety mam Durashift automat i przeguby musiałem zamówić w ASO 1240 zł lewy i 1240 zł prawy. Brak zamienników które można by założyć i jeździć bez problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mroz1sty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 09:58   #53
Marcin Pop.
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-04-2013
Skąd: Kutno
Model: S-max
Silnik: 1.8 Tdci / 2.0 Tdci
Rocznik: 2007 / 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Cytat:
Napisał mroz1sty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brak zamienników które można by założyć i jeździć bez problemów
mroz1sty jest offline Raportuj zły post
...są zamienniki.....
Marcin Pop. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 10:13   #54
mroz1sty
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 10-05-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Cytat:
Napisał Marcin Pop. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...są zamienniki.....
Pokaż mi dobry zamiennik do Mondeo mk4 2.0 tdci Durashift rocznik 2008 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście omijając firmy typu GSPGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mroz1sty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 21:43   #55
phpion
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Cytat:
Napisał Agamek12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
właśnie miałem pytać co Cię podkusiło, żeby wymienić porządnego Japończyka na... Forda? Potrzeba miejsca?
Tak, możliwość wstawienia 3 fotelików z najwyższej grupy wagowej. Swego czasu nawet radziłem się Ciebie na OCP co do Smaxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Foteliki udało się dopasować (Recaro Monza Nova 2 po małych moich przeróbkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) teraz jestem na etapie kombinowania jak zamontować 3 organizery dla dzieciaków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a to już niezła rzeźba :/
phpion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 23:19   #56
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Cytat:
Napisał phpion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, możliwość wstawienia 3 fotelików z najwyższej grupy wagowej. Swego czasu nawet radziłem się Ciebie na OCP co do Smaxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Foteliki udało się dopasować (Recaro Monza Nova 2 po małych moich przeróbkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) teraz jestem na etapie kombinowania jak zamontować 3 organizery dla dzieciaków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a to już niezła rzeźba :/
No to powodzenia w realizacji planu!

Bump: Teraz utrudnienie w diagnozie.
Raz mi kierownica delikatnie drzy, raz nie.
Na kierownicę nie przenoszą się drgania spowodowane marna nawierzchnią (płyty betonowe zalane asfaltem z uskokami między nimi).
Co to do diaska może być?
Wymieniać w ciemno jakieś części?
Aha, coś mi piszczy z tyłu - internety podejrzewają zużyte cukierki. Wymieniam po urlopie. Jeśli to nic nie zmieni to może to być np. poduszka skrzyni/silnika (tak kombinuję że w zależności od tego jak się ułoży tak przenosi drgania od napędu na kierownicę)
__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 20:57   #57
mroz1sty
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 10-05-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Cytat:
Mialem to samo - efekt przy przyspieszaniu tak jakbym po tarce jechal.
Po wymianie dwumasy ustapilo - przebieg byl niecale 170tkm
Hej, ja jestem po wymianie dwóch przegubów wewnętrznych lewy 1250 zł, prawy 1250 zł. Teraz to jest dopiero bajka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zero drgań podczas przyspieszania.
mroz1sty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 09:51   #58
Marcin Pop.
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-04-2013
Skąd: Kutno
Model: S-max
Silnik: 1.8 Tdci / 2.0 Tdci
Rocznik: 2007 / 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Cytat:
Napisał mroz1sty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej, ja jestem po wymianie dwóch przegubów wewnętrznych lewy 1250 zł, prawy 1250 zł.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2500zł - szok.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcin Pop. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 09:35   #59
Grabek
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-11-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 cdti 140km
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Drganie podczas przyspieszania 2.0 tdci 140km

Witam

Mam dziwny objaw podczas przyspieszania w przedziale obrotów ok 2000 zaczyna drgać strasznie samochodem jest to dość mocno wyczuwalne na 4 5 i 6 biegu.

Dodam ze drga autem dopiero po maxymalnym wciśnięciu pedała przyspieszenia.
Grabek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 11:43   #60
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Drganie podczas przyspieszania s max 2.0 tdci 140km

Cytat:
Napisał Grabek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ok 2000 zaczyna drgać strasznie samochodem jest to dość mocno wyczuwalne na 4 5 i 6 biegu.....
Do sprawdzenia przeguby na półosiach (szczególnie wewnętrzne) ew. łożysko podpory półosi (prawej, dłuższej).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.