Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2015, 23:02   #11
marlabs
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-05-2015
Skąd: Niepołomice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 24
Domyślnie Re: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

wrzoch: a jaki masz numer tego modułu? 212 też zaczynają się od 8M5T-19CXXX ? Bo takiego nie znalazłem, chyba że może być "jakikolwiek" 212

marlabs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2015, 19:55   #12
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

212 to tylko rok modelowy 2010 i wzwyż
AM5T-14D212-??
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2023, 20:49   #13
phpion
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Podepnę się pod wątek żeby nie tworzyć nowego.

Mój smax jest z roku 2007, mam radio Sony 1CD. Do tego zamontowany jest zestaw głośnomówiący Nokii - w momencie nawiązywania połączenia radio się wycisza.

Bardzo brakuje mi możliwości odtwarzania muzyki z pendrive i chcę się w końcu za to zabrać. Zdemontowałem już schowek żeby zobaczyć co tam jest i w sumie nie ma nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie mam żadnego modułu Bluetooth Forda wiec musiałbym go zakupić. Nie mam tez (albo nie widzę) żadnej wolnej wiązki w którą mógłbym się nim wpiąć.

1. Symbole modułów były tu podawane więc nie będę o nie ponownie pytał.
2. Jak się domyślam obecny moduł Bluetooth (ten od Nokii) musiałbym zdemontować, musi być jakoś połączony z radiem. Radio swego czasu zmieniałem z 6000CD na Sony wiec pewnie podpięty jest bezpośrednio do kostki.
3. Moduł Forda należy wpiąć w istniejącą kostkę dochodząca do radia i w zasadzie tyle? Czy są z tym jakieś dodatkowe cuda.

Prosiłbym o jakieś informacje, na co zwrócić uwagę. W razie potrzeby mogę dołączyć fotki zza schowka bo wciąż jest rozebrany.
phpion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2023, 21:47   #14
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Sony odpowiednio młode
Wiązka typu leniuch
Moduł BT
Mikrofon
Opcjonalnie manetka
Kodowanie

Wszystko ~800zl
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2023, 06:54   #15
phpion
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Da się sprawdzić młodość radia bez jego wyciągania? Przejrzałem też Twoje posty w poszukiwaniu informacji skąd jesteś ale nie znalazłem bo jak się domyślam zajmujesz się tego typu modami zatem - skąd jesteś?
phpion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2023, 07:14   #16
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Po wersji softu w menu serwisowym.
Moze ktoś bedzie pamiętał (poza szukajka na forum) czy to klawisze 1+6 czy 1+9.
Nigdy nie pamiętam i sprawdzam na zasadzie "spróbujmy tak...".
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2023, 07:49   #17
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

1 i 6 bo... można to sprawdzić również i np. w CD6000, który... nie ma klawisza nr. 9.
Najstarszym radyjkiem jakie nam chodziło z modułem muzycznym było Sony z 6 czerwca 2008 r. (ta data to również jeden z parametrów po wciśnięciu klawiszy 1 i 6)
Jeśli radyjko SONY jest starsze - to wymaga albo zaktualizowania albo podmiany na młodsze, np. z 2009 r.
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2023, 08:04   #18
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Cytat:
Napisał Komorowscy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymaga albo zaktualizowania
Proszę nie rozsiewać takich nieprawdziwych informacji.
Chyba że ma się zamiar sponsorować potem wymianę radia.

Osoby z odpowiednio dużym doświadczeniem wiedzą że nie należy aktualizować tych sony.
Radio niby działa, a w efekcie konieczna będzie wymiana.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 03-05-2023 o 08:12
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2023, 08:38   #19
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Z tymi cyferkami 1 i 6 - to wystarczy sprawdzić - więc nie trzeba gdybać - to nieskomplikowane tym bardziej, że to logiczne (skoro nie ma 9'ki w CD6000)

Jeśli aktualizację Sony zrobi się fachowo wówczas wszystko działa jak się należy.
Jeśli nie - to w sumie to i tak jest ew. do wymiany - więc żadna strata.
Tylko w ciągu ostatniego miesiąca - wysłałem dwóch swoich klientów z naszą wiązką Leniucha do Forda w celu właśnie aktualizacji Sony.
Skuteczność przy dwóch aktualizacjach 100% - nie ma problemu.
Inna sprawa, że tak jest bardziej ekologicznie - zero odpadów... a jeszcze inna, że niekoniecznie wszyscy to potrafią.
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2023, 08:50   #20
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Aktualizacja jest 0-1, wejdzie albo nie wejdzie. Tyle że potem radio i tak jest niesprawne, więc do utylizacji, albo godzimy się że jest gorzej niż było.

A potem tacy klienci "odesłani do innych magików"kontaktują się ze mną na PW czemu im zakupiony leniuch działa niepoprawnie.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 03-05-2023 o 08:52
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.