Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2015, 08:46   #1
marlabs
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-05-2015
Skąd: Niepołomice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 24
Domyślnie Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Witam

Posiadam S-Max-a z 2009 roku z radiem Sony na 1CD oraz modułem bluetooth z VC - jest również manetka do jego obsługi.

Połączenia telefoniczne działają przez BT, jednak potrzebuję żeby działał również dźwięk (słucham muzyki przez spotify), czy da radę zakupić moduł bluetooth do tego radia - który będzie obsługiwał media przez BT, czy muszę zmienić radio ?

Jeśli moduł to jaki numer pasowałby do tego radia - są widziałem moduły BT+USB które posiadają możliwośc obsługi BT audio, ale nie wiem czy one nie są dedykowane do radia z nawigacją.

Z góry dziękuję za wskazówki

Pozdrawiam

marlabs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 11:54   #2
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Mam takie radio z VC/BT i działa streaming audio przez BT. Ale numeru modułu nie mam jak Ci podać. Mój eSiek jest z 2010

P.S. Dopisz S-Maxa w swoich danych, teraz jest tylko Foka
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 11:58   #3
qrczakos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2010
Skąd: Piła
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 439
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam takie radio z VC/BT i działa streaming audio przez BT.
w jaki sposób to włączasz w radiu?
qrczakos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 12:07   #4
marlabs
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-05-2015
Skąd: Niepołomice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 24
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Profil uaktualniłem

Slartibartfast: Swoje radio masz bez nawigacji, Sony na 1CD ? No właśnie jak wybierasz źródło dzwięku? Bo ja mam tylko Aux-In i wiecej wybrać nie mogę.

Telefon wykrywa profil przesyłu audio, urządzenie jako ford audio, ale nic nie słychać i najważniejsze w radiu nie można wybrać źródła dźwięku BT - jako że radio nie ma USB (sprawdzałem schowek) nie mogę zrobić żadnej aktualizacji. Chyba że dobiorę się do środka u sprawdzę co tam siedzi, może jest jakieś niewyprowadzone USB.

Radio wygląda jak to:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez marlabs ; 12-05-2015 o 12:13
marlabs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 12:37   #5
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Zwykłe radio Sony 1CD, mam gniazdo USB w schowku.
Przełączam się guziorem CD/Aux na panelu radia lub wybieram BT-Audio z menu Convers+
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 12:41   #6
marlabs
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-05-2015
Skąd: Niepołomice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 24
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Z tego co czytałem to właśnie USB czyni moduł BT dla tego radia pracującym jako odbiornik streamingu audio, moduł bez USB nie posiada tej możliwości - póki co jednak to jedynie moje obserwacje nie poparte dowodami.

Plus że się da, skoro masz takie radio i wybierasz źródło dźwięku w postaci BT - minus że nie wiem jeszcze jaki numer ma moduł który to potrafi i ile kosztuje - trochę*się obawiam że koszt modułu będzie taki jak jakiegoś*pioneera 2DIN z BT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Chyba dziś się zabiorę za szukanie tego modułu w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam jeszcze nadzieję*że moduł ma usb który nie jest wyprowadzony i stary soft po którego aktualizacji cos się*pojawi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez marlabs ; 12-05-2015 o 12:45
marlabs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 13:59   #7
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Moduł jest bodajże pod schowkiem pasażera
Poczytaj ten wątek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], przeszukaj też inne o BT/VC
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 16:25   #8
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Każdy moduł z USB umożliwi streaming Bt audio. A jak nie zrobi tego od razu po zainstalowaniu, to na 101% taka możliwość się pojawi po aktualizacji softu (przez USB). mam moduł novero z 2010 r. i bt audio jest (nie korzystam nigdy).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 18:17   #9
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Moduły z USB to te ze 112 i 212 w nazwie wersji.
112 są w dwóch wersjach z dziwnym gniazdem USB i miniUSB (te pierwsze są tańsze, ale wtyczka czyni je tak naprawdę droższymi).

212 obsługują komendy głosowe w języku polskim, 112 są jednojęzyczne i języka się zmienić w nich nie da.

BT streaming będzie obsługiwany w 112 od którejś wersji softu, w 212 powinien działać każdym.

Moduł 212 występował w Fieście Mk7, Focusie Mk3 i innych nowożytnych Fordach. Polecam dołożyć do niego ze względu chociażby na to, że możesz powiedzieć do samochodu: "Telefon ... zadzwoń do <tutaj nazwa z książki w telefonie>" po czym moduł zapyta czy dobrze zrozumiał, poprosi o potwierdzenie i dzwoni. Wszystko bez odrywania oczu od drogi, rozumie polskie konstrukcje, nawet radzi sobie z wpisami bez polskich znaków.

Czasem trzeba podłączyć ELMa i przestawić jedno ustawienie w Audio Control Unit bodajże odnośnie, wszystko jest opisane w wątku o dokładaniu Bluetooth. Ja swój polskogadający moduł kupiłem za 200PLN. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz. Powinien działać plug & play jeśli masz auto po 2008 roku z jakimkolwiek modułem.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 22:48   #10
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Radio Sony 1CD moduł bluetooth odtwarzanie multimediów, streaming

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moduł 212 występował w Fieście Mk7, Focusie Mk3 i innych nowożytnych Fordach. Polecam dołożyć do niego ze względu chociażby na to, że możesz powiedzieć do samochodu: "Telefon ... zadzwoń do <tutaj nazwa z książki w telefonie>" po czym moduł zapyta czy dobrze zrozumiał, poprosi o potwierdzenie i dzwoni.
W 112 jest nawet krócej, bo wystarczą trzy sylaby: "Di-al name" ("phone" nie trzeba mówić) ;-).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.