Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2018, 14:59   #511
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał Szymon81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Domyślać się tylko mogę, że po takiej zmianie na stateczne to pewnie przegląd przejdzie ale jest ryzyko, że mogą zakwestionować i nie podbić.
Jak diagnosta się nie dopatrzy to przejdzie... jak trafi Ci się wnikliwy to w świetle obecnych przepisów ugrzęźniesz i albo toto zdemontujesz albo będziesz dorabiał samopoziomowanie.

__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 15:00   #512
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał Szymon81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za info
pewnie i trzeba wymienić szybę i dołożyć brakujące kamery i moduły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 18:45   #513
maximus1986
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 27-05-2017
Model: Fusion MK2
Silnik: 2,0T
Rocznik: 2015
Postów: 144
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Golson Tak jak w dodanym załączniku masz wyraźnie napisane że jeśli przekracza 2000Lm a Ledy w mondku nie przekraczają więc diagnosta może skoczyć że nie ma poziomowania automatycznego.
maximus1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 18:55   #514
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał maximus1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz wyraźnie napisane
Jeszcze raz sobie powoli przeczytaj co jest napisane i zobaczysz ,że nie miałeś racji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 19:34   #515
maximus1986
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 27-05-2017
Model: Fusion MK2
Silnik: 2,0T
Rocznik: 2015
Postów: 144
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Ok nie doczytałem ale wydaje mi się że gdzieś widziałem przepis że ogólnie niezależnie od źródła światła czy led xenon czy żarówka zwykła poniżej 2000lm nie musi być automatu
maximus1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 20:21   #516
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał maximus1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale wydaje mi się że gdzieś widziałem przepis że ogólnie niezależnie od źródła światła czy led xenon czy żarówka zwykła poniżej 2000lm nie musi być automatu
Masz rację. Wydaje Ci się.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 20:21   #517
Szymon81
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 25-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

no ciekawe, przy wymianie szyby to koszta się już robią konkretne, a to nie zachęca i studzi zapał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...i skłania bardziej na wersję statycznych ledów, ale to przemyśleć muszę.
A jak na taką zmianę mogą reagować w ASO? Obecny właściciel ma jakiś pakiet gwarancyjny na 3 lata z opcją przedłużenia na kolejny rok (do max. 12 lat) za 130 zł, więc ciekawa opcja, ale nie wiem czy nie będą w razie co kwestionować gwarancji. Co myślicie?
A co do świateł, to powiedzcie czy statyczne jak się raz wypoziomuje to przecież na badaniu przy przegladzie powinny spełniać normy... prócz automatu. Ale jakoś nie wyobrażam sobie sprawdzania czy automatycznie się poziomują, czy może jest taka funkcja gdzieś w kompie auta.
Szymon81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 20:33   #518
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Automatyczne po przekręceniu stacyjki/odpaleniu poziomują się kontrolnie więc widać to od razu czy jest samopoziomowanie czy nie ma.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 11:22   #519
dbbest
ford::beginner
 
Avatar dbbest
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Kraków - Rzeszów
Model: Mondeo mk5 Titanium, Fiesta mk7 STline, + Ford Flota (Mondeo mk4,mk5, FF2,3,4, Connect, Custom)
Silnik: 1.5 EB 160ps, 1.0 EB 100ps
Rocznik: 2011,2016,2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Założyłem statyczne LEd'y po konfiguracji z #494 - działają poprawnie - konfiguracja zweryfikowana.

Czas na HCM...

1. W kostce świateł przednich brakuje mi tylko żył 8,10,11 - według mnie OK. żyła nr 13 - do obsługi LIN z HCM jest. Tam jeszcze idzie ekran - podpowie ktoś pod którym Pinem od strony lampy?

2. HCM - u mnie brak z oczywistych powodów - potrzebuje informacji na schemacie lub rysunku na której wiązce jest ta wtyczka i gdzie najbliżej jest CAN (biało niebieskie przewody?).

3. Gdzie znajdują się i jak poprowadzone są przewody czujników wysokości tył/przód - ktoś podpowie rysunkiem ?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Mam nadzieję, że znajdę u siebie złącze pod HCM bo inaczej czeka mnie grubsza robota. Przezornie wtyczkę pod HCM już mam.
Dzięki !

************************************************** *********

EDIT:
Pop przeanalizowaniu wiązki - na początku podłącze HCM na "pająka" na kolanie- czujniki poziomu bezpośrednio do HCM, zasilanie + CAN z najbliższego możliwego miejsca, LIN z C219.

Ad.1
Jak najszybciej dobrać się do wtyczki C219 ?
https://images84.fotosik.pl/980/a8662262bce76629.jpg
https://images81.fotosik.pl/981/d68238503845aded.jpg

Ad.2
Nie ma u mnie raczej złącza pod HCM ale jeszcze trzeba zajrzeć co wychodzi z C219 (okolice pod schowkiem po prawej stronie) + C263 - tunel środkowy

Ad.3
Tutaj dalej potrzebuje schematu...

Ostatnio edytowane przez dbbest ; 31-01-2018 o 22:24
dbbest jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 14:39   #520
czaju1990
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-12-2017
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Fusion
Silnik: 2.0 179kW
Rocznik: 2016
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A z jakiegoż to Kolega powodu nie poprosił cytowanego Krzysztofa kzmuda1 o poradę????
"Czepianie" się mnie i czerpanie z moich postów - jako jedne z nielicznych - wnoszących coś sprawdzonego do tematu, jakoś tak nie nastraja mnie dobrze do pomocy mimo bliskości geograficznej.
Proszę sobie pytać Tomka i Krzysztofa.
Nie lubię pretensji pod niewłaściwym adresem. Ja pisałem do Tomka a nie do Kolegi.

BTW - "outage" ma dokładnie nic do zachowania świateł mijania w FDL. Istotne jest sterowanie napięciem przetwornicy.
Odebrałem tą (oryginalną) wiadomość jako kontynuacje szydery w moim kierunku - być może niesłusznie, niestety nie otrzymałem żadnej sensownej odpowiedzi zarówno od kol. Krzysztofa, ale mniejsza o to. Czy ktoś jest w stanie za pieniądze pomóc mi zrobić listę zakupów i uruchomić samopoziomowanie (i idealnie byłoby z doświetlaniem zakrętów, reszcie narazie nie myślę bo nie mam kamery)?
HCM [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
+ czujnik poziomowania świateł przedni i tylny?
Coś jeszcze powinno znaleźć się na liście zakupów?

Ostatnio edytowane przez czaju1990 ; 05-02-2018 o 16:35
czaju1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lampy , led , oświetlenie , reflektor



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.