Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2013, 12:11   #3471
Makar00
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-01-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Hej Mariusz,
Rozmawialiśmy wczoraj telefonicznie na temat mojego DENSO. Na wstępie chciałbym Ci serdecznie podziękować za rady oraz podpowiedź na temat "wyjmaków" - moje panel dotykowy działa już prawidłowoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla zainteresowanych, jeżeli Wasze DENSO zacznie się kiedyś samo wyłączać i włączać podczas jazdy, to rozwiązanie problemu jest banalne :
1/ należy zakupić 4szt wyjmaków koszxt ok.15PLN ( takie same są dla SKODY i VW )
2/ za pomocą w/w wyjmaków wysunąć panel dotykowy z kieszeni w kokpicie
3/ dobrze docisnąć wszystkie wtyczki
4/ wcisnąć DENSO ponownie na swoje miejsce

Co do Twojego pytania na temat testu klimatyzacji, u mnie podziałały oba sposoby:

Self-test :

1) Nacisnąć przyciski "OFF i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "Auto" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"
2) System zacznie self-test i ZAPISZE ewentualne kody błędów DTC (Diagnostic Trouble Codes).
3) Naciśnięcie przycisku "odmrażanie" spowoduje wymazanie błędów i wyjście z self-testu.
4) Naciśnięcie jakiegokolwiek innego przycisku spowoduje wyjście z self-testu bez wymazania kodów błędów DTC

Odczyt błędów DTC

1) Nacisnąć przyciski "off i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "headroom" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"
2) Kody błędów DTC (sporadyczne) zostaną wyświetlone.
3) Naciśnięcie przycisku "odmrażanie" spowoduje wymazanie błędów


Musisz jedynie mieć kluczyk w stacyjce na pozycji II i przejść w Denso na sterowanie klimą , następnie chwilę poczekać bowiem kody błędów pojawiały się u mnie po pewnym czasie. Zaraz po kupnie mojej V-ki nie działała mi klimatyzacja, w serwisie rozkładali ręcę, wtedy za pomocą w/w metod naprawiłem ją sam w garażu w przeciągu 10 minut. Jeżeli nic Ci nie wyskakuje to może zwyczajnie nie masz żadnych błędów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzdr


Ostatnio edytowane przez Makar00 ; 05-11-2013 o 12:28
Makar00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 12:15   #3472
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Makar00, cieszę się, że w jakiś sposób mogłem Ci pomóc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wracając do kwestii klimy, próbowałem chyba z 10 minut wg tej instrukcji i lipa i nic. Prawdę powiedziawszy klima działa u mnie bez zarzutu, ale z czystej ciekawości chciałem sprawdzić test, a tu zonk. Popróbuję jeszcze, ale nie wiem z jakim skutkiem.
A ta chwilka, to ile czasu? Bo może zbyt nerwowy jestem i nie doczekałem się na żadne info.
Edit: kluczyk mam w położeniu II i ekran przełączony na klimę (bez rezultatu). Może ten czas na diagnostykę jest istotny?
Pozdro, Mariusz.

Cytat:
Napisał Makar00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nic Ci nie wyskakuje to może zwyczajnie nie masz żadnych błędów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może.

Chociaż z drugiej strony:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I cały temat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 05-11-2013 o 12:32
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 12:32   #3473
Makar00
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-01-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Według mnie nie masz, żadnych błędów. Z ciekawości wyszedłem teraz do mojego mondziaka, żeby sprawdzić te procedury i też nie wywaliło mi żadnego błędu ( ostatnio jak sprawdzałem 2 tyg temu pojawiał się jeden ).
Makar00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 22:12   #3474
sylwester067
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo mk3 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 12.2003
Postów: 38
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witajcie mam kilka pytań apropo denso, przepraszam jeśli będą banalne, ale posiadam swoje autko od paru dni i na razie mało co o nim wiem, wcześniej nie miałem styczności z żadnym fordem. A więc chciałem się dowiedzieć czy jest możliwe, że np. jest u mnie wypuszczona instalacja pod zmieniarkę? Bo w jej miejscu jest kieszonka, jesli tak, to ta kostka będzie leżała gdzieś luzem, czy będzie gdzieś podpięta?
Drugie pytanie skąd można ściągnąć aktualizację do nawigacji?
I trzecie jeśli dobrze zrozumiałem po przejrzeniu tego tematu, gdy po kliknięciu przycisku Phone na wyświetlaczu pojawia się napis Mute on, czy jakoś tak, to nie ma modułu BT?
Dziękuję za odpowiedzi i wszelką pomoc, pozdrawiam.
sylwester067 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 05:29   #3475
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

sylwester067, na trzecie pytanie uzyskasz odpowiedź wpisując swój nr VIN tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na drugie- aktualizacja systemu/softu? (po kiego grzyba, nie ma takiej potrzeby)
aktualizacja map na Europę i Polskę? (w internecie, na aukcjach allegro, od forumowiczów w celu przetestowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Na pierwsze- powinna leżeć z tyłu w bagażniku po lewej pod osłoną na cztery wkręty (jeśli wogóle jest).
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 08-11-2013 o 05:33
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 13:15   #3476
orr
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 06-06-2013
Skąd: katowice
Model: Smax
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Hej
Ma ktoś mapę Polski do Denso
chętnie kupie albo zgram , jeżdżę maksiem od roku i wkońcu wpadłe na taki dobry pomysł
albo pożyczę na testy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
orr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 13:35   #3477
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

orr, mogę pożyczyć do testów.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 16:51   #3478
sylwester067
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo mk3 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 12.2003
Postów: 38
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Dziękuje kolego za odpowiedź, sprawdziłem vin i mam trochę nie jasności, chodzi mi o pytanie trzecie czy ta opcja "Z pakietem telefon. - Wzór A" oznacza, że jest moduł bt, bo wydaje się, że u góry przy lampce jest mikrofon, a apropo pierwszego pytania, chciałem się dowiedzieć, czy ta kostka może być gdzieś wpieta? bo luzem żadna nie leży każda jest gdzieś podpieta, będę miał trochę więcej czasu to porobię zdjęcia.
sylwester067 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 19:43   #3479
robinson1970
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

orr ja też mogę pożyczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (do testu) więc masz teraz dylemat czy jechać na północ do Mariusza czy na południe do Roberta (droga taka sama tylko do mnie A4 i A1)
robinson1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 21:16   #3480
orr
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 06-06-2013
Skąd: katowice
Model: Smax
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

dzięki za szybką reakcje akurat jade na północ więc będzie po drodze
orr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.