Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2009, 07:07   #21
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Jak już tak rozmawiamy o bagażnikach dachowych i relingach, to zobaczcie jaki wynalazek można zamontować na dachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bagażnik dachowy.JPG (70.9 KB, 248 wyświetleń)

Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 08:12   #22
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Cytat:
Napisał foxtrot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jakie/za ile kupiłeś uchwyty na rowery - jeśli można spytać?
i drugie pytanko - ile max rowerów wejdzie na dach w maksiu?
Foxtrot,

Wchodzą trzy rynienki z uchwytami do rowerów... Problematyczne jest mocowanie/wkładanie środkowego roweru - zasięg moich ramion nie wystarcza... Można próbować stanąć na progu samochodu, przy otwartych drzwiach - ale te otwarte drzwi przeszkadzają we wrzuceniu roweru na dach. Przydatny jest stołeczek, podstawka, pieniek (cokolwiek stabilnego) o wysokości min 30 cm. Uwaga ogólna: pomocne jest przekręcenie kierownic o 90 stopni - wtedy efektywna szerokość roweru jest mniejsza i zmniejsza się opór "żagla" na dachu.

Pozdrawiam,

Makos
__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 09:18   #23
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Makos,
dziś gadałem z kolegą od C-maxa - mówił, ze był teraz w górach i widział u gościa na C-max'sie 5 rowerów - ale aż mi się nie chce w to wierzyć...
dzieki za info - a jakie (firma/typ) uchwyty zakupiłeś?
pozdro
foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 10:52   #24
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Ja w Octavce i wcześniej w Oplu Astrze woziłem przez całą Polskę na urlopik po 4 rowery: 2 duże i 2 mniejsze. Upchane było na maksa ale dało radę je zmieścić. Co prawda Maksiu jest nieco szerszy od wspomnianej dwójki ale 5 rowerków to prawie niemożliwe. Dodatkowo przecież oprócz miejsca w grę wchodzi obciążenie dachu. Szczerze mówiąc ponad 4 nie ryzykowałbym.
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2009, 08:19   #25
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Cytat:
Napisał foxtrot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Makos,
dziś gadałem z kolegą od C-maxa - mówił, ze był teraz w górach i widział u gościa na C-max'sie 5 rowerów - ale aż mi się nie chce w to wierzyć...
dzieki za info - a jakie (firma/typ) uchwyty zakupiłeś?
pozdro
Belki (alu) wraz ze stopami firmy AUTOMAXI kupiłem w Interpacku (sklepy w całej Polsce) zaś rynienki są "historyczne" - obsługują juz 5-ty samochód (też kupione w Interpacku, lata świetlne temu). Belki ze stopami to cena ok. 340 - 380 PLN.

Co do max. obciążenia bagażnika (liczba rowerów) - nie należy przesadzać, 4 to max.

Pozdrawiam,

Makos
__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2009, 13:16   #26
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Makos,

OK, mnie się trafiły firmowe belki więc teraz szukam samych uchwytów (z rynienkami rzecz jasna) - korci mnie Thule 591, ale są drogie - może ktoś je ma i podzieli się wrażeniami? :-)

pozdro
foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2009, 13:42   #27
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Cytat:
Napisał foxtrot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Makos,

OK, mnie się trafiły firmowe belki więc teraz szukam samych uchwytów (z rynienkami rzecz jasna) - korci mnie Thule 591, ale są drogie - może ktoś je ma i podzieli się wrażeniami? :-)

pozdro
Od "zawsze" używam rynienek z oferty Interpack - model ROSA (z szeroko rozstawionymi punktami mocowania), o regulowanej długości, stalowych (trwałe pokrycie malarskie). Są sztywne, lekkie i nie bujają się z rowerami.
Mam ich poprzedni model, z pokrętłami, ale reszta konstrukcji taka sama.

http://www.interpack.com.pl/popup.ph...rodukty_41.jpg

Uwaga: przy zakładaniu szczęk uchwytu na ramę roweru, warto podłożyć ściereczkę/ kawałek materiału lub zmywak z włókniny - uniknie się otarcia lakieru na ramie roweru.

Pozdrawiam,

Makos
__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2009, 14:08   #28
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Ja kupiłem w zeszłym tygodniu belki poprzeczne w ASO (około 400 zł)
Dziś jadę kupić bagażniki na rowery,chyba firmy Thule ( 3 sztuki po rabacie około 750 zł).
Mam nadzieje,że będą się sprawowały solidnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2009, 00:13   #29
krzys3
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-05-2009
Model: S-max
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Niestety zamki dostaja niezle zima od sypania drog. Chyba, ze rowerkiem jezdzisz tylko latem.
krzys3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2009, 14:11   #30
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Cytat:
Napisał krzys3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety zamki dostaja niezle zima od sypania drog. Chyba, ze rowerkiem jezdzisz tylko latem.
I tu zadziałamy naszom yntelygencjom... W zameczek zapuszczamy troszkę oleju silikonowego - trochę brudzi kłuczyki, ale starczy na co najmniej 2 sezony. Wudeczterdzieści też działa, ale krócej.
__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.