Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2020, 20:30   #71
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał 1igor1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chciałem benzyne, ale edga w polsce nie kupisz z benzyną, były VW tiguan i kodiaq, ale jakoś te mi nie leżały. Teraz myślę o opel grandland x Hybryd plug in, 300KM i 6 sekund do setki, może być fajny wóz, tylko nie wiem, czy nie będzie dla mnie za mały
grandland dużo mniejszy. Edge Sport 2.7 biturbo po sofcie też ma poniżej 6s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 08:25   #72
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

ale w polsce go nie kupię, a tylko taki mnie interesuje
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 17:14   #73
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

To może NOWY FORD EXPLORER PLUG-IN HYBRID Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od tego roku będzie dostępny w polsce
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 07:17   #74
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może NOWY FORD EXPLORER PLUG-IN HYBRID Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od tego roku będzie dostępny w polsce
Myślałem o nim, ale podejrzewam że za jego cenę bedę mógł kupić dwa Edge
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 17:09   #75
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Witam, mam Edga od grudnia 2017 , przejechane dotychczas 53 tyś km i z usterek wcześniej wymienionych (nowe zawsze pogrubione)
1. GPS - częściej nie mam sygnału niż mam - naprawione
2. Bluetooth - jak wybieram rozmowy z ekranu Sync3 to jest ok. ale jak wybieram z telefonu, to po każdym połączeniu muszę wyłączyć i włączyć bluetooth bo inaczej kolejna rozmowa nie będzie prowadzona przez zestaw głośnomówiący. Coś jakby się zawieszało, mam ikonę rozmowa prywatna czy coś takiego i dźwięk jest tylko przez telefon, a nie zestaw. – podobno wina telefonu mimo że jest wypisany jako kompatybilny
3. Wycieraczki - jak włączam spryskiwacze to słychać wyraźne uderzenie o plastik w pozycji zerowej. sprawdziłem i w pozycji 0 jedna opiera się o plastik na podszybiu a druga opiera się na pierwszej wycieraczce. co przy włączeniu spryskiwaczy daje efekt uderzania wycieraczkami o plastik. W aucie za tą cenę trochę to dziwne – wyregulowali wycieraczki i jest ok.
4. światła dekoracyjne w klamkach, żyją własnym życiem, raz mają kolor taki jak wybrałem, by za chwile któreś z drzwi świeci na czerwono. raz drzwi pasażera przód, raz tył prawy, tył lewy ... – po wgraniu nowego softu jest ok
5. komputer sam się przestawił na język angielski – podobno przez słaby akumulator, chociaż nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem auta
6. jadę sobie na tempomacie 70km/h kasuje średnią prędkość i moim oczom ukazuje się 66,6km/h, wiem że wszystkie liczniki samochodów przekłamują, ale w dotychczas użytkowanym aucie średnia prędkość była wyliczana z tego co na liczniku, a w fordzie średnia jest wyliczana chyba realna ?!
7. Klima zaczęła grzać zamiast chłodzić – wgrali nowy soft i na razie jest ok
8. lusterko boczne kierowcy, samo się przestawia – wgrali nowy soft i dalej to samo, po długim oczekiwaniu mam nowe lusterko, wygląda że usterka naprawiona
9. uszczelka gumowa z tylnych prawych drzwi (ta na nadkolu) odeszła – wymieniona na nową
10. coś niemiłosiernie tłucze się pod podwoziem - naprawione
11. uszczelka gumowa tylnych lewych drzwi na nadkolu odchodzi - wymieniona na nową
dostałem informację że gniją jakieś spinki, dziwne w półrocznym samochodzie?
12. Radio DAB+ żyje własnym życiem, raz gra zarąbiście a raz brak basów i trebli, usterka zgłoszona w ASO czekam na wizytę serwis dalej walczy z radiem,dostałem odpowiedź że radio działa poprawnie ?!
13. Mam nową kierownicę, stara się zaczeła łuszczyć !?
14. Wygłuszali boczek prawych przednich drzwi, strasznie trzeszczało z okolic głośnika wysokotonowego dalej trzeszczy
15. Światła Dynamic LED fiksują, wyświetla się komunikat o błędzię i światła świecą najniżej jak się da, oba skręcone w stronę osi drogi i do tego w ogóle nie da się włączyć długich. - usterka zdarza się raz na mc, serwis nie widzi uszkodzenia
16. no i się stało, komp wywalił błędem skrzyni biegów, szybka wizyta w aso i samochód tam został, wstępna diagnoza - 2 wtryski do wymiany - auto w serwisie czekam na diagnostykę i naprawę, auto 2 tygodnie temu skończyło gwarancję, przebieg aż?! 53tyś - wymienili 2 wtryski, oddali auto, po 2 dniach znów to samo, a nawet gorzej bo auto już nie zapala - ]no i doczekałem się nowej pompy wtryskowej oraz wymiany filtra paliwa - na razie auto jeździ
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 00:25   #76
Makgajwer
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 28-10-2019
Skąd: Poznań
Model: EDGE
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Dobry, dobry narzekacze..., fajny post..., chwilę trzeba było się przekopać..., po za ogólnym zadowoleniem z pojazdu, to też dorzucę...,
Rok 2016, nakulane 60k, 210KM,
w zasadzie to zdziwiony jestem że nikt nie wspomniał, bo to dotyczy wszystkich edków:
- "0" widoczności przez boczne szyby podczas obfitego deszczu !!!! Jest na początku taki jakby mini-deflektor, który powoduje że na szybie tworzą się podciśnieniowe "megafraktale" wzory absurdalne a woda zapieprza w przeciwnym kierunku !! No szlag mnie trafia !!!
- wczoraj zamontowałem "owiewki" przednich szyb..., testuje...
- no i standardowe parowanie tylnych kloszy - ponoć można zastosować inne osłonki dyfuzyjne, zabiore się za to wiosną...
- po ostatniej wymianie oleju w skrzyni, jakby straciła na kulturze pracy..., szczególnie z pozycji R na D, lekko szarpnie...
Makgajwer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 16:54   #77
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał Makgajwer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- po ostatniej wymianie oleju w skrzyni, jakby straciła na kulturze pracy..., szczególnie z pozycji R na D, lekko szarpnie...
proponuje adaptacje skrzyni zapodać, temat zniknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 15:13   #78
Makgajwer
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 28-10-2019
Skąd: Poznań
Model: EDGE
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
proponuje adaptacje skrzyni zapodać, temat zniknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...a co to takiego i kto się tym zajmuje ???
Makgajwer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 18:48   #79
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Ty Makgajwer i nie wiesz??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. żartuje - można odpowiednim programem skasować poprzednie ustawienia skrzyni. Bo skrzynia tutaj adoptuje się do stylu jazdy kierowcy i często skasowanie adaptacji pomaga na takie małe dolegliwości jak szarpnięcia itp
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 00:14   #80
Makgajwer
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 28-10-2019
Skąd: Poznań
Model: EDGE
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty Makgajwer i nie wiesz??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. żartuje - można odpowiednim programem skasować poprzednie ustawienia skrzyni. Bo skrzynia tutaj adoptuje się do stylu jazdy kierowcy i często skasowanie adaptacji pomaga na takie małe dolegliwości jak szarpnięcia itp
...aaaa...to mądre co prawisz..., czyli do mądrego trzeba z tym pojechać...

...no tak..., nie wiedziałem..., przyznaje że to mój pierwszy PS...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Makgajwer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.