Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2020, 20:21   #21
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: 2.0TDCI biały dym po remoncie

Wiem, że w Focusie nie da się sprawdzić korekt na wtryskach, tylko parametr CYL_BAL - udział cylindra w produkcji mocy silnika. Być może tutaj też.
To coś to ewidentnie dym, a nie para, a silnik pracuje fatalnie. Może po prostu jeden wtrysk stoi bo brzmi jak by pracował na 3 garach.
Swoją drogą jaka była przyczyna remontu? Układ korbowo-tłokowy jest w tych silnikach mega trwały.

cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2020, 23:34   #22
venom069
ford::beginner
 
Avatar venom069
 
Imię: ToMasz
Zarejestrowany: 31-05-2015
Skąd: Legnica
Model: Fokus mk1 FL
Silnik: 1.8 tdci 115koni
Rocznik: 2003 kombi
Postów: 24
Domyślnie Odp: 2.0TDCI biały dym po remoncie

Powiem tak mam Foke mk1 lift i obecnie mialem tez problem z kopceniem na zimnym silniku ale tylko podczas odpalania puszczal dyma i nawet nie musialem wysiadac z auta zeby poczuc swat paliwa diesel.

Jeden madry mechanik bez zastanawiania od reki mowi sprawdz swiece. No i sprwedzilem!!! Okazalo sie ze dwie walniete. Wymienilem komplet i auto juz nie puszcza dyma ale za to mimo tego holera dalej ciezko pali na zimnym.

Moje pytanie czy takie ciezkie palenie spowodowane jest zlym cisnieniem na tlokach bo pierscienie, uszczelniacze i te inne pierdoly sa walniete o ktorych kolega zakladajacy posta pisze ze wynienial. Zakladal bede posta w tym temacie pt. Foka MK1 ciezko pali na zimno.
__________________
"Jak sprawdzić przekaźniki w aucie "

Ostatnio edytowane przez venom069 ; 26-01-2020 o 23:37
venom069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 07:53   #23
davyd0309
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 12-06-2017
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0TDCI biały dym po remoncie

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą jaka była przyczyna remontu? Układ korbowo-tłokowy jest w tych silnikach mega trwały.
Remontowałem silnik ponieważ przy tem poniżej 10 stopni bardzo slabo odpalał oraz mocno kopcił i nierówno pracował. Przy temperaturach poniżej zera było dużo gorzej a przy np -6 po nocy potrafił nie odpalić. Zacząłem od sprawdzenia świec wymieniłem je bo dwie były uszkodzone, pozniej EGR zaślepiałem, wtryski były sprawdzane rok temu w lutym były ok. Przerabiałem również bąbelki w układzie paliwa, filtr paliwa itp itd. No ale po zmierzeniu kompresji okazalo się że jest 21,22,22,23 to troche mało jak na ten silnik więc jak już wszystkie sprawdzenia wykorzystałem zdecydowałem się na remont bo lubie to auto mimo, że ten silnik potrafić zepsuć humor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nagrałem dzisiaj filmik jak wyglądało odpalenie i jak chodzi silnik było -3 stopni.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez davyd0309 ; 27-01-2020 o 07:59
davyd0309 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 11:50   #24
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: 2.0TDCI biały dym po remoncie

Odpala kiepsko pracuje jeszcze gorzej.
Kompresja mierzona po remoncie? Jest okej?
Dla porównania moje auto z opalania przy - 11 - ogolnie filmik nagrany bo też nie byłem zachwycony praca tuż po odpaleniu ale to trochę inaczej u mnie wygląda. Zwróć uwagę że po 1-2 sekundach twardej pracy silnik pracuje równo - bez charakterystycznego dla Twojego auta dudnienia.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeśli wtryski są na pewno okej to mpim zdaniem remont został zrobiony źle.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 17:06   #25
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: 2.0TDCI biały dym po remoncie

bardzo źle chodzi - nie równo

jak mechanik mógł Ci takie auto oddać szkoda że nie mam filmika jak odpalaliśmy kopciucha po generalnym remoncie chodził jak pszczółka z salonu

jeśli wtryski są ok to jest coś nie halo. zacząłbym od kompresji
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 06:49   #26
davyd0309
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 12-06-2017
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Re: 2.0TDCI biały dym po remoncie

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli wtryski są ok to jest coś nie halo. zacząłbym od kompresji
Sprawdzę wtryski najpierw bo nie mam pewności, że są ok sprawdzałem w tamtym roku w zimie i jeżeli będą ok idzie kompresja do sprawdzenia i jeżeli tu będzie problem reklamacja bo coś ktoś skopał przy remoncie.
davyd0309 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 07:39   #27
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: 2.0TDCI biały dym po remoncie

Ja bym zaczal zdecydowanie od kompresji skoro był remont robiony no ale to Twoja sprawa.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 14:48   #28
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: 2.0TDCI biały dym po remoncie

Z ciekawości zapytam ile cię remont silnika kosztował ?? Pytam bo można kupić sprawny silnik z przebiegiem powiedzmy mniej niż 150 tyś za około 2 tyś pln i to często jeszcze w samochodzie z możliwością posłuchania odpalenia itp
Druga sprawa to ja bym tego auta nie odebrał od mechanika przy takim dźwięku pracującego silnika albo najpóźniej na drugi dzień miałby reklamację . Mam nadzieję że masz rachunek za naprawę bo to podstawa jakiegokolwiek dalszego działania
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 15:01   #29
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: 2.0TDCI biały dym po remoncie

kupno używanego to loteria chyba że masz możliwość kupić silnik przed demontażem i go odpalić

co do remontu ciężko to nazwać remontem bo tak,

wymienione pierścienie: a czy mierzone cylindry ? sprawdzane tłoki ? wymiana samych pierścieni czasem da skutek a czasem wręcz odwrotnie

głowica: czy były docierane gniazda zaworowe ? czy były ustawiane i mierzone luzy ?
uszczelka pod głowicę a jaka ? do dizla masz z 5 rodzajów. był mierzony skok tłoka ?

to nie benzyna że się wkłada nominał, tu się planuje i mierzy nadwymiar

jak pierścienie wsadzone nowe a cylindry do dupy albo porysowane to dupa z takim czymś tam kompresja będzie uciekać

wyciągnij bagnet przygazuj chociaż czy nie masz lokomotywy. jak nie to chociaż tyle...

Ostatnio edytowane przez Fulara ; 28-01-2020 o 15:05
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 06:48   #30
Emus
ford::beginner
 
Imię: Emus
Zarejestrowany: 25-06-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 44
Domyślnie Odp: 2.0TDCI biały dym po remoncie

Film wygląda jakby był przed robotą a nie po. Tak jak przedmówcy piszą pierwsze co trzeba sprawdzić kompresję ona prawdę Ci powie na bank wyniki będą słabe. Chętnie się dowiem jak się sprawy potoczyły mój też puszcza bąka na zimnym w chłodne dni i wciąż nie znam przyczyny kompresja w normie u mnie.

Ostatnio edytowane przez Emus ; 31-03-2020 o 06:50
Emus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.