Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2020, 14:07   #1
BOREK75
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 20-09-2017
Model: Kuga 2.0 Titanium S
Silnik: 2000
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Dźwięk nie zapietych pasow

Witam. Potrzebuje pomocy w kwestii wyłączenia dzwiekowego powiadomienia o niezapietych pasach. Może ktoś z Was się jak wyłączyć ten dźwięk.
Drugi problem to lusterko boczne, które nie zawsze się otwiera po złożeniu. Jest może jakiś sposób,żeby samemu to usprawnić ?
Z góry dziekuje za pomoc.

BOREK75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 17:51   #2
jeziorek
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Kuga
Silnik: 1.6 205KM
Rocznik: 2013
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dźwięk nie zapietych pasow

Można rozpiąć kostkę pod siedzeniem, sygnalizacja nie będzie działała. Nie pamiętam tylko, która. Na pewno jest kostka tylko od sygnalizacji.
jeziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 18:48   #3
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Dźwięk nie zapietych pasow

wyłączasz kablem diagnostycznym w zakładce HEC "dźwięk niezapiętych pasów" i po sprawie.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 20:43   #4
piki1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Model: Kuga
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2020
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dźwięk nie zapietych pasow

Zaczerpniete z obcojezycznego forum.

Deaktywacja kontroli zapiecia pasow
cala procedura nie moze trwac dluzej niz 60 sek.
- wlaczyc zaplon
- poczekac, az zgasna kontrolki( nie naciskas pedalow)
- zapiac i wypiac pas 9x ( 9 raz = pas niezapiety)
- po 9 razie kontrolka pasow powinna blysnac 3x
- wylaczyc zaplon
gotowe.

Ponownie wykonanie procedury aktywuje sygnalizacje zapiecia pasow.
piki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 21:24   #5
koomorek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2020
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Kontrolka zapięcia pasów

Cześć wszystkim.

Od kiedy kupiłem auto nie działało przypomnienie o zapięciu pasów, ale stwierdziłem że pewnie nie ma. Potem kupiłem interfejs, próbowałem włączać ForScan`em i ELMconfig i nic to nie dało, więc olałem sprawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś w końcu po 2 latach mi się to przypomniało i zacząłem szukać po kablach.
Kostka w fotelu jest ( co prawda powinna być na dole fioletowa, a u mnie była brązowa i na górze. Nie wiem co tam było grzebane czy wiązka z angilka. Mniejsza o to) z racji tego że inna kostka nie pasowała rowkami w inne miejsce to przepiąłem piny.

Więc:

1. Włączyłem w ElmConfig " Beltminder Enabled " - zapłon zapiszczało 6 razy ale lampka sie nie zapaliła i w czasie jazdy nic sie nie działo

2. Zostawiłem powyższą opcje włączoną i dołączyłem " Belt Warning US Light ON " - teraz lampka świeci, przy zapłonie zawsze 6 razy zaświeci i piszczy. Podczas jazdy bez pasa pika co jakiś czas ale tylko przy wiekszych prędkościach. Jakoś dziwnie to działa nie tak jak w każdym samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3. Jak wyłączę opcję z pkt. 1 i zostawię " US Light ON" to działa tak samo jak w pkt. 2

4. Fotel pasażera nie posiada czujnika w klamrze pasa ( dziwne ? )


Ogólnie może czegoś nie włączyłem, może jakiś majster przede mną tam grzebał ale działa to do du*y.

Zapytacie czego oczekuję? A no tego:
Wsiadam do auta włączam zapłon nic nie piszczy, odpalam jadę i dopiero zaczyna się przypominanie. A nie już zanim odpalę auto. Szwagier ma focusa mk2 i tam działa jak należy..

Z góry dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi co tam może być źle. Oczywiście jeśli się nie uda można to wyłączyć i po problemie. Ale dobrze mieć to włączone tylko żeby było sprawne. PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koomorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.