Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2020, 11:37   #11
Oskar_FKP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk IV,Focus CMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 234
Domyślnie Odp: Jaka jest wartość ledów made in China ? ;-)

Cytat:
Napisał Python013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat wpierw biegły/rzeczoznawca będzie musiał w tej sytuacji dowieść iż akurat te niehomologowane reflektory były przyczyną,
Dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oskar_FKP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2020, 15:50   #12
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Jaka jest wartość ledów made in China ? ;-)

Cytat:
Napisał Python013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat wpierw biegły/rzeczoznawca będzie musiał w tej sytuacji dowieść iż akurat te niehomologowane reflektory były przyczyną,
Rzeczoznawca stwierdzi, że reflektory nie mają homologacji i to wystarczy. Niczego nie będzie musiał udowadniać.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2020, 21:37   #13
Python013
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 SCTi 203KM powershift (już jest 240KM)
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: Jaka jest wartość ledów made in China ? ;-)

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rzeczoznawca stwierdzi, że reflektory nie mają homologacji i to wystarczy. Niczego nie będzie musiał udowadniać.
Fakt, ponieważ to nie jest w jego kompetencji. Jego zadaniem są jedynie oględziny i spisanie protokołu. Policja będzie mogła na miejscu jedynie zatrzymać dowód rejestracyjny i ewentualnie wystawić mandat za stan techniczny pojazdu ze względu na takie reflektory. Dopiero potem można toczyć batalię z ubezpieczycielem tego rzekomo oślepionego czy mogło mieć to wpływ na zaistniałą sytuację. Nikt do zwyczajnej kolizji nie będzie wzywał "ogniwa" i prokuratora, a mandatu za spowodowanie kolizji nie przyjmujemy i koniec.
Kierowca montujący świata wadliwie, bądź nieposiadające homologacji popełnia wykroczenie z artykuł 97, za co grozi mandat od 20 do 500 złotych. Funkcjonariusz może też zatrzymać dowód rejestracyjny.
A tak swoją drogą to jak wielu używam kamerki w samochodzie więc to co ona zarejestruje też ma duże znaczenie.

Ostatnio edytowane przez Python013 ; 23-01-2020 o 08:41
Python013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2020, 23:13   #14
kiwaczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2011
Skąd: Świętokrzyskie
Model: FUSION
Silnik: 2,0 EcoBoost 243 KM
Rocznik: 2014
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jaka jest wartość ledów made in China ? ;-)

A wracając do tematu, mam włożone do lamp soczewkowych żarówki led Philips a to samo do drogowych - ale już tańsze no i do postojowych aby wszystko ładnie świeciło na biało. Dzienne ledy mam w obudowach halogenów. Wszystko z Aliexpress, jak ktoś chce to podam linki. Co więcej, w podświetleniu w lusterkach bocznych też założyłem ledy a jako przeciwmgielne z tyłu mam paski led zamiast odblasków w spoilerze zderzaka. Na jesieni była akcja policji i wybranych stacji diagnostycznych gdzie kontrolowali światła i bez problemu przeszedłem kontrolę. Nawet facet nie wiedział że za soczewkami są ledowe żarówki.
Jest jeszcze jedna zaleta żarówek led nad zintegrowaną lampą led, w przypadku awarii wymieniasz żarówkę a nie całą lampę. Choć podobno są spece którzy to rozklejają.
Tyle w temacie 🙄
kiwaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 15:37   #15
Python013
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 SCTi 203KM powershift (już jest 240KM)
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: Jaka jest wartość ledów made in China ? ;-)

Cytat:
Napisał kiwaczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Wszystko z Aliexpress
Jest jeszcze jedna zaleta żarówek led nad zintegrowaną lampą led, w przypadku awarii wymieniasz żarówkę a nie całą lampę. Choć podobno są spece którzy to rozklejają.
Tyle w temacie 🙄
Sam zamawiałem LED-owe zamienniki podświetlenia tablicy rejestracyjnej, LED-owe lampeczki pod lusterka, sprawdzone LED-owe postojówki NAO T10/W5W aby za kilka miesięcy nie było dyskoteki oraz H7 LED BraveWay do soczewek skrętnych, które nie sieją na radio.
Python013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 18:32   #16
kiwaczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2011
Skąd: Świętokrzyskie
Model: FUSION
Silnik: 2,0 EcoBoost 243 KM
Rocznik: 2014
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jaka jest wartość ledów made in China ? ;-)

Kurcze, nie mogę wyjąć tych lampeczek pod lusterkami bo chciałem wymienić te żółte na białe ledy. Jak podważę ten klosik lampki to wychodzi do połowy i dalej nie mogę wyciągnąć a boję się użyć dużej siły. Nie wiem co ją tam trzyma?
kiwaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 18:35   #17
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,711
Domyślnie Odp: Jaka jest wartość ledów made in China ? ;-)

Zdejmij wkład lusterka i się dowiesz

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 19:39   #18
Python013
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 SCTi 203KM powershift (już jest 240KM)
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: Jaka jest wartość ledów made in China ? ;-)

Cytat:
Napisał kiwaczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem co ją tam trzyma?
Trzyma ją od wewnątrz śruba na torx. Musisz wpierw zdjąć szkło płaskim śrubokrętem o szerokości 3-4mm max. Jak ustawisz zwierciadło maksymalnie do kierowcy to powinna pojawić się szpara po zewnętrznej i tam musisz trafić w odpowiednie miejsce aby łatwo wyskoczyło zwierciadełko.
Python013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2020, 10:23   #19
kiwaczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2011
Skąd: Świętokrzyskie
Model: FUSION
Silnik: 2,0 EcoBoost 243 KM
Rocznik: 2014
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jaka jest wartość ledów made in China ? ;-)

No wymienione! Świecą elegancko białym ledowym światłem. Stare żółte lampki nie trzyma zaden torx ani nie trzeba wyjmować tafli lustra. Trzymał je tak mocno ten drugi zaczep który też trzeba podważyć uważając żeby nie zniszczyć sobie obudowy lusterka. Jedną lampkę poświęciłem i mi pękła, ale się sklei jak będzie kiedyś potrzebna.
Taflę lusterka trzeba mocno podważyć rękami w rękawiczkach i wyskakuje. Nie znalazłem miejsca gdzie mam włożyć śrubokręt aby ją podważyć a rękami wyskoczyła w miarę łatwo.
kiwaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.