Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2012, 17:11   #1
rotkev
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 1.8 DURATEC (125 KM)
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem i szukam odpowiedzi na pytanie:
jaka instalacja LPG będzie najlepsza najbardziej niezawodna i przyzwoita cenowo do Mondeo Mk3 1.8 Duratec (125 KM) ( bezpośredni wtrysk paliwa)?
Wiem, że temat ten został poruszany wielokrotnie, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
Prosiłbym o konkretną odpowiedź wraz z wypisaniem elementów układu, oraz wady i zalety.
Czy lubryfikacja jest potrzebna czy nie?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

rotkev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 21:17   #2
marcinszrk
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-05-2011
Skąd: Kraków
Model: MONDEO , FOCUS , MONDEO III
Silnik: 2.0 16v , 1.6 16v
Rocznik: 1995, 2000 , 2005
Postów: 73
Domyślnie Re: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

brc sequent 24 mam juz 4 lata miodzio praktycznie bezobsługowa u mnie to kosztowało wtedy 3200zł ale teraz znajomy zakłada do omega 2.2 płaci 2600
marcinszrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 21:24   #3
rotkev
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 1.8 DURATEC (125 KM)
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Odp: Re: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Cytat:
Napisał marcinszrk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brc sequent 24 mam juz 4 lata miodzio praktycznie bezobsługowa u mnie to kosztowało wtedy 3200zł ale teraz znajomy zakłada do omega 2.2 płaci 2600
Rozumiem.
A co możesz powiedzieć o lubryfikacji? Potrzebna, niepotrzebna?
rotkev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 21:27   #4
karolmondeo
ford::beginner
 
Avatar karolmondeo
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: Pyrzyce
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 Duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Re: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Cytat:
Napisał rotkev Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem.
A co możesz powiedzieć o lubryfikacji? Potrzebna, niepotrzebna?
Ha, ja mam ją założoną ale nie sądzę żeby ona pomagała w zapobieganiu przypieczeniu się zaworów/wtrysków. Jest bo jest czasami jak sobie o niej przypomnę to doleję odpowiedniego płynu.
karolmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 21:28   #5
marcinszrk
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-05-2011
Skąd: Kraków
Model: MONDEO , FOCUS , MONDEO III
Silnik: 2.0 16v , 1.6 16v
Rocznik: 1995, 2000 , 2005
Postów: 73
Domyślnie Re: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

wiesz, co prawda ja posiadam starszy model mondeo (mkI)tego niemam aczkolwiek ostanio na myjni rozmawaiłem z gościem jak mu sie sprawuje autko( mkIII) i w ogóle bo sam sie za takim rozgladałem no i on własnie to miał,raz na jakiś czas dolewa do takiego małego zbiorniczka i to niby smaruje zawory,ale jak to tam jest to niewiem najlepiej podjedz do jakiegos serwisu gdzie zakładaja oni ci dobrze wytlumacza
marcinszrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 21:33   #6
rotkev
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 1.8 DURATEC (125 KM)
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie

Z tym tłumaczeniem to jest różnie u fachowców. Może i smaruje ale podobno płyn jest drogi bardzo. Może jest ktoś kto ma lub miał zamiar zamontować to dodatkowe urządzenie( lubryfikację ) oprócz karolmondeo.?

Jeszcze jedno zacytuje fachowców bo wysłałem zapytanie do paru firm. Co sądzicie o tych wypowiedziach?
Fachowiec 1:
"Witam do takich silników jak Pański montujemy instalacje BRC Sequent 24 takie instalacje jeźdźą w Fordach od 6-7 lat z dużym powodzeniem jest to jedyna instalacja która ma gwarancje na dwa lata na wrzystkie podzespoły i serwis ogólnopolski dodatkowo do silnoka duratec stosujemy system lubryfikacji cena takiej instalacji z montarzem 2600 zł"

Fachowiec 2:
"Koszt instalacji LPG do tego samochodu wynosi 2200,00 zł (polska elektronika MINI SEC, lub STAG, listwa wtryskowa OMVL, reduktor Zavoli typ Zeta ) albo 2400,00 zł ( włoska elektronika KING, producent AEB, inne elementy jak wcześniej).
Jeżeli jest miejsce pod klapką tankowania benzyny to można zamontowac tam wlew gazu - dopłata 100,00 zł.
W tym samochodzie prawdopodobnie należy też zamontować dodatkowe smarowanie gniazd zaworowych tzw. lubryfikację - koszt 200,00zł
( będzie to wiadomo gdy zobaczymy jaki jest tam zamontowany silnik).
Gwarancja jest na 24 miesiące z ograniczeniem do 50 000 km. W czasie gwarancji wszystkie regulacje są bezpłatne, co 10 tys. km wymienia się filtr fazy lotnej - koszt 50,00 zł a co 30 tys.km filtr fazy ciekłej - koszt 30,00 zł i ewentualnie płyn do lubryfikacji 100 zł za litr ( w zestawie jest pojemnik 0,4 litra który starcza na ok 7-9 tys km) "


Która opcja jest lepsza i polecacie?
BRC Sequent 24 narazie prowadzi po pierwszej wypowiedzi użytkownika marcinszrk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 25-04-2012 o 15:16
rotkev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 21:46   #7
tomoolipa@wp.pl
ford::beginner
 
Avatar tomoolipa@wp.pl
 
Zarejestrowany: 10-04-2012
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 b
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

z tego co ja wiem to ten silnik jak i jego rodzeństwo nie lubi gazu tym bardziej ze są w miarę oszczędne. Nie chce tu nikogo dyskryminować itd poprostu ktos kto ma w bardzo dobrym stanie silnik to pochodzi troche na gazie a potem go zajezdzie i najczęściej na sprzedaż (tak najłatwiej) to wtedy koszta sie potrajają dotego koszt instalacji nie wiem czy aż taki wielki zysk na tym według mnie wystarczy rozważnie jeździći nie martwić sie niczym i nie wąchać gazuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. decyzja należy do ciebie pozdrawiam
tomoolipa@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 21:58   #8
rotkev
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 1.8 DURATEC (125 KM)
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Może i oszczędne to silniki, bo udało mi się zejść w trasie do 6,5 l /100 km. Ale prawda jest taka, że w mieście pali zdecydowanie więcej , a o zimie to już nie wspomnę, gdzie za 50 złotych zdarzało mi się przejechać 30 km. Chcąc nie chcąc zwróci mi się ta instalacja, tylko teraz jest pytanie jaka ma być? Po prostu co mam kupić ( firma, model ).
rotkev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 22:43   #9
tomoolipa@wp.pl
ford::beginner
 
Avatar tomoolipa@wp.pl
 
Zarejestrowany: 10-04-2012
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 b
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

dobrze ale weź poduwage elektryke która szfankuje przy nstalcji lpg jednak jak masz mały przbieg i w dobrym stanie autko to ci pociagnie troche ale 4 lata raz dwa pykną wtedy to bedzie (wielki złom) z tego ci wiem np stare hondy dobrze rzymaja sie na gazie, jednak fordy zwłaszcza te modele nie lubia gazu, pozatym podstawa to nowe swiece orginalne tylko no i odrazu zmniejszenie fabrycznej przerwy do 1.1 mm weź jeszcze ze twoje mondeo ma 10 lat tak jak mój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jesli chodzi o bezawaryjność to nie polecam w dieslu jednak co kusi to niskie spalanie oraz komfort jazdyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. choc ropa i tak w górę leciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomoolipa@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 06:54   #10
rotkev
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 1.8 DURATEC (125 KM)
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Mam maly przebieg. Tylko 116 tys. km Co do spalania to miesiecznie wydaje na benzyne 500 PLN. Przy tej cenie benzyny powoli przestaje mnie na nia stac.a cena gazu jest atrakcyjna. Tylko nie wiem czy BRC czy Lorenz czy jakas z tych powyzej na wloskiej elektronice. Ma ktos taka instalacje w swoim Mondeo MK3 z wczesniej opisanym silnikiem? Poradzcie cos.
rotkev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.