Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2018, 09:49   #271
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to zaleta że nie ma start/stop i pewnie nie ma gpf dlatego zrobili 85 ps
Kupiłeś w końcu? Bo tak informacyjnie, to 1,0 85PS ma GPFa i jest to opisane w cenniku - wszystkie benzynowce poza wolnossącym 1,1 mają GPF.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 19:08   #272
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłeś w końcu? Bo tak informacyjnie, to 1,0 85PS ma GPFa i jest to opisane w cenniku - wszystkie benzynowce poza wolnossącym 1,1 mają GPF.
Jeszcze nie, dzieki za info nie mam zamiaru byc testerem gpf

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2018, 19:58   #273
Matts
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2007
Skąd: Świętochłowice
Model: Fiesta
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2004
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cześć,
szukam nowej fiesty ST line, odwiedziłem w przeciągu tygodnia 3 salony, rabaty które mi udzielono (rabat Forda+rabat dilerski) wynoszą między 6400 a 7600 zł. W każdym z salonów mówią że to jest max jaki mogą dać. I mam do Was pytanie można coś jeszcze wywalczyć czy nie?
Drugie pytanie: od paru dni wycofali pakiet cool&sound 4, za to pojawił się cool&sound 5 (AGSAN) oraz cool&sound 10 (AGSAM), wiecie co może być składową tych pakietów?
Matts jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2018, 13:46   #274
Frauka
ford::amateur
 
Avatar Frauka
 
Imię: Monika
Zarejestrowany: 15-07-2018
Skąd: Kętrzyn
Model: Fiesta mk8
Silnik: 1.1 85KM
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

W 10 mamy układ klimatyzacji z automatyczną regulacją temperatury, system audio Forda z Ford SYNC 3 AppLink i 8 „ekran dotykowy (przekątna 20,3 cm), B & O system dźwiękowy, odbiornik radiowy cyfrowy DAB / DAB + (Digital Audio Broadcasting), , AppLink, Apple carplay, Bluetooth, dwa porty USB)

Cool&Sound 5 obejmuje: klimatyzację z automatyczną kontrolą temperatury, fordowski system nawigacji w tym Ford SYNC3 z AppLink i 8 calowy ekran dotykowy (20,3 cm przekątna ekranu), AppLink, Apple carplay, Android Auto, TMC (Komunikaty drogowe), zestaw głośnomówiący Bluetooth, 7 głośników, 2 x gniazdo USB, pilot zdalnego sterowania na kierownicy, Europa mapy z widokiem 3D)

Tyle znalazłam na niemieckich stronach.
Frauka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2018, 15:24   #275
Kubsi1
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-05-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Witam,

Również jestem użytkownikiem fiesty ST-line mk8 - kupiona w maju 2018 1.0 EB 100KM. Aktualnie przebieg ok 8000 km.

Wady i zalety auta:

Zalety:
- prowadzenie: auto prowadzi się fantastycznie, przed zakupem oglądałem wiele testów, wszyscy zachwycali się nad prowadzeniem tego auta i mieli rację
- wygląd: wersja ST-line wygląda świetnie, LEDy do jazdy dziennej robią robotę
- nagłośnienie: nie mam wersji B&O, jest to wersja środkowa (chyba z dodatkowym głośnikiem) - grają super, auto jest też dobrze wyciszone więc świetnie słucha się muzyki
- cena: jak na wyposażenie, które jest oferowane to cena jest relatywnie niska
- kupiłem podgrzewanie przedniej szyby i jest to strzał w dziesiątkę, wsiadam do auta, czekam minutę, wycieraczki i wyjeżdżam, teraz z perspektywy czasu dokupiłbym jeszcze grzaną kierownicę

Wady:
- skrzypiące plastiki: zarówno obudowa ekranu na konsoli środkowej jak i drzwi pasażera z przodu skrzypią na nierównościach
- brzęczące coś prawdopodobnie na klapie bagażnika: mam wrażenie że to tablica rejestracyjna
- ciężko zamykające się drzwi: trzeba nimi walić jak drzwiami do obory, gdybym tak zamykał drzwi w moim starym 20-letnim lexusie to odpadłyby od auta
- aktualnie zauważyłem również ubywający płyn chłodniczy, w tej kwestii jestem już umówiony w ASO na diagnostykę problemu

Podsumowując - auto jest świetne do miasta, na trasie również radzi sobie bardzo dobrze, jeżeli komuś nie przeszkadzają trzeszczące plastiki (ja włączam głośno muzykę i nie słyszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), a szuka auta z tego segmentu to chyba jest to najlepszy wybór. Silnik pomimo 100 koni radzi sobie świetnie, natomiast co do moich preferencji to aktualnie chyba zdecydowałbym się na mocniejszą wersję ST.
Kubsi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2018, 19:28   #276
kris_IVVI
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 140KM
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał Kubsi1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zalety:
- prowadzenie: auto prowadzi się fantastycznie, przed zakupem oglądałem wiele testów, wszyscy zachwycali się nad prowadzeniem tego auta i mieli rację
- wygląd: wersja ST-line wygląda świetnie, LEDy do jazdy dziennej robią robotę
- nagłośnienie: nie mam wersji B&O, jest to wersja środkowa (chyba z dodatkowym głośnikiem) - grają super, auto jest też dobrze wyciszone więc świetnie słucha się muzyki
- cena: jak na wyposażenie, które jest oferowane to cena jest relatywnie niska
- kupiłem podgrzewanie przedniej szyby i jest to strzał w dziesiątkę, wsiadam do auta, czekam minutę, wycieraczki i wyjeżdżam, teraz z perspektywy czasu dokupiłbym jeszcze grzaną kierownicę

Wady:
- skrzypiące plastiki: zarówno obudowa ekranu na konsoli środkowej jak i drzwi pasażera z przodu skrzypią na nierównościach
- brzęczące coś prawdopodobnie na klapie bagażnika: mam wrażenie że to tablica rejestracyjna
- ciężko zamykające się drzwi: trzeba nimi walić jak drzwiami do obory, gdybym tak zamykał drzwi w moim starym 20-letnim lexusie to odpadłyby od auta
- aktualnie zauważyłem również ubywający płyn chłodniczy, w tej kwestii jestem już umówiony w ASO na diagnostykę problemu
Co do zalet - tak jak piszesz. Brałem wersję full, ale prawda jest taka, że nie ma tam pierdół tylko same użyteczne rzeczy. Grzana kierownica w ostatnich dniach jest bardzo przyjemna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z wadami niestety również trzeba się zgodzić. Plastiki skrzypią, drzwi praktycznie co 2 raz zamykam na 2 razy, czasami nawet na 3 razy. Problemem nie jest chyba siła uderzenia drzwiami (nawet mocno pociągnięte ale puszczone szybciej się nie domkną) natomiast równomierne dociągnięcie do końca - wtedy nie ma problemów. Nie wiem czy masz Door Edge Protector - wg. mnie to jego "zasługa".
kris_IVVI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2018, 05:50   #277
Janisek
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo FL Kombi
Silnik: 1.5 165 KM
Rocznik: 2019
Postów: 128
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Może to kwestia jakiejś regulacji ? Auta "chyba" na gwarancji i kwestią źle zamykających się drzwi powinien zająć się serwis. W końcu to nie furmanka ...
Janisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2018, 07:24   #278
kris_IVVI
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 140KM
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Wg. mnie zwalą na nakładki - tam jest ten drugi koniec, który musi się wcisnąć, żeby schować nakładkę więc wytłumaczenie mają gotowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Drążyć nie będą, zapewniam
kris_IVVI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2018, 07:42   #279
Janisek
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo FL Kombi
Silnik: 1.5 165 KM
Rocznik: 2019
Postów: 128
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Mam ten door protector w foczce i nic to nie przeszkadza. Nie ma prawa przeszkadzać w zamykaniu drzwi. No ale to Wasza sprawa czy będziecie wymagać od gwaranta naprawy czy sami się tym zajmiecie. Czy też będziecie trzaskać drzwiami, aż lakier zacznie odpadać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Janisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2018, 10:17   #280
lupek102
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 11-01-2016
Model: Fiesta MK8
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Już się cieszę, że nie wziąłem tej opcji ( door protector ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby ktoś wygłuszał drzwi przede mnie mną chętnie wspomogę się doświadczeniami w tej kwestii gdyż mam zamiar to zrobić.
lupek102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.