Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2019, 15:14   #41
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Kojarzę wątek że moduły drzwiowe z anglika powodowały problemy z otwieraniem szyb, więc nawet jeśli lusterka "zadziałają" to nie wiadomo czy nie zepsuje to szyb.

hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2019, 15:32   #42
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Moduły w angliku zamienione są stronami tzn z lewej strony jest prawy a z prawej lewy.
W europejczyku z przodu np w prawych drzwiach jest moduł 7M5T-14B533 CC a w lewych 7M5T-14B533 AC. Trzeba sprawdzić skąd pochodzi moduł i zamontować go w razie potrzeby odwrotnie niż jest opisany.
W szybach nie ma co się uszkodzić bo nie zawierają el. elektrycznych jeżeli nie liczyć silnika który i tak jest 2biegunowy naprzemienny.
Pytanie natomiast dotyczyło lusterka a nie modułu...
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2019, 16:19   #43
lokot2
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus II FL
Silnik: 2.0 16v 145KM + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Dodam że oczywiście mój samochód ma 4 elektryczne szyby. Czyli rozumiem że ten przekaźnik powinien być i nie ma co rozbierać i go szukać ?

Czytając te fora oraz patrząc na schematy lusterko powinno mieć 8 pin i takie mam . Nie ma nawet więcej moja kostka która idzie od modułu.

Wymieniłem gema na końcówkę z f najbardziej bogatego ale nadal nie działa.

Jakieś kolwiek pomysły ?? Jedyne co mi przychodzi teraz do głowy to, że moduł dopiero z końcówka AE to obsługujęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Ewentualnie przycisk który mam na 4 pin a ja podpinam 3 bo zamykania z samochodu nie chce odgrywa ważną rolę.

Są jakieś osoby które się tym trudnią w okolicach karkowa chętnie zapłacę żeby mógł mi ktoś pomóc z ta ciekawską bo boję się z tymi lusterkami jeździć, że mi się złożą przy 160 na autostradzie .

Czy jest sposób żeby dać jakiś kabelek z modułu na ten 4 pin lusterka i sprawdzić czy się złożą lub rozłażą ?
lokot2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2019, 17:00   #44
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Jeżeli auto nie miało składanych lusterek to przekaźnika nie będzie ale powinno być wolne gniazdo. Myślę że końcówka literowa nie ma znaczenia bo oznacza czy to jest lewy czy prawy i rok modelowy. AE, AD, AA, AC itd to są moduły lewe.
W poliftowym Focusie występowały lusterka 6, 8 i 10pin. W/g mojej wiedzy lusterko 8pin to jest lusterko podgrzewane, podświetlone, z kierunkowskazem i el. regulacją, ale bez składania.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2019, 15:56   #45
lokot2
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus II FL
Silnik: 2.0 16v 145KM + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Nie mam pojęcia gdzie znaleźć ten przekaźnik, rozebrałem boki z tyłu . Coś więcej niż koło tylej kanapy ?
lokot2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2019, 17:37   #46
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

"... i tu zaczeło się śledztwo które pokazało brak istotnego elementu PRZEKAŻNIKA który znajduje się pod kanapą z tyłu po stronie kierowcy (pod wykładziną).
Jest tam pusta kość przekażnika(przewody mają te same kolory co od przycisku i lusterek) to typowy przekażnik z układem sterującym, poszukiwania tel do ASO jedynie 450 zł ,ale na allegro są od 20 do 100 zło taki sam był w Mondeo MK3.
Po podłączeniu wszystko jest ale dalej nie działa ,okazało się że po moich pomiarach że na przewodzie zasilającym przekażnik nie ma napięcia mimo że w gemie był bezpiecznik od lusterek jest to przewód pomarańczowo-czarny kości przekażnika( tu macie schemat tego układu).
Okazało się że nasz ukochany producent nie połączył GEMU z kością która jest za nim (30 cm przewodu) takie tam dziadostwo nie chciałem grzebać koło GEM-u zasiliłem przekażnik z lampki bagażnika jest tam stały +12 lusterka mają zasilanie niezależnie od pozycji stacjki tak jest orginalnie ,można je składać i rozkładać zawsze,nawet podczas jazdy."

Cytat z tego wątku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja u siebie też wywaliłem cały tył i nic nie znalazłem ale ja mam przedliftową fokę w ubogiej wersji z korbotronikiem z tyłu...
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 22:39   #47
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Małe sprostowanie w temacie...
Wszystkie lusterka poliftowe mają złącze 8 pin, uboga wersja ma obsadzone 6 lub 7 pin z podświetleniem, full opcja 8 pin. Przedliftowe mają złącze 6 pin, w ubogiej wersji obsadzone najczęściej 5pin. 4 x el. szyby złącze 10 pin, obsadzone 6 lub 9-10 full opcja
Przekaźnik składania lusterek, lub jego wolne złącze, występuje wyłącznie w przedliftowej foce z 4 x elektryczne szyby (wiązka z korbotronikiem z tyłu będzie miała zubożoną wersję wiązki bez gniazda przekaźnika).
W poliftowych wiązkach drzwi, złącze lusterka lewego (kierowcy), ma obsadzone 7pin w wiązce bez złącza przycisku składania lusterek, 8 pin ze złączem. Złącze lusterka prawego pełne 8. Wiązka prawych drzwi (pasażera) jest chyba znormalizowana dla wersji ze składanymi lusterkami i bez. I to znowu dotyczy tylko fok z 4ma el. szybami. Na szczęście dołożenie złącza przycisku składania to tylko 3 przewody prowadzące do czarnego złącza modułu. Brakujący pin/przewód z lusterka lewego, do złącza niebieskiego.
Nie do końca wiem jak wygląda kwestia wiązki podłogowej w polifcie... W przedlifcie wiązka jest inna dla wersji 2 x szyby i inna dla wersji 4 x szyby. Podejrzewam że w polifcie też tak jest ze względu na brak modułów w tylnych drzwiach. Oczywiście wiązki podłogowe polift/przedlift też różnią się między sobą.
Reasumując, jeżeli ktoś chce doposażyć polifta w el. składane lusterka, stosunkowo niewielkim kosztem, musi mieć 4 el. szyby. Jeżeli nie, to trzeba wymienić wiązki wszystkich drzwi, wiązkę podłogową, panel przełączników szyb w drzwiach kierowcy, dołożyć napędy szyb z modułami w drzwiach z tyłu i wymienić napędy szyb w drzwiach z przodu na takie z modułami (Uwaga! nie wystarczy włożyć moduły do napędów przednich szyb w wersji 2 x szyby. Te napędy nie mają koła fonicznego przez które moduł bada położenie napędu/szyby)
Oczywiście trzeba też dołożyć przyciski szyb z tyłu więc tanio nie będzie chyba że macie rozbitka - dawcę.
To samo mniej więcej dotyczy przedlifta tyle że tam dochodzi jeszcze przekaźnik.

Ostatnio edytowane przez roadrunnner ; 21-01-2020 o 22:39
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 02:04   #48
blaugrana_
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Skąd: SBE
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 61
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

ostatni post jest bardzo pomocny, jednak pytam bo chciałbym się upewnić.

Mam polifta, dość bogato wyposażony, 4xel szyby są. Czy jest szansa że wtyczka od przycisku do składania lusterek jest, tylko po prostu brakuje przycisku? Czy to jest 100% pewnik że trzeba dokładać?

Druga sprawa, czy jak ściągnę lusterko i się okaże że mam wtyczkę, samochodową - nie lusterka, 10 pinowe, to wystarczy tylko kupić lusterko na 10pin pod full opcje, aktywować i wszystko śmiga? Czy jeżeli by tak było że mam wiązkę pod full opcję to wystarczy że wsadzę odpowiednie lusterko na odpowiednią ilość pinów pomijając dokładanie przycisku w drzwiach?

Co z przyciskiem składania nie na klamce tylko przy regulacji lusterek? Wystarczy tylko przełożyć panel od szyb i lusterek na odpowiedni i heja? Jest wybór którą opcję można zamotnować? Czy na drzwiach przy klamce czy na przełączniku ustawiania lusterek.

Sorry jeżeli coś pomyliłem ale pytam bo chciałbym naprostować swoje myśli. Siedzę nad tym od 2 dni i ten wątek jest najrozsądniejszy.

Dzięki

Ostatnio edytowane przez blaugrana_ ; 22-02-2020 o 02:11
blaugrana_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 08:38   #49
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał blaugrana_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam polifta, dość bogato wyposażony, 4xel szyby są. Czy jest szansa że wtyczka od przycisku do składania lusterek jest, tylko po prostu brakuje przycisku? Czy to jest 100% pewnik że trzeba dokładać?
Jest spora szansa że złącza przycisku nie ma. Najprościej, bez ściągania tapicerki, sprwdzić to sprawdzając złącze lusterka po stronie kierowcy. Jeżeli kostka ma 8 przewodów, wtyczka do przycisku jest. Jeżeli 7 to jej nie ma.

Cytat:
Napisał blaugrana_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druga sprawa, czy jak ściągnę lusterko i się okaże że mam wtyczkę, samochodową - nie lusterka, 10 pinowe, to wystarczy tylko kupić lusterko na 10pin pod full opcje, aktywować i wszystko śmiga? Czy jeżeli by tak było że mam wiązkę pod full opcję to wystarczy że wsadzę odpowiednie lusterko na odpowiednią ilość pinów pomijając dokładanie przycisku w drzwiach?
W polifcie występują wyłącznie lusterka ze złączami 8-pinowymi. To w przedlifcie mogło być złącze 6 lub 10 pin z różną ilością przewodów w zależności od wersji. Jak już wspominałem wyżej z resztą.
Z tego co wiem, nawet w focusie fabrycznie wyposażonym w składanie, lusterka składały się tylko z przycisku.

Cytat:
Napisał blaugrana_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co z przyciskiem składania nie na klamce tylko przy regulacji lusterek? Wystarczy tylko przełożyć panel od szyb i lusterek na odpowiedni i heja? Jest wybór którą opcję można zamotnować? Czy na drzwiach przy klamce czy na przełączniku ustawiania lusterek.
Panel szyb i lusterek z przyciskiem składania występuje chyba tylko w S-Maxie i obudowa ma inny kształt. Poza tym S-Max to konstrukcyjnie i elektrycznie Mondeo a nie Focus. Ale panel ma chyba taką samą wtyczkę i tyle samo pinów więc nigdy nic nie wiadomo...
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 09:35   #50
blaugrana_
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Skąd: SBE
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 61
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Dzięki za odpowiedź. Czyli to co wystawiają na allegro to ściema. Bo są aukcje do 'poliftów' na 6 albo 10 wtyczek.

Czyli stanęło na tym że albo mam 8 pin kostke i będę miał wszystko praktycznie p&p albo 7 i trochę dorobić. Kumam.

Co do przełącznika to na drugim forum znalazłem, z RSa, ale jednak jest to focus.

http://i23.photobucket.com/albums/b3...psgktxptba.jpg

Siedziałem na allegro wczoraj i nie znalazłem tego przełącznika z tym przyciskiem.
blaugrana_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.