Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2018, 12:26   #1
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie remont silnika, czy swap ST,RS, czy coś innego?

Witam.
Przyszedł już czas na moją fokę i pewnie też z własnej winy, poszła jakaś panewka przed sezonem wiosennym.
Żona dolała 1L oleju z kaufa 10W40, bo na mocniejszych zakrętach włączał się jakby tryb awaryjny i foka nie miała mocy. Po zalaniu ów oleju wróciło do normy.
Pierwszy ciepły dzień, jechałem do pracy, pod górkę na ekspresowce pocisnąłem 160km/h i zaczeło stukać. Z początku myślałem że to zawory, ale po przejechaniu 20km, stukot stawał się coraz głośniejszy.
Foka normalnie pali, jest moc, ale dzwoni tak jakby miało zaraz coś wyjść bokiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z racji że żaden mechanik w okolicy, nie chciał się podjąć naprawy i wymiany silnika, bez dania gwarancji, foka tak stoi do dzisiaj na zimówkach, z rozwalonymi prawdopodobnie panewkami.
Uzbierało się między czasie trochę gotówki. Chcę wziąć sprawę w swoje ręce, nie wiem tylko gdzie szukać, może pomożecie?
Wiem jedno chcę coś mocniejszego, np silnik z RS, ale nigdzie nie ma. W archiwum allegro widziałem ceny 2500-3500, także cena dla mnie przystępna i jeszcze zostałoby na blachę, jakieś alusy, oleje, rozrząd itp
Chyba że macie jeszcze jakieś propozycje, np czy pasuje jakiś inny silnik, mocniejszy niż ten w ST

Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 18:54   #2
Gimnastikball
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8pb
Rocznik: 2002
Postów: 332
Domyślnie Odp: remont silnika, czy swap ST,RS, czy coś innego?

Wkladaj 2.0 , kata z st razem z wydechem.

Co do RS to każda śruba ma już konkretna wartość. Silnika nie uświadczysz, a te 3000,- to pomnożyć x 5.

Do tego wiązka pcm skrzynia półosie zawieszenie...
Gimnastikball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2018, 07:42   #3
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,225
Domyślnie Odp: remont silnika, czy swap ST,RS, czy coś innego?

Po zalaniu ów oleju wróciło do normy.

Wyjaśnij, co to znaczy?
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2018, 19:12   #4
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: remont silnika, czy swap ST,RS, czy coś innego?

Było za mało oleju, albo słabe ciśnienie i przy mocnym zakręcie z łuku w prawo olej gdzieś nie dopływał, stąd spadek mocy, jakby tryb awaryjny. Zgaszenie zapłanu, ponowne odpalenie naprawiało problem. Nie trzeba było się nawet zatrzymywać. Po dolaniu oleju problem zniknął, ale pojawił się problem panewek i niemiłosierny stukot.
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.