Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2018, 19:50   #51
yooshky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2012
Skąd: SO
Model: Mondeo Mk V Titanium, kombi
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Mam w moim aucie klapę bez kamerki otwieraną elektrycznie.
Gdybym wziął wiązkę z klapy z kamerą ale otwieraną manualnie to wystarczyłoby z tej drugiej do mojej przełożyć jedynie "gałązkę" z kamery do dużej wtyczki?
Czy jeszcze coś trzeba przerobić?

yooshky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 00:33   #52
gregorij
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-11-2009
Model: Focus MK2 1.8 => Mondeo MK4 2.0 TDCI 2009r => Mondeo MK5 2015 2.0 150KM=>180KM
Silnik: 2.0 TDCI 150KM =>180KM
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Cytat:
Napisał yooshky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam w moim aucie klapę bez kamerki otwieraną elektrycznie.
Gdybym wziął wiązkę z klapy z kamerą ale otwieraną manualnie to wystarczyłoby z tej drugiej do mojej przełożyć jedynie "gałązkę" z kamery do dużej wtyczki?
Czy jeszcze coś trzeba przerobić?
Będziesz musiał przełożyć również gałązkę od dużej wtyczki do wtyczki siłownika klapy.
gregorij jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 04:37   #53
yooshky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2012
Skąd: SO
Model: Mondeo Mk V Titanium, kombi
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Mojej wiązki bym nie demontował. Do mojej wiązki chce dołożyć tylko "gałązkę" kamery od auta z ręczna klapa. Chyba wystarczy?
Jedzie do mnie kamera i wiązka od "manuala".

Ostatnio edytowane przez yooshky ; 29-06-2018 o 06:43
yooshky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 05:23   #54
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Cytat:
Napisał yooshky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do mojej wiązki chce dolozyc tylko "gałązkę" kamery od auta z ręczna klapa.
Trochę na pewno będziesz miał rzeźbienia z przeciągnięciem dodatkowych przewodów przez ciasne przelotki słonia. A swoją instalację klapy i tak musisz całą zdjąć, aby przełożyć przewody. Łatwiej poszukać gotowej wiązki od elektryka, ale oczywiście jeśli masz smykałkę do takich zajęć, to jest wykonalne :-)
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 06:52   #55
yooshky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2012
Skąd: SO
Model: Mondeo Mk V Titanium, kombi
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Cytat:
Napisał oslowek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Łatwiej poszukać gotowej wiązki od elektryka
Chętnie bym taką wziął ale nie widzę nigdzie a nie chce mi się też "rok" na nią czekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit: Sprawdziłem, że w słoniu jest sporo miejsca jeszcze.

Ostatnio edytowane przez yooshky ; 29-06-2018 o 08:57
yooshky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 14:51   #56
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Cytat:
Napisał yooshky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Sprawdziłem, że w słoniu jest sporo miejsca jeszcze.
Za to w plastikowej kształtce za słoniem "formującej" wiązkę pod podsufitkę nie ma nic miejsca...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I do tego jak tę kształtkę "otworzysz" to możemy się zakładać, że słabo Ci będzie szło zamykanie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 16:35   #57
yooshky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2012
Skąd: SO
Model: Mondeo Mk V Titanium, kombi
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Nikt nie mówił, że będzie łatwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jak już się uda to się do Ciebie ładnie uśmiechnę min. w sprawie kamerki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yooshky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2018, 17:51   #58
yooshky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2012
Skąd: SO
Model: Mondeo Mk V Titanium, kombi
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Dotarły do mnie części więc....

Cytat:
Napisał gregorij Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A teraz poprosimy może ktoś ma schemat na które wtyczki wiązki klapy (szara lub czarna) i na jakie piny wchodzą przewody z wiązki kamery.
Piny z kamery wchodzą do tej szarej "głównej" następująco:
1-4; 2-19; 3-18; 4-17; 5-20; 6-15 -> pierwsza cyfra wtyk kamery, druga wtyk główny.
IMAG5406.jpgIMAG5407.jpgIMAG5409.jpg
yooshky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2018, 20:37   #59
yooshky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2012
Skąd: SO
Model: Mondeo Mk V Titanium, kombi
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Dziś założyłem kamerkę i przeszczepiłem gałązkę kamery z wiązki od kombika z manualną klapą do kombika z elektryczną. Nie dorwałem właściwej wiązki więc dołożyłem od "niewłaściwej" tylko gałązkę kamery. Jeśli nie pomyliłem pinów, kamera nie jest uszkodzona to jutro powinno wszystko działać po wizycie u Tedi_k.
Nie było specjalnie trudno. Łącznie ok. 4h mi to zajęło (z przerabianiem wiązki, dokładaniem pinów itp.)

Edit:
Po wizycie u Tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
IMAG5451.jpg

Projekt zakończony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez yooshky ; 04-07-2018 o 11:35
yooshky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 20:14   #60
wojnadk
ford::average
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: poznań/farso(dk)
Model: ford mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150km manual
Rocznik: 2016/12
Postów: 175
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Witam wszystkich forumowiczów, dziś dzięki mojemu koledze, przełożyliśmy wiązkę wraz z kamerą tylnej klapie, wiem, żeby kamera cofania zaczęła pokazywać obraz na wstecznym biegu, trzeba ją aktywować.
Problem polega na tym że po przełożeniu wiązki nie działa mi zamek w klapie,nie reaguje na dotyk włącznika w klapie,ani na otwarcie samym pilotem,nie wiem co robić, gdzie jest błąd,kamery jeszcze nie aktywowałem, zrobię to w przyszłym tygodniu.
Co zauważyłem że kostka która wchodzi do zamka ze starej wiązki,jest trzy pionowa,a kostka z nowej wiązki,jest pięcio pinowa, nie wiem co mam zrobić?
Tyle co zauważyłem w zamku jest pięć pinów,więc powinno wszystko grać?!
Wiązka z kamerą,była przy mnie demontowana,i była fachowo zdjęta,z wersji vinlage, może muszę zmienić zamek,też założyć od tej wersji?
Tomek;-)
wojnadk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.