Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2023, 13:32   #1
Maciek_apo
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 07-02-2020
Skąd: Katowice
Model: Focus ST-2 Turnier
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie ST - szybko opadająca wskazówka paliwa

Cześć

Chciałem zatytułować "szybko opadająca wskazówka paliwa", ale zdałem sobie sprawę, że w kontekście ST, ktoś z czytających mógłby paść ze śmiechu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O co chodzi... W zasadzie od początku jak kupiłem swoje wymarzone ST, mam malutki kłopot ze wskazówką poziomu paliwa. Nic szczególnego, ale czasem irytuje. Przy mocniejszym depnięciu wskazówka dosłownie na dystansie kilkuset metrów potrafi opaść o całą swoją wysokość. Nie testowałem nigdy, czy dałoby tak radę zrzucić całkowicie wskazówkę na sam dół, w każdym razie przy zatrzymaniu się np. na światłach i wyłączeniu a następnie włączeniu ponownemu silnika, wskazówka wraca na swoje pierwotne miejsce.

Czy może to być powiązanie przewidywań komputera i przerzucenie tego na wskazówkę? Jeśli tak, to w teorii po jakimś czasie jak komputer przeliczy sobie przy spokojniejszym stylu jazdy większy zasięg, to wskazówka powinna również pójść do góry?

Czy może ma to coś wspólnego z odpowietrzeniem przewodów paliwowych?
Z autem nic się absolutnie nie dzieje, jest pełna moc, nigdy checka nie widziałem, auto pali rano bez proszenia.

Ktoś podpowie co może powodować taki stan rzeczy, lub po prostu czy tak ma być?

Maciek_apo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2023, 13:46   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,772
Domyślnie Odp: Focus MK3 ST - wskazówka paliwa

Cytat:
Napisał Maciek_apo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy mocniejszym depnięciu
Czy to oznacza, że te objawy występują tylko podczas mocnego przyspieszania? Może to być mechaniczny problem w liczniku.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2023, 14:36   #3
Maciek_apo
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 07-02-2020
Skąd: Katowice
Model: Focus ST-2 Turnier
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Focus MK3 ST - wskazówka paliwa

Tak, tylko przy dynamicznym przyspieszaniu tj. 3/4 i więcej skoku potencjometru. Bardzo krótkiego dystansu potrzeba, żeby wskazówka zeszła w dół. W ostatnie wakacje, miałem z tego tytułu nerwówkę bo znalazłem się na pustkowiu gdzie najbliższa stacja była 20 parę kilometrów nie w moją stronę. Zasięg z komputera wskazywał że teoretyczne dojadę do miejscowości ze stacją paliwową, po czym przypomniałem sobie że wystarczy wyłączyć na postoju silnik i cyk przybyło mi z powrotem kilkadziesiąt kilometrów zasięgu.
Tak jak napisałem pierdoła, ale czasem irytująca.
Maciek_apo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.