Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2011, 16:40   #1
wartberg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Spadek mocy wraz ze wzrostem temperatury silnika...

Witam wszystkich... Pomóżcie proszę, bo już osiwiałem prawie od główkowania, co jest z moim autem... Silnik 1,6 tdci 110KM, przejechałem tym autem 200 tys. i w wakacje postanowiłem wymienić silnik po tym jak odkręciłem pokrywę rozrządu i zobaczyłem powycierane wałki rozrządu i inne syfy... Ale mniejsza z tym... Udało mi się kupić tanio silnik coś ok. 60 tys., a na pewno nie wiecej niz 100 tys. i kiszka... Jeździć, jeździ, ale ma cos takiego, że jak silnik sie zagrzeje, to jest tak jakby turbina nie doładowywała... Po prostu spadek mocy w stosunku do silnika chłodnego... Najbardziej jest to widoczne, gdy silnik jest tak rozgrzany, że załacza sie wentylator, wtedy jest tak jakby w ogóle nie było doładowania albo komputer podawał za mało paliwa... Takie mam wrażenie, ze po prostu jest dozowane wtedy za mało paliwa... Wymieniłem przepływomierz i dalej nie mam pomysłu co dalej... Aha byłem w serwisie i tam stwierdzili, że jest wszystko ok, bo komputer nie pokazuje żadnych błędów... Czy spotaliście się z czymś takim..??? Może jakis czujnik jest walnięty, ale który,..?

wartberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 09:52   #2
bartoleq
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: c-max
Silnik: 1.8 125KM benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 82
Domyślnie Odp: Spadek mocy wraz ze wzrostem temperatury silnika...

moze intercooler?
bartoleq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 10:19   #3
wartberg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Spadek mocy wraz ze wzrostem temperatury silnika...

Tez tak juz sie nad tym zastanawiałem, ale tam nie ma sie co popsuć własciwie... Chyba, że jest zasyfiony olejem, bo turbiny w tym modelu i nie tylko lubią przepuszczać olej... Ale chyba wtedy spadek mocy był niezaleznie od temperatury silnika...
wartberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2011, 00:07   #4
qlas
ford::beginner
 
Avatar qlas
 
Zarejestrowany: 05-12-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.8 TDCI 100 KM
Rocznik: 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: Spadek mocy wraz ze wzrostem temperatury silnika...

Wystarczy odczytać wartości temperatury powietrza po IC oraz wartość doładowania i wszystko będzie wiadomo.
Przy sprawnym, czystym IC temperatura powietrza potrafi wzrosnąć do 70*C. Jeśli jest brudny, to nie ma chłodzenia, a zasyfiony czujnik temp. wskazuje znacznie wyższe temp., to na skutek tego komp ogranicza ilość paliwa, aby ochronić silnik przed przegrzaniem.
qlas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2011, 19:39   #5
piotras.w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1999
Postów: 220
Domyślnie Odp: Spadek mocy wraz ze wzrostem temperatury silnika...

A czy ten brak mocy występuje przy włączonej A/C?
piotras.w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 15:07   #6
wartberg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Spadek mocy wraz ze wzrostem temperatury silnika...

Cytat:
Napisał qlas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy odczytać wartości temperatury powietrza po IC oraz wartość doładowania i wszystko będzie wiadomo.
Przy sprawnym, czystym IC temperatura powietrza potrafi wzrosnąć do 70*C. Jeśli jest brudny, to nie ma chłodzenia, a zasyfiony czujnik temp. wskazuje znacznie wyższe temp., to na skutek tego komp ogranicza ilość paliwa, aby ochronić silnik przed przegrzaniem.
Wydawało się sensowane to co piszesz. Przepłukałem intercooler i w sumie nie było żadnej poprawy...
A może jednak czujnik temperetury powietrza dolotowego jest walnięty..? Tzn. wskazuje dobrzeale tylko w nizszych zakresach temperatur, a w wyzszych zawyża temperaturę i komp ogranicza ilość paliwa..?

Problem tylko, że nie widzę nigdzie tego czujnika..? Czy ktoś wie, gdzie on jest umiejscowiony..? Na rysunkach serwisowych jest obok czujnika cisnienia doładowania, ale u mnie tam go nie ma... Czy jest gdzieś indziej, czy może mam wersję bez tego czujnika..?? Pomóżcie, help...!!!!
wartberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 21:48   #7
SeDay
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 18-09-2012
Skąd: [FWS] Sława
Model: Focus KOMBI (mk1)
Silnik: ZETEC 1.8 16V (115 KM)
Rocznik: 1999
Postów: 23
Domyślnie Odp: Spadek mocy wraz ze wzrostem temperatury silnika...

A jak silnik jest zagrzany i włącza się wentylator to ile jest stopni na silniku (płynu chłodzącego)? Jak powyżej 90*C możliwe ze termostat w chłodnicy walnął. Powiedz jeszcze czy wywala Ci jakieś kontrolki czy coś.

Ja swego czasu gdy miałem Punto JTD to regularnie zapalała mi sie kontrolka Check Engine przez co nie było doładowania i silnik chodził jak muł, okazało sie ze czujnik turbiny padł. No ale wtedy ewidentnie było widac z kontrolek.
__________________
Škoda Felicia 1.3 MPI '97 -> VW Polo III 1.3 '94 -> Fiat Punto 1.9 JTD '00 -> Ford Focus MK1 1.8 16V '99
SeDay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 08:55   #8
wartberg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Spadek mocy wraz ze wzrostem temperatury silnika...

Spadek mocy wystepuje przy mocno zagrzanym silniku, ale nie przegrzanym... Wskazówka temperatury płynu chłodzącego nie rośnie, stoi w miejscu...
Z reguły jest tak, że przez jesień, zimę i wczesna wiosnę jest OK, bo silnik nie ma okazji się dobrze rozgrzać, ajak przyjdzie lato, tak jak teraz, i silnik się bardziej grzeje bo nie ma chłodzenia to wystepują spadki mocy...

Na 99% spadek mocy wywołany jest zmniejszonym dawkowaniem paliwa prze komputer. Wszystkie inne mozliwości wykluczyłem tj. turbinę wymieniłem na nową, układ turbo jest szczelny, itp., itd...

Dodatkowo wymieniłem na nowy przepływomierz, przepłukałem intercooler, no i teraz zabrałem się za wymianę czujnika temperatury powietrza dolotu i okazuje się, że u mnie go nie ma... Jest tylko czujnik ciśnienia doładowania tzw. MAP sensor i tez go mam zamiar wymienić... Jak to nic nie da to oistanmie mi się ino sznur...

Mam tylko pytanie... CZy jest możliwy brak czujnika temperatury dolotu..???
wartberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 15:50   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spadek mocy wraz ze wzrostem temperatury silnika...

To że wskażnik temperatury stoi pionowo i się nie rusza, to świadczy że kierowca ma informację od komputera, że jest temperatura OK> Wejdż w tryb serwisowy, komputera i na włączonym komputerze ustaw temperaturę silnika, poobserwuj na pracującym silniku, powinno być 95 stopni, dochodzić do 105 stopni, powinny załączać sie wiatraki, i przejedż się trochę i zobaczysz w czsie jazdy jak się zachowuje wyświetlacz komputera, a wskazówka będzie cały czas stała pionowo.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 19:09   #10
wartberg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Spadek mocy wraz ze wzrostem temperatury silnika...

Pewnie masz rację, temperatura się zmienia, ale skąd komputer wie, że jest za wysoka temperatura i obcina dake paliwa skoro u mnie nie ma czujnika temperatury dolotu powietrza..?? Czarna magia...
wartberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.