Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2015, 12:39   #191
helen
ford::amateur
 
Imię: kristofer
Zarejestrowany: 13-09-2013
Model: focus1.
Silnik: diesel
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Witam.Moj B-Max 1.0 EB 100 KM rocznik 2013 przebieg 21tys .jak do tej pory jezdzi bezawaryjnie.Ogolnie jestem zadowolony.Spalanie miasto 8 l w porywach ponizej (7.5) trasa 6l.Na razie jest dobrze.Pozdrawiam

helen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2015, 14:43   #192
drtymf
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: B-MAX 1.0 trend + pakiet Winter
Silnik: 1.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał Toscana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurcze, mój poniżej 8l/100km nie chce zejść Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., dlatego napisałam, że pali prawie jak mój stary scenic, który brał koło 9l/100km na tej samej trasie (!). Wg komputera biegi zmieniam, jak należy, nie cisnę go, wręcz jeżdżę jak emeryt, co mnie wkurza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ASS włączam przy dłuższym oczekiwaniu na czerwone (ale to może 1-2 na całej trasie). Miejmy nadzieję, że z czasem spalanie spadnie...
To może jednak przyciśnij - ja tam zauważyłem, że styl emerycki się nie sprawdza. Lepiej wychodzi but do przelotowej a potem odpuszczasz i jedziesz równo. U mnie sprawdza się świetnie. Zresztą jest wskaźnik chwilowego spalania i wszystko widać.

A według mnie wskaźnik zmiany biegu można potłuc o kant.
Mało, że zarżniesz silnik jeżdżąc na piątce przy 50km/h i 900 obrotów (ja wrzucam 5 dopiero koło 80 na równej drodze inaczej słychać że się męczy) to i przy 60 spalanie na 4 jest o połowę mniejsze niż na 5 a strzałka w górę świeci jak latarnia.

Ale to tylko moje zdanie, kiedyś słyszałem o dwóch szkołach eko jazdy :
Jedna mówi o jeździe na niskich obrotach i maksymalnym biegu praktycznie w każdej sytuacji i nieprzekraczanie x obrotów na minutę (jest popularniejsza ostatnio nawet egzamin na prawko ma być pod to).
I druga mniej popularna która mówi o dynamicznym przyspieszeniu do zadanej prędkości i odpuszczeniu gazu żeby się przy niej toczyć.
I według mnie na to sens: co z tego że chwilowe spalanie to 30 skoro trwa 3 sekundy a potem spada na 3-4. Za to jak przyspieszasz po emerycku to masz co prawda spalanie 8-10 ale trwa to minute albo dłużej a na zbyt niskich obrotach każde, nawet delikatne dopisanie gazu podnosi spalanie chwilowe znacznie.

Zresztą ja wróciłem do nawyku że starych aut gaźnikowych: przyspieszam trochę bardziej niż bym chciał a następnie odpuszczam gaz bardziej niż do zwykłego toczenia że stała prędkością. Samochód wtedy delikatnie zwalnia ale trwa to bardzo długo a spalanie leci mocno w dół.
Polecam spróbować i zobaczyć jakie będą wyniki u mnie działa super.

No i jeśli sytuacja na drodze mnie nie zmusza to płynność i jak największe hamowanie silnikiem.Czasem się łapie że przed światłami to tylko na końcowe zatrzymanie do zera używam hamulca.

Nie chciałbym się tu na jakiegoś super hiper guru kreować ale jakoś zwykle mniej mi wozy palą niż znajomym a wcale jakoś wolno i ślamazarnie nie jeżdżę.

Ostatnio edytowane przez drtymf ; 05-03-2015 o 14:51
drtymf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2015, 15:27   #193
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Właśnie od wczoraj testuję drugą szkołę jazdy i potwierdza się to, co napisałeś - powolutku średnie spalanie spada, a do tego mam frajdę z jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Najwyraźniej Maxiu lubi żwawiej sie poruszać, co mnie cieszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2015, 12:36   #194
tomo75i8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: Kuga
Silnik: 1,5 benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 20
Domyślnie Odp: wskazówka poziomu paliwa nie pokazuje pełnego zbiornika

Witam wszystkich! Jestem od około miesiąca szczęśliwym posiadaczem B-maxa (wcześniej mondeo, Focus kombi i Focus C-max), 1 l Ecoboost 100 KM. Auto rewelacyjne w wersji Titanium, nowe.
czy ktoś z Was zaobserwoał taką mianowicie przypadłość? Po zatankowaniu do pełna wskazówka poziomu paliwa nie dochodzi do końca skali, zatrzymuje się na granicy trzeciego i czwartego (przedostatniego) pola na diagramie. Pytałem w serwisie, powiedzieli żeby przyjechać. Oczywiście tak zrobię ale wcześniej pytam bo może to taka przypadłość tego modelu?
Dodam, że już za drugim tankowaniem zalewałem do drugiego "odbicia" dystrybutora tak jak pisze instyrukcja.
Z góry dziękuję za ewentualne uwagi i wskazówki!
Pozdrawiam wszystkich użytkowników!

Ostatnio edytowane przez tomo75i8 ; 06-03-2015 o 23:23
tomo75i8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2015, 13:20   #195
drtymf
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: B-MAX 1.0 trend + pakiet Winter
Silnik: 1.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Raczej coś ze wskaźnikiem , albo czujnikiem bądź komputerem sterującym.
Raczej niespotykana sprawa żeby takiego babola zrobili i na testach nie wyszło - to w końcu w miarę pierwsze co się w oczy rzuca.

Ale głowy nie dam - jeszcze jakoś się nie udało mojego do pełna zatankować - zazwyczaj coś właśnie w okolicy 3/4 baku ( koło 35-40l ). W ogóle nie sprawdziłem ile Maksiowi wchodzi w bak , 55l?
drtymf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2015, 14:40   #196
tomo75i8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: Kuga
Silnik: 1,5 benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Pojedziemy do serwisu, zobaczymy. Zbiornik ma 48 l pojemności.

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 07-03-2015 o 11:19 Powód: Nie cytujemy całych wypowiedzi swoich poprzedników - pkt. 7 Regulaminu Forum.
tomo75i8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2015, 09:50   #197
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Nie sądzę, żeby w każdym aucie sprawdzali, jak zachowuje się wskaźnik zużycia paliwa po zatankowaniu do pełna. Oznaczałoby to, że ze wszystkich tych aut musieli by potem to paliwo odciągać - jak wiecie, nowe auta przyjeżdżają do salonów mając na pokładzie tyle paliwa, że często nie ujechałyby nawet 2-3 kilometrów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2015, 09:42   #198
drtymf
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: B-MAX 1.0 trend + pakiet Winter
Silnik: 1.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie

W każdym egzemplarzu to masz rację ale mi chodziło o testy modelu przed produkcją/homologacją.
drtymf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2015, 23:32   #199
tomo75i8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: Kuga
Silnik: 1,5 benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Dzisiaj ponownie zatankowałem dosłownie pod przysłowiowy korek a wskazówka doszła zaledwie do końca przedostatniego pola diagramu. Ciekawe czy to kwestia kalibracji wskaźnika czy kwestia wymontowywania baku?!
tomo75i8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2015, 08:10   #200
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał tomo75i8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj ponownie zatankowałem dosłownie pod przysłowiowy korek a wskazówka doszła zaledwie do końca przedostatniego pola diagramu. Ciekawe czy to kwestia kalibracji wskaźnika czy kwestia wymontowywania baku?!
Nie zastanawiaj się,ani nie próbuj sam coś kombinować.Masz nowe auto,masz gwarancję i nie bój się jechać do serwisu z tym problemem.Muszą to naprawić i już choćby mieli wymienić zbiornik,zestaw zegarów wiązki kabli i pozostałe pół samochodu.Zaprowadz i oczekuj telefonu,że naprawiony.Powodzenia.
Ja miałem narazie tylko usterkę jakąś z czyjnikiem świateł,wymienili bez zbędnych dyskusji i wszystko narazie działa.Pozdrawiam wszystkich użytkowników B
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.