Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2017, 15:40   #1
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Lightbulb Szarpie, strzela , brak mocy jak mu przygazuję

Witam.
Szukajka nic podobnego nie znalazła, także mam dylemat, może ktoś miał podobnie.

1.Praca na biegu jałowym odbywa się bez zarzutu. Trzymając obroty przykładowo na 2500 rpm na luzie, wszystko jest git. Natomiast jak już jadę np na 2-gim biegu i trzymam obroty na 2500rpm to autko tak jakby się bujało ( lekko przyśpiesza lub zwalnia) ale minimalnie, chyba tylko ja to czuję, bo małżonka nie.
Jednak myślę że to też ma jakiś związek z tym co dalej opiszę.

2.Jak ma za niskie obroty przykładowo 1200 i mu wdepnę to zaczyna szarpać. Potem złapie i jedzie już normalnie, ale zdarzy się że na wyższych obrotach też szarpnie z takim uczuciem jak wyżej, buja przyśpiesza wolniej a za chwilę znowu szybciej.

3. Potrafi też strzelić gdzieś w okolicy katalizatora, pod maską z tym że nie przyśpiesza, tylko strzeli jakby się coś zatkało i po wystrzale już jest normalnie. Miałem taką sytuacje na światłach, że chciałem z typem do 100km/h , kto szybciej. No to dałem trochę gazu, puszczam sprzęgło powoli a tu strzał z pod maski, zamiast pisku opon.

4. Jak trochę pojeżdżę to brakuje mu mocy, gaz do dechy, auto wyje jak rajdowe, ale nie przekłada się to na przyśpieszenie, jakbym jechał ze słoniem. Rano już wraca do normy jak ostygnie.

Co udało mi się ustalić:
- Wężyk podciśnienia był jakiś zassany co idzie pod przepustnice na kolektor ssacy.. naprawione zero zmian.
-Świece Denso platynowe mają z pół roku. Lekko brązowe porcelany przy śrubie, jakby z przegrzania. Natomiast elektrody, suche i czyste bez białego osadu co by wskazywało na zbyt ubogą mieszankę.
-Kable WN sprawdzane w nocy, psikałem wodą iskry nie zauważyłem.
Jest możliwe że iskra będzie przeskakiwać dopiero w momencie obciążenia, podczas jazdy, a na jałowym nie musi?
-Komp pokazał dwa błędy. Uszkodzony katalizator 1 , opóźniony zapłon, tryb serwisowy pokazywał "None" i nie świeci kontrolka check engine, a jednak objawy jakieś są.
-Uszczelki w wydechu wymieniałem ostatnio bo były przedmuchy w okolicach plecionki. Niby coś lepiej, ale to nie to.

Czy takie objawy może robić sonda sterująca lub diagnostyczna? Posiadam dwie za i przed katem.
Zapłon jak się reguluje w foczce ST?
A może to coś innego, czekam na sugestie.
Pozdro


Ostatnio edytowane przez Konani ; 12-10-2017 o 18:05 Powód: poprawilem temat
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.