Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2016, 17:56   #1
jacekg93
 
Postów: n/a
Domyślnie Elektrycznie otwieranie/zamykanie klapy bagażnika

Witam, wpadłem na fajny pomysł, elektrycznie otwierana klapa bagażnika
Samo otwieranie bagażnika z pilota jest raczej funkcją mało użyteczną, widziałem już sposób z sprężynkami, ale to tylko otwarcie
A więc myślał już ktoś nad tym? Jestem bardzo ciekawy o koszta, czy w jakiś starszych samochodach były już montowane takie bajery? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 22:40   #2
Przemeq
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2009
Model: Kuga->sprzedane
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Elektrycznie otwieranie/zamykanie klapy bagażnika

Jak będzie na to sprawdzony patent, to też się piszę.
Przemeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 00:10   #3
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Elektrycznie otwieranie/zamykanie klapy bagażnika

A "stara" Kuga to przypadkiem nie wychodziła z elektryczną klapą bagażnika?
Machanie nogą pod zderzakiem i klapa jedzie do góry.

Na forum jest już wątek o dołożeniu, nie pamiętam kto, ale sobie dołożył, tylko to był chyba Grand C-Max, a nie Kuga.

Tanio nie było, bo gratów trochę jest. Siłowniki elektryczne klapy, sterownik, czujnik machania stopą, dodatkowe guziki do zamykania klapy, jakieś tam czujniki, inny zamek z domykaniem. W 1kPLN się nie zmieścisz, jak się zamknie w 1.5kPLN będzie dobrze, ale powodzenia.

Ja myślałem nad rozwiązaniem niefabrycznym. Zmajstrowanie sterownika do tego jak na tą chwilę wydaje się łatwe. Sterowanie z pilota można zrobić jak się uprze - pierwszy dwuklik zwalnia zamek, tak jak teraz, z tym, że wtedy krańcówka w zamku klapy jest zwarta. Drugi dwuklik (przy otwartej krańcówce) mógłby być sygnałem do podnoszenia klapy, kolejny do zamknięcia.

Siłowniki powinny mieć też wbudowane wyłączniki krańcowe, aby było wiadomo kiedy klapa jest podniesiona, można by pomyśleć o zabezpieczeniu prądowym (wykrycie przeszkody - przykład niski sufit) byłoby pewnie już trochę po fakcie, ale może jeszcze nie aż tak bardzo źle.

Trzeba byłoby jakoś rozwiązać problem zamka (domykanie). Przy wolnych siłownikach siła z jaką opada klapa może być zbyt mała, aby ją zamknąć.

Siłownik elektryczny powinien wystarczyć jeden, z odpowiednio dobraną sprężyną (mocniejszą) po drugiej stronie. Wtedy siłownik elektryczny nie musi być mocny, tak jest to rozwiązane w niektóych Volvo.


Kiedyś może, ale pewnie prędzej sobie kupię taki, który już to ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 08:39   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Elektrycznie otwieranie/zamykanie klapy bagażnika

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A "stara" Kuga to przypadkiem nie wychodziła z elektryczną klapą bagażnika?
Machanie nogą pod zderzakiem i klapa jedzie do góry.
...
To co napisałeś - to "nowa Kuga". Stara nie miała opcji elektrycznej klapy.
Zrobienie tego dobrze jest niemożliwe - zrobienie "tako sobie - dla siebie" pewnie jakoś wykonalne, ale niezbyt bezpieczne.
"Firmowa" klapa elektryczna (jak w nowej Kudze i w moim Grand C-maxie) ma specjalny sterownik, zabezpieczenia przeciw przycięciu i połamaniu palców, regulację wysokości otwierania klapy, zabezpieczenie przeciw otwarciu w czasie jazdy itp. itd.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automatyczne otwieranie , bagażnik , kuga


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.