Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2010, 11:41   #1
Aratak
ford::beginner
 
Imię: Tomas
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Lublin
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Akumulator w 1.6 TDCI - 60Ah 590 A

Witam

Byłem zmuszony wymienić aku co po niespełna 5 latach pracy nie jest niczym dziwnym. Dziwne jest to, że wszędzie podawane są inne informacje dotyczące parametrów aku.
W serwisie forda powiedzieli, że ma to być 71Ah 670 A (ok.600 zł). Szukając w sieci i sklepach stacjonarnych rozrzut był jeszcze ciekawszy od 70 Ah 640A do 85Ah 800A.

W sumie stanęło na Boshu S5 74 Ah 750 A (taki był najczęściej podawany przez "fachowców") bo nie było futury.

Bardzo się zdziwiłem gdy stary oryginalny aku został wyjęty i odszukałem na nim parametry 60 Ah 590 A Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Informacja o prądzie rozruchowym i pojemności była tak schowana, że bez wyjęcia aku nie było szans na odczytanie.
Chyba każdy kto choć raz maxsiku zmieniał aku wie jaka to przyjemność.


Mimo pełnej elektryki prawie 5 lat prześmigał na tym aku. Ciekawe, że nikt nigdzie nie był w stanie podać właściwych parametrów aku.
I tak dzięki pseudo znawcom i ich katalogom jestem 100 w plecy.


Pozdrawiam

Aratak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 19:51   #2
szintaro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2009
Skąd: lublin
Model: c-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Akumulator w 1.6 TDCI - 60Ah 590 A

Większy akumulator z większym prądem rozruchu to sama radość w zimie przy temperaturach -25 stopni.Zrobiłeś naprawdę dobry zakup.Alternator w twiom aucie spokojnie go naładuje.Nie masz co żałować tej 100.
szintaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 20:26   #3
Aratak
ford::beginner
 
Imię: Tomas
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Lublin
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Akumulator w 1.6 TDCI - 60Ah 590 A

Cytat:
Napisał szintaro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większy akumulator z większym prądem rozruchu to sama radość w zimie przy temperaturach -25 stopni.Zrobiłeś naprawdę dobry zakup.Alternator w twiom aucie spokojnie go naładuje.Nie masz co żałować tej 100.

Problem polega na tym, że głównie jeżdżę na krótkie odległości. Częste odpalanie i gaszenie Maxa. Obawiam się czy aku będzie się odpowiednio ładował w takich warunkach.
Cóż jak jest to niech jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aratak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 10:25   #4
darek75
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Łódz
Model: FORD FOCUS C MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Akumulator w 1.6 TDCI - 60Ah 590 A

Witam ja wymieniałem wczoraj akumulator w moim maxiku 1.6TDCI i o dziwo ja miałem 52Ah 500A założyłem 62 i podobno ten wystarczy. Po wymianie niestety radio zażądało codu a takiego nie posiadam ma może ktoś jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać
darek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 11:00   #5
kim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 223
Domyślnie Odp: Akumulator w 1.6 TDCI - 60Ah 590 A

W moim 1.6 TDCi jak i w zaprzyjaźnionym (oba sprowadzane z Belgii) są jeszcze oryginalne motorcraft-a 60Ah.
Ale przy wymianie założyłbym właśnie 70-74Ah - taki powinien być według mądrej książki.
Być może aku zależny jest od kraju na jaki produkowany był samochód?
kim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 11:46   #6
Aratak
ford::beginner
 
Imię: Tomas
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Lublin
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Akumulator w 1.6 TDCI - 60Ah 590 A

Cytat:
Napisał darek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ja wymieniałem wczoraj akumulator w moim maxiku 1.6TDCI i o dziwo ja miałem 52Ah 500A założyłem 62 i podobno ten wystarczy. Po wymianie niestety radio zażądało codu a takiego nie posiadam ma może ktoś jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać

Witam

Jeśli posiadasz oryginalną książkę gwarancyjną (raczej cały zestaw książek, ja mam ich 5), to znajdź książkę dotyczącą obsługi audio system. Na pierwszej stronie powinna być naklejka z napisem KEY CODE i cztery cyfry.
Również w książce gwarancyjnej samochodu na pierwszych dwóch stronach są podane wszystkie dane dotyczące samochodu w tym również kod do radia (tutaj oznaczony jako RC).

Aby wpisać kod w radiu musisz użyć klawiszy 1,2,3,4,5,6 - aby wpisać pierwszą cyfrę kodu wciskasz 1 do momentu aż pokaże się żądana cyfra, dla drugiej cyfry kodu używasz 2 itd. Kod zatwierdzasz 5

Jeśli nie posiadasz kodu w książce serwisowej to niestety pozostaje Ci wizyta w serwisie forda i pewnie dobrze trzeba będzie zapłacić za odkodowanie radia.

Napisz co i jak z kodem.

Pozdrawiam
Aratak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 12:05   #7
Aratak
ford::beginner
 
Imię: Tomas
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Lublin
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Akumulator w 1.6 TDCI - 60Ah 590 A

Cytat:
W moim 1.6 TDCi jak i w zaprzyjaźnionym (oba sprowadzane z Belgii) są jeszcze oryginalne motorcraft-a 60Ah.
Ale przy wymianie założyłbym właśnie 70-74Ah - taki powinien być według mądrej książki.
Być może aku zależny jest od kraju na jaki produkowany był samochód?
Sam nie wiem czy jest sens zakładania tak dużego aku. Dzisiaj rano (-22 C) samochód zapalił przy pierwszym podejściu ale jak na mój gust to było gorzej niż przy starym aku. Stary palił przy -20 C bez problemu. Poddał się przy - 25 C i nie było co zbierać.
Co prawda fachowiec twierdził, że przy takich mrozach to nowy aku może mieć problemy.

Nie wiem co o tym sądzić. Zobaczymy co będzie się działo przez kilka najbliższych dni.

Jak masz wybór to nie bierz Bosha (ja nie miałem wyboru).
W fiacie Palio Weekend mojej mamy 8 miesięczny Bosh S4 umarł przy - 25 C i ładowanie nie pomaga. Na szczęście jest gwarancja.

Pozdrawiam
Aratak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2010, 14:31   #8
dzindzer
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: Akumulator w 1.6 TDCI - 60Ah 590 A

I ja zapytam o dobór akumulatora do maxa .. mój Motorcraft 60Ah odmówił w weekend współpracy ale miał do tego pełne prawo po 6ciu latach posługi.
Dziwne trochę że w wersji GHIA przy takim wyposażeniu zamontowano 60Ah no ale samochód był produkowany w Germanii a kupiony we Francji więc może dlatego ..

Zastanawiam się nad kupnem aku Centra Futura 72Ah, 720A za 340zł.
W cenie jest dowóz i montaż, gwarancja 3 lata, assistance.

Jest też opcja BOSCH S4 72Ah 680A z 2letnią gwarancją w cenie 340zł.

Wybór jest raczej przesądzony jednak chciałem się dowiedzieć jak aku centry sprawują się na mrozach.
dzindzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2010, 14:39   #9
Aratak
ford::beginner
 
Imię: Tomas
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Lublin
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Akumulator w 1.6 TDCI - 60Ah 590 A

Cytat:
Napisał dzindzer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I ja zapytam o dobór akumulatora do maxa .. mój Motorcraft 60Ah odmówił w weekend współpracy ale miał do tego pełne prawo po 6ciu latach posługi.
Dziwne trochę że w wersji GHIA przy takim wyposażeniu zamontowano 60Ah no ale samochód był produkowany w Germanii a kupiony we Francji więc może dlatego ..

Zastanawiam się nad kupnem aku Centra Futura 72Ah, 720A za 340zł.
W cenie jest dowóz i montaż, gwarancja 3 lata, assistance.

Jest też opcja BOSCH S4 72Ah 680A z 2letnią gwarancją w cenie 340zł.

Wybór jest raczej przesądzony jednak chciałem się dowiedzieć jak aku centry sprawują się na mrozach.


Chociażby ze względu na gwarancję i assistance bierz w ciemno Futurę. No i widzę, że cena jest rewelacyjna. Ja za Bosha S5 zapłaciłem 415 zł a Futura stała 411 zł (lecz jej nie było na stanie).

Pozdrawiam
Aratak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2010, 21:09   #10
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Odp: Akumulator w 1.6 TDCI - 60Ah 590 A

Cytat:
Napisał dzindzer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się nad kupnem aku Centra Futura 72Ah, 720A za 340zł.
W cenie jest dowóz i montaż, gwarancja 3 lata, assistance.

Jest też opcja BOSCH S4 72Ah 680A z 2letnią gwarancją w cenie 340zł.

Wybór jest raczej przesądzony jednak chciałem się dowiedzieć jak aku centry sprawują się na mrozach.
Gdzie w Krakowie znalazłeś Futurę z dowozem i montażem za 340? Jak masz na myśli ten sklep w Wieliczce, to trochę mnie studzi informacja o tym, że faktycznie wymienią akumulator, chyba, że dostęp jest utrudniony... czyli u nas.

Ostatnio edytowane przez smook ; 27-01-2010 o 21:28
smook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.