Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2018, 22:18   #11
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?

...i zapewne inne rozruszniki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2018, 07:44   #12
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?

Mam skrzynię od sci i wszystko ładnie hula.
Lista rzeczy potrzebnych przy montażu do mondeo mk3 drugi lift 1.8pb 110km
1. Skrzynia 6B od sci, moja ma oznaczenia 3S7R-7002-AD. Skrzynia musi być z osprzętem, tzn. z łapą, wybierakiem i mocowaniem linek. Ja dokupiłem nowy oryginalny wysprzęglik, oryginalne uszczelnienia półosi i czujnik wstecznego w zamienniku.
2. Dźwignia zmiany biegów z linkami. Dźwignia była w dwóch wersjach, z podnoszonym wstecznym lub zwykłym. Ja mam bez podnoszenia i idzie się pomylić. Do tego dochodzi gałka zmiany biegów, ja kupiłem sam emblemat pod 6B. Po krótkim czasie zmieniłem dźwignię na taką z podnoszonym wstecznym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Przewód wysprzęglika, kompletny od pompy do wysprzęglika. U mnie jest o numerze 3S71-7A512-EE
4. Mocowanie czujnika ESP w konsoli środkowej. Do 6B jest potrzebne o numerze 3S71-F042C74-AA
Oprócz tego potrzebujemy trochę płynu hamulcowego i olej do skrzyni. Wygłuszanie przy lewarku też jest inne. Inny przewód masowy ale można założyć stary. Przy demontażu linek trzeba rozciąć albo zdemontować dywan pod konsolą. Przy skrzyni wyplatamy trochę z wiązki głównej kable do czujnika wstecznego i chyba wszystko. Tempomat działa na szóstym biegu, żadnych minusów nie stwierdziłem.

Ostatnio edytowane przez mischel ; 02-06-2018 o 08:24
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2018, 14:10   #13
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?

Cytat:
Napisał mischel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. Mocowanie czujnika ESP w konsoli środkowej.
Domyślam się, że to dotyczy tylko aut, które to ESP mają? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jak oceniasz zużycie paliwa po zmianie? Spadło? Ile Cię kosztowała cała ta operacja, jeśli to nie tajemnica?
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2018, 15:09   #14
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?

Nie masz esp to mocowanie nie potrzebne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trzeba też pamiętać że skrzynia od sci nie ma czujnika prędkość więc do przed lifta nie podejdzie. Wszystkie części kosztowały mnie trochę poniżej 2k ale można było taniej. Na zużycie paliwa nie patrzyłem, główną zaleta jest wyciszenie auta przy większych prędkościach.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2018, 15:43   #15
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?

Dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli ja sobie mogę w przedlifcie pomarzyć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No chyba, że akurat skrzynia jest jednym z elementów, które zmieniali wcześniej, a nie przy okazji samego liftingu. Ale raczej nie będę się z tym bawić w takim razie, zwłaszcza że w trasy jeżdżę już dość rzadko, a poziom głośności i tak mi jakoś szczególnie nigdy nie przeszkadzał. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 22:57   #16
nnneeeooo
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-03-2018
Skąd: Kalisz
Model: S40
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?

Czyli pozostaje tylko skrzynia mmt6 z mk3 sci
Dziekuje za pomoc.
Będę pierwszy w S40 ☺

Bump:

Bump:

Ostatnio edytowane przez nnneeeooo ; 04-06-2018 o 23:05
nnneeeooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2018, 20:37   #17
nnneeeooo
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-03-2018
Skąd: Kalisz
Model: S40
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?

Witam,

Muszę się pochwalić że przeszczep z 1,8 SCi do S40 II przebiegł pozytywnie, i powiem że takie skrzynie powinny być montowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tylko pytanie ktoś poradził sobie z brakiem tempomatu na 6-biegu ? Na pozostałych działa bez problemu.
nnneeeooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2018, 08:26   #18
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?

Cytat:
Napisał nnneeeooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tylko pytanie ktoś poradził sobie z brakiem tempomatu na 6-biegu ?
W mondeo nie ma tego problemu, tempomat działa na każdym biegu.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2018, 21:55   #19
nnneeeooo
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-03-2018
Skąd: Kalisz
Model: S40
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?

Muszę albo zrobić prowokację w salonie Volvo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo podłączyć się z kompem i odszukać linijkę odpowiedzialną za tempomat... Co nie będzie łatwe.
Albo jak do tej pory nie używać tempomatu - tylko jak coś jest to tak denerwuje że nie działa :]
nnneeeooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
skrzynia biegów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.