Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2018, 22:15   #31
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Cytat:
Napisał BrunoJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to ja oberwałem cebulą... ;-)
e tam, to na bank nie tyczyło się Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeśli chodzi o nazywanie polaka głupim dalej będę to podtrzymywał (oczywiście nie tyczy się to wszystkich) .
Rok temu badawczo wystawiając auto na sprzedaż umówiłem się z pewnym małżeństwem, oglądali dokładnie auto i nie znależli nic do czego można było się przyczepić, nawet mówili, że jest to pierwsze auto, które nie ma żadnej ryski i środek jest jak nowy i ogólnie bardzo im się podobaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po czym kobieta siadła za kierownicę a jej mąż spojrzał na licznik i zapytał czemu jest w milach? jak mu odpowiedziałem, że auto ściągnąlem ze stanów a nie z DE to dosłownie uciekli mówiąc, że mają jeszcze do obejrzenia inne auto świeżo ściągnięte z DE lecz starsze, ale też z małym przebiegiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Ja tam dalej będę nazywał takich ludzi po swojemu i niestety takich ludzi jest sporo, bo handlarze wciskają im ciemnotę a później jest płacz, że kupiło się grata, który się psuje i zostawia 4ślady a przecież ma tak mało przejechaneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2019, 20:53   #32
Doborex
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2017
Skąd: NYSA
Model: ESCAPE/KUGA MK3 TITANIUM
Silnik: 2.5 Hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 19
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Witam,
zakupiłem Escape/Kuga 2018 USA 1,5 182km 4x4 dla ojca teraz powoli będziemy kompletować części i tu pytanie, czy chłodnice są takie jak od wersji EU ?
tu widać , wody, klimy , intercooler i jeszcze jedną :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wszelkie uwagi mile widziane, ps to zdjęcie poglądowe
Doborex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 06:51   #33
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Ta jeszcze inna to oleju skrzyni biegów. Zadzwoń do CitiCar w Gliwicach 604165734 sprawdzą Ci po VINie czy europejskie będą pasowały i podadzą cenę - często nowe części w serwisie są tańsze niż te z demontażu na alledrogo.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 19:16   #34
Krzysiek 1974
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: Celestynów
Model: escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Witam mam pytanie a wiecie gdzie w okolicach wawki gdzie kupić plastiki tj listwy do escape , gdzie można podjechać zobaczyć ewentualnie czy wiecie jak wychodzi w serwisie Forda .Chodzi o listwy prgowe nadkola itp.
Krzysiek 1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2019, 18:11   #35
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Jestem już po naprawie swojego ESCAPE 2016 R. Kupowałem różne graty ( przód ) i napiszę tak . Warto sprawdzać ceny z portali aukcyjnych z tymi z serwisu ( np. ul. Płowieckiej jest ford i volvo ). Niektóre elementy kupiłem taniej i co ważne w oryginale , zamienniki ciężko było spasować trzeba było się nieźle się nagimnastykować. Handlarze czasami nie wiedzą już ile brać.
Jeszcze jedna uwaga z mojego doświadczenia. Lepiej podjechać i rozmawiać na miejscu z handlowcem/serwisem bo przez telefon ciężko się dogadać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Sporo rzeczy kupiłem w wcześniej wspomnianej firmie Citicar Ford z Gliwic bezpośrednio.
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 08:46   #36
Michał_ZGR
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2019
Skąd: ZGR
Model: Służbowy
Silnik: Spalinowy
Rocznik: Niepełnoletni
Postów: 32
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Witam.
Jestem w trakcie naprawy Escape 2017 i powiem Wam że dużo części mają na Kaszubach w Szklanej tel. 695933706. oczywiście są to części do Kugi ale blachy pasują.
Największy problem jest z elektryką, nawet jak będzie taka sama kostka to mogą być pozamieniane piny.
Jeśli coś ciężko znaleźć można również zamówić nowe w serwisie jest jedno ale....
Większość serwisów nie ma dostępu do kodów części dla aut Ford USA.
Ja dostałem namiar na serwis w Poznaniu i oni ściągają cześci z USA.
Kontakt do nich tylko przez email [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Podajesz co chcesz i nr VIN i oni ogarną.
Oczywiście nie wszystko się opłaca. Dla ciekawostki podsufitka do escape 17r z panoramą w wersji europejskiej kosztuje 3600-4700zł brutto.
Wersja USA - UWAGA!!!! 14380ZŁ NETTO
Także dalej szukam podsufitki.
Inna sprawa np halogen przedni w wersji usa ma inne wyciecia na oprawkę od kierunku. Jak kupujesz wersję EU to musisz mieć wtyczkę EU. można przylutować i będzie ok.
Michał_ZGR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 09:11   #37
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Cytat:
Napisał Michał_ZGR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Największy problem jest z elektryką, nawet jak będzie taka sama kostka to mogą być pozamieniane piny.
Tu masz rację. Ja zamawiałem całą wiązkę u gościa, który w europejskiej zamienił kostkę na amerykańską i przełożył odpowiednio piny. Wszytko bez problemu pasowało do halogenów, czujników itp.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 09:43   #38
JARO7007
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Katowice, Czeladź
Model: Modeo Mk5 USA
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

keplak, Michał_ZGR, Escap wielkie dzięki za te wpisy! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaraz lepiej się poczułem. Rozglądam się właśnie za częściami do Escape'a i brałem pod uwagę oryginalne, nowe. Chciałem jeszcze sprawdzić ile mogę zaoszczędzić na zamiennikach, ale teraz to już nieaktualne. Wiedziałem, że z zamiennikami kiepsko bywało z dopasowaniem, ale myślałem, że postęp coś zmienił w jakości. Widać byłem w błędzie!
Co do handlarzy częściami to ... szkoda gadać, oni wszystko sprzedają i z reguły w takich cenach, że głowa boli.
__________________
Podstawową rolą FORUM jest niesienie bezinteresownej POMOCY, a nie reklamowanie swojej działalności KOMERCYJNEJ !!!
JARO7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 22:10   #39
Froniu0
ford::beginner
 
Avatar Froniu0
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Poznań
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Cześć,
Skoro o częściach mam pytanie czy ktoś wymieniał może półoś i dobrał coś w europejskich odpowiedników? Muszę wymienić prawą półoś a słabo na aledrogo ->0. Najbardziej po zdjęciach podchodzi półoś od 1,5 ecoboost EU ale tylko wizualnie po zdjęciach. Ja potrzebuje 2.0 Ecoboost FWD 2017.
Froniu0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2019, 12:24   #40
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Cytat:
Napisał Froniu0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja potrzebuje 2.0 Ecoboost FWD 2017.
Zadzwoń do CitiCar w Gliwicach 604165734 sprawdzą i podadzą cenę
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.