Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2019, 20:34   #11
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Szukam Focusa Mk3 EB

Cytat:
Napisał szeryfo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ten: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?
Czy używane auto sprzedawane przez dealera jest pewne?
Nie jest.

ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 21:06   #12
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Szukam Focusa Mk3 EB

Cytat:
Napisał szeryfo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ten: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?
Czy używane auto sprzedawane przez dealera jest pewne?
Brak w ogłoszeniu zaznaczonej opcji "bezwypadkowy", co już nasuwa podejrzenia, że auto zaliczyło jakieś przygody blacharsko-lakiernicze.
W ogóle opis zawiera tylko elementy wyposażenia, a brakuje w nim konkretów istotnych dla klienta dotyczących historii auta, przeglądów, przebiegu itp. Sprzedawca mógłby się bardziej postarać, żeby zaciekawić drugich swoją ofertą. No chyba że ten egzemplarz nie posiada takich atutów.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2019, 08:23   #13
szeryfo
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-04-2019
Skąd: Olsztyn
Model: Golf
Silnik: 1.6
Rocznik: 1994
Postów: 0
Domyślnie Odp: Szukam Focusa Mk3 EB

Dzięki Panowie za wszelkie informacje. Przyznaję, że też inaczej odczytywałem dane z wyposażenia auta. Jak już Kolega wyżej napisał: człowiek uczy się przez całe życie.

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest.
A w ogóle jest możliwe znalezienie auta godnego uwagi? Bo zaczynam poważnie wątpić. Nowego nie rozważam, bo nie ma sensu. Jeżdżę prywatnym góra 6-8 tys. km rocznie. W moim 25-letnim golfiku mam najeżdżone 209 tys. (wiem, że jest to nie do uwierzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i wszystko byłoby ok, ale już rdza wyłazi. Poza tym, po kilkunastu latach zachciało się coś nowszego z fajnym wyposażeniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myślałem wcześniej o nowszym golfie, ale coś nie przekonują mnie te silniki TSI.
szeryfo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2019, 08:57   #14
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 331
Domyślnie Odp: Szukam Focusa Mk3 EB

Generalnie można trafić,
trzeba szukać i czasmai pójść na kompromis odnośnie pewnych kwesti, wyposażenie, pochodzenie,

ostatnio szukając auta dla żony poszedłem na wiele kompromisów miał być 2,0 150 koni FF3 po FL w wersji titanium, polski salon, a wyszedł przedliftowy w prawie najbogatrzej wersji, sprowadzony z Niemiec w 2017

wszystko zależy od tego czego szukasz, wtedy można się*pokusić o konkretne poszukiwania egzemparza
grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2019, 09:03   #15
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Szukam Focusa Mk3 EB

Jeżeli nie skupiasz się na zakupie wyłącznie Focusa mk3, to warto rozejrzeć się po innych markach samochodów, np. Kia Ceed, Opel Astra IV lub coś podobnego.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2019, 11:08   #16
szeryfo
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-04-2019
Skąd: Olsztyn
Model: Golf
Silnik: 1.6
Rocznik: 1994
Postów: 0
Domyślnie Odp: Szukam Focusa Mk3 EB

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nie skupiasz się na zakupie wyłącznie Focusa mk3, to warto rozejrzeć się po innych markach samochodów, np. Kia Ceed, Opel Astra IV lub coś podobnego.
Jasne, że nie skupiam się tylko na Focusie, ale podoba mi się jego wyposażenie i osiągi silnika 1.6 (1.5) EB. Patrzyłem na Ceed'a, ale ciężko znaleźć z mocnym silnikiem. Astra mi się źle kojarzy, ale może warto się przekonać na żywo. Podobno silnik nie jest zły i raczej bezawaryjny. Tylko wygląda nijak.

Cytat:
Napisał grundi_bdg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystko zależy od tego czego szukasz, wtedy można się*pokusić o konkretne poszukiwania egzemparza
Zależy mi na mocnym, elastycznym silniku, nadwozie najchętniej HB. Oczywiście klima 2-strefowa, dobre multimedia, czujniki parkowania (najlepiej kamera), może asystent (dla małżonki, chociaż ostatnio się podszkoliła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Duży komputer. Mile widziane dodatki tj: składane lusterka, czujniki deszczu, zmierzchu, martwego pola i opuszczania pasa.
Także takie w sumie podstawowe rzeczy. No i wyszło mi, że tylko (?) Focus takie ma.

Bump: Chodzi mi dokładnie o coś takiego:
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-1-6-b-titanium-bardzo-bogato-wyposazony-ID6BVOKO.html#55a650e04e
szeryfo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2019, 13:35   #17
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 331
Domyślnie Odp: Szukam Focusa Mk3 EB

z silnikami to astra 1,4 turbo / fiat bravo 1,4 turbo tylko że ona auta wyglądają jak ....

z wyposażeniem to niestety tylko focus, my żonie ostatni zmienialiśmy auto i właśnie ostatecznie skończyliśmy na tym że kupiliśmy auto młodsze o rok ( na ścislość 3 miesiące) od poprzedniego, natomiast wyposażone właśnie tak jak mówisz, dodatkowo pół-skóra i 2,0 tdci 163 konie ( tylko że my szukaliśmy "śmierdziela") i kosztował trochę ponad 30tys zł, z pełną historią sprowadzony z niemiec dwa/trzy lata temu
grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2019, 06:10   #18
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Szukam Focusa Mk3 EB

Cytat:
Napisał szeryfo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zależy mi na mocnym, elastycznym silniku, nadwozie najchętniej HB. Oczywiście klima 2-strefowa, dobre multimedia, czujniki parkowania (najlepiej kamera), może asystent (dla małżonki, chociaż ostatnio się podszkoliła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Duży komputer. Mile widziane dodatki tj: składane lusterka, czujniki deszczu, zmierzchu, martwego pola i opuszczania pasa.
Także takie w sumie podstawowe rzeczy. No i wyszło mi, że tylko (?) Focus takie ma.
Podobne wyposażenie i zbliżoną cenę do Focusa mk3 ma Astra IV (J). Dlatego ci o niej wspomniałem. Jest tam też fajny mocny benzyniak 1.6 turbo (170-180KM).
Na Focusa musisz zwrócić większą uwagę, jeśli będzie miał silnik 1.6 EB. Te wersje miały mało wydajny układ chłodzenia, płyn chłodniczy "znikał" i dochodziło do przegrzania motoru. Była na to akcja serwisowa, ale trzeba uważać, bo można trafić na bubla.
Na forum są koledzy np. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , którzy pomagają w znalezieniu dobrego egzemplarza. Może warto ich popytać.

I jeszcze jedno: jeśli szukasz w Focusie EcoBoosta 1.6 o mocy 182KM, to weź pod uwagę, że w słabszej wersji (150KM) można łatwo zrobić upgrade i podnieść moc do 182KM. Jest o tym sporo tematów na forum i wielu kolegów z komputerem w ręce potrafi to niewielkim kosztem zrobić. Więc w ogłoszeniach śmiało możesz szukać silnika o mocy 150KM.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 07:10   #19
szeryfo
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-04-2019
Skąd: Olsztyn
Model: Golf
Silnik: 1.6
Rocznik: 1994
Postów: 0
Domyślnie Odp: Szukam Focusa Mk3 EB

Cytat:
Napisał grundi_bdg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z wyposażeniem to niestety tylko focus, my żonie ostatni zmienialiśmy auto i właśnie ostatecznie skończyliśmy na tym że kupiliśmy auto młodsze o rok ( na ścislość 3 miesiące) od poprzedniego, natomiast wyposażone właśnie tak jak mówisz, dodatkowo pół-skóra i 2,0 tdci 163 konie ( tylko że my szukaliśmy "śmierdziela") i kosztował trochę ponad 30tys zł, z pełną historią sprowadzony z niemiec dwa/trzy lata temu
O widzisz, czyli można trafić. Tylko w moim przypadku w grę wchodzi tylko benzyna. Krótkie przebiegi, głównie miasto i tylko w weekendy, kilka razy w roku jakiś wyjazd. Stąd taki przebieg w moim dotychczasowym aucie.
Swoją drogą udało Ci się z tym wyposażeniem i ceną.

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na Focusa musisz zwrócić większą uwagę, jeśli będzie miał silnik 1.6 EB. Te wersje miały mało wydajny układ chłodzenia, płyn chłodniczy "znikał" i dochodziło do przegrzania motoru. Była na to akcja serwisowa, ale trzeba uważać, bo można trafić na bubla.
Tak, wiem, o tym już zdążyłem przeczytać i jak jest VIN, to sprawdzam na etisie.

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze jedno: jeśli szukasz w Focusie EcoBoosta 1.6 o mocy 182KM, to weź pod uwagę, że w słabszej wersji (150KM) można łatwo zrobić upgrade i podnieść moc do 182KM. Jest o tym sporo tematów na forum i wielu kolegów z komputerem w ręce potrafi to niewielkim kosztem zrobić. Więc w ogłoszeniach śmiało możesz szukać silnika o mocy 150KM.
No i to jest jakaś informacja. Fakt, że zależy mi na większej mocy i zwracam uwagę głównie na auta z 182KM. Coś tam czytałem, że to są takie same silniki, ale myślałem, że trzeba szukać konkretnego szpeca od mapowania.
szeryfo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2019, 15:54   #20
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 331
Domyślnie Odp: Szukam Focusa Mk3 EB

Zerknąłem na szybko na ogłoszenia, faktycznie w benzynie mały wybór i ceny wysokie.

Dzwoniłem do znajomego, ma 1,6 EB 2012 rok, i też dziwna wersja wyposażenia ( polski salon) radio Sony, navi, czujniki tył, xenon + Led, i tyle z wyposażenia, ( bez czujnika deszczu, zmierzchu, bez czujników z przodu, bez grzania foteli itp)

dziwna wersja, jak byś chciał to mogę podpytać czy nie planuje sprzedać w najbliższym czasie.
grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.