Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2019, 17:06   #11
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: bluetooth trzaski

Dla mnie takie objawy to albo problem z radiem albo modulem. Zrób prosty test. Balans na prawo albo na lewo i porównaj czy trzaska jedna strona czy dwie. Jeśli jedna to radio, powinno trzeszczec wszystko co idzie przez aux czyli jack,telefon,usb, jeśli obie strony trzeszcza to wtedy szukalbym innej przyczyny

peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2019, 17:14   #12
MDMcapital
ford::advanced
 
Avatar MDMcapital
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO MK IV
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Odp: bluetooth trzaski

Moim zdaniem problem dotyczy samego "sposobu" transmisji.
Różny soft, różne typy telefonów
cyt:
Release: April 2012

Die Aktualisierung Ihres Ford Bluetooth- und Multimediamoduls bietet Ihnen Verbesserungen in folgenden Bereichen:

- Abspielen von Musik-Dateien über den USB Stick
- Verbindungsstabilität von iPod/iPhone Geräten
- Verbindungsstabilität im Bereich Bluetooth, Telefonie und Bluetooth Audio Streaming
- Kompatibilität von Mobiltelefonen

Jeśli aktualizacja nie pomaga - "srajfona" trzeba posiadać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był :GHIA Tiptronik, FULL wypas CZARNY NAVI Denso Mapa EU+PL 2010
Jest MK4 kombi
MDMcapital jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2019, 17:59   #13
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: bluetooth trzaski

Przecież pierwszy post napisał właściciel iphona.
Zakładam, że ktoś robił test z innym telefonem i gdyby pomogło to by napisał.
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2019, 18:06   #14
MDMcapital
ford::advanced
 
Avatar MDMcapital
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO MK IV
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 252
Cool Odp: bluetooth trzaski

Cytat:
Napisał Sethh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież pierwszy post napisał właściciel iphona.
Zakładam, że ktoś robił test z innym telefonem i gdyby pomogło to by napisał.
Pliki są w różny sposób chronione
Transmisja z urządzenia (aktualizowanego na bieżąco) może być także "znakowana" jako zabezpieczenie przed rozpowszechnianiem.

Zripowałem płytę ZZ TOP na Nokię 735 - po miesiącu słuchania i aktualizacjach zalecanych przez firmę - telefon odtwarzam tylko 15 sekund każdego z utworów.

Od tamtej pory używam tylko USB i ... gra pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS
Szukał bym także problemów w samym źródle, telefonie.
Różne aplikacje do odtwarzania w różny sposób "przerabiają" pliki istniejące w telefonie.
__________________
Był :GHIA Tiptronik, FULL wypas CZARNY NAVI Denso Mapa EU+PL 2010
Jest MK4 kombi
MDMcapital jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 20:00   #15
malek.lukasz.81
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-11-2017
Model: S-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 141
Domyślnie Odp: bluetooth trzaski

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Balans na prawo albo na lewo i porównaj czy trzaska jedna strona czy dwie. Jeśli jedna to radio
Co masz na myśli pisząc że problemem jest radio?
U mnie właśnie po zamontowaniu bt z usb i zaktualizowano radia, przerobieniu wiązki na stereo obserwuje właśnie takie zachowanie lewy kanał trzeszczy (braki basów) prawy jest ok i to tylko przy odtwarzaniu z usb lub bt streaming.
Walczę z tym już chwilę i zostało mi w zasadzie jedna opcja żeby wykluczyć kabel aux czyli zamiana pinów w "qadlocku" jeżeli dalej będzie trzeszczeć lewa to będzie znaczyć że coś nie tak z radiem.
Tylko co?
Dla usb I bt streaming jest osobny tor muzyczny?
malek.lukasz.81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 22:16   #16
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: bluetooth trzaski

Tak bt i to co przez modul, idzie przez kanał aux- telefon,usb...Ten z koleji ma oddzielny kanał w procesorze w radiu. Cd i radio działa bez problemów o sa na innych torach a aux sie sypie. Nie ważne czy podepniesz inny modul otp. Puki co wymiana radia na nowsze. Moze predzej trafia radia ktore od poczatku mialy nie uzywany tor aux...Moze zbieg okoliczności tylko, nie wiem. Nie mam teraz czasu ale musze jeszcze sprawdzić czy ogranie radia przez ucdsa na nowo cos pomoze...Na pewno nie jest to wina can itp bo jedno z tych radyjek jeździ u ojca w mk3 i tam jest to samo na aux. Nie jest tez to wina koncowki mocy ( szkoda bo nowa to max 30zl) Sam update tez nie ma jakos na to wplywu bo bo spotykalem poliftowe z tym problemem.
Najśmieszniejsze było jedno radio które raz gralo na obie strony raz na jedna, kiedy juz miałem wrażenie ze zależy to od skrętu w lewo to potem znów na wertepach tak następnego dnia gralo bez względu na cokolwiek zeby po kolejnym nagle po kilku minutach sie zaczelo, raz oba kanaly raz jeden. Najlepsze ze chyba prawie zawsze pada lewy kanał a prawy jest ok. Oczywiście pisze tylko o tym co idzie przez modul czyli aux.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 08:32   #17
malek.lukasz.81
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-11-2017
Model: S-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 141
Domyślnie Odp: bluetooth trzaski

Trochę mnie zmartwiłeś myślałem że to jakaś kabelkologia, a jeżeli to wina radia to może na forum ktoś coś więcej wie na ten temat.
Nie uśmiecha mi się wymieniać radia.
Najbardziej upierdliwe jest to trzeszczenie przy rozmowach telefonicznych przez bt
malek.lukasz.81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 14:11   #18
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: bluetooth trzaski

Balans ustaw sobie na ta stronę co mniej trzeszczy na +2-3 to będzie trochę lepiej.

Na upartego chwilowe rozwiązanie jeszcze jest inne. Zamieniasz piny przy radiu czyli jeśli trzeszczy Ci lewa strona to przedni lewy głośnik zamieniasz z prawym tylnym ( piny da się wyjac we wtyczce) i wtedy ustawiasz balans jak wyżej. Wada taka ze z tylu słabiej gra.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 19-05-2019 o 14:16
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 13:34   #19
malek.lukasz.81
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-11-2017
Model: S-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 141
Domyślnie Odp: bluetooth trzaski

Właśnie też na to wpadłem bo w zasadzie trzeszczy tylko i wyłącznie lewy przód tył jest ok

A orientujesz się co trzeba wymienić naprawić aby usunąć usterkę? Ja się jeszcze w tym temacie nie rozglądałem, może coś już w temacie ruszyłeś ?

Ostatnio edytowane przez malek.lukasz.81 ; 20-05-2019 o 13:39
malek.lukasz.81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 13:41   #20
malek.lukasz.81
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-11-2017
Model: S-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 141
Domyślnie Odp: bluetooth trzaski

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najśmieszniejsze było jedno radio które raz gralo na obie strony raz na jedna, kiedy juz miałem wrażenie ze zależy to od skrętu w lewo to potem znów na wertepach tak następnego dnia gralo bez względu na cokolwiek zeby po kolejnym nagle po kilku minutach sie zaczelo, raz oba kanaly raz jeden. Najlepsze ze chyba prawie zawsze pada lewy kanał a prawy jest ok. Oczywiście pisze tylko o tym co idzie przez modul czyli aux.
Z tego co tu piszesz to wygląda jak jakieś "luzy" na stykach.
malek.lukasz.81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.