Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2019, 09:29   #21
edward74
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Re: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Jakieś 10 dni temu problem rozwiązał się sam (widocznie zadziałała magia świąt). Nie zrobiłem nic konkretnego (ani wypalania statycznego, ani nawet najkrótszej trasy). W aucie cały czas występowały objawy opisane w pierwszym poście tematu. W akcie desperacji zamówiłem nowy czujnik różnicy ciśnienia do filtra. Tuż przed świętami wsiadłem do auta, żeby pojechać do warsztatu na wymianę czujnika. Jazda trwała kilkanaście minut i w jej trakcie zauważyłem, że silnk pracuje właściwie normalnie. Podłączyłem się do komputera, a tam DPF_SOOT_LD spadł wreszcie do ok. 35%. Od tamtej pory wszystko wydaje się być w porządku. Ale nie mam niestety pojęcia co spowodowało, że problem nagle sam się rozwiązał.
Jedyne co zauważyłem, dotyczy wskazań PIDa EGR_PCT. Kilka tygodni wcześniej, gdy problem nadal występował włączyłem FORScan, żeby monitorować wartości EGR_PCT i EGR_ERR na krótkiej trasie (ok. 20km). Na całej trasie oba PIDy wskazywały cały czas 0%.
Aktualnie EGR_PCT zmienia się dość dynamicznie w czasie jazdy (kilka razy na sekundę), a EGR_ERR czasem na ułamek sekundy pokaże coś innego niż 0%.
Być może wskazania DPF_SOOT_LD były w jakiś sposób związane z EGRem.

edward74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2019, 12:16   #22
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Widocznie wtedy było poniżej około 5 stopni, (zależy to z tego co zaobserwowałem od IAT, poniżej 5 stopni egr już stoi) jeśli dziś jest cieplej lub jechałes wolno w korku to IAT wzrośnie i egr zaczyna pracować.
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2019, 10:18   #23
Mondeo 163bhp
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 26-03-2019
Skąd: Legnica, Bournemouth
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Witam.
Mam podobny problem, opisze go po kurtce:
-mondeo mk4 163km DW10C 2010r
Moj problem to dopalanie dpf a mianowicie podczas jazdy zaczolem wychować lekkie poszarpywania, podlaczylem wiec forscan i moim oczka ukazał się pid vapuriser czyli świeca dopalajaca, przeskakujaca z pozycji off do pozycji on. Dieke się to w tedy gdy nadchodzi cykl i czas na dopalenie dpf. PrEz jakies 5 -10 min zarowno jak i wskazniki swiecy przelanczaja się na on z off tak i inne pidy jak turbo boost egr skacza. Wymienilem filter paliwa, swiece dopalajaca, wtryski były również wymieniane bo stare laly.
Po tym okresie następuje normalna jazda i wszystkie parametry wracają do normy.
##Jedna jeszcze uwaga...
*podszas regeneracji statycznej która czasem trwa 37min a ostatnio nawet 50min zarowno jak miałem stara świece tak i teraz z nowa przy koncu forscan wyświetla mi komunikat ze zostal przekroczony czas dopalania ale jeżeli nie będzie w systemie blendy P2463 to znaczy ze wypalanie zakonczylo się pomyślnie.
Wiec zkad jest to cale zalaczanie i wyłączanie tej świecy.
Proszę o pomóc.
Dzięki.

Ps. Zamiescil bym logi z forscana ale noewiem jeszcze jak to zrobic
Mondeo 163bhp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 01:48   #24
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Witam,
Czy ktoś rozwiązał ten problem..
Też jeździłem chwile z zawieszonym EGR..
EGR wyczyszczony, DPF też, A ten PID został na 300% i ciągle chce się wypalać..
Ciśnienie różnicowe DPFa pokazuje raczej normalne.. na wolnych obrotach 0-1
Przy większych (obciążeniu) rośnie,
na innych forach jak i tu jest tylko cudowne uzdrowienia..
Ja narazie próbowałem Reset PCM, i dopalanie serwisowe FORSCANEM
Nic nie pomogło..
Przy dopalaniu serwisowym doszło do 87%.. Forscan kazał mi zgasić auto, i później zwiesił się na komunikacie włącz zapłon nie odpalaj auta..
Poklikałem to 30min, włączałem zapłon.. i nic dalej nie chciał pójść..
Jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę pisać.. silnik DW10C Świeca dopalająca raczej działa.. temp szybko rośnie do 550 stopni.
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 08:49   #25
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

A resetowałeś forscanem wartości dpfa?

Może najpierw to spróbuj, reset pcm nie zeruje wartości dpf do 0 tak jak byś włożył nowy filtr
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 12:43   #26
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Tak resetowałem, i ten pierwszy parametr DPFa się wyzerował.. a ten drugi ciągle 300%, nic go nie rusza..
dlatego zastanawiam się jak to jest rozwiązane.. bo gdzieś tam na forach piszą że ten 1 parametr jest z czujników.. i tak by to mogło być.. na podstawie np. wskazań czujnika różnicy ciśnień.. a ten drugi.. to h go wie.. narazie będe tak jeździł jakiś czas zobacze czy sam się namyśli za jakieś 500km (mam dwa wyjazdy dluższe).. czy dalej nic to nie zmieni .. z tego co czytałem to było troche takich przypadków.. ale rozwiązania nigdzie nie ma.. :-( ciekawe jak bym podmienił PCMa to czy na nowym by odrazu się pojawiło 300% czy to jest jakaś wartość zapamiętana i nie chce się skasować.. dziwne też że forscan zawiesił się w miejscu włączenia zapłonu..
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 09:55   #27
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

A czy to normalne że dopalanie DPF startuje już jak silnik ma może 60stopni na czujniku??(jeszcze dobrze nie ruszy się wskazówka od temperatury)
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 14:19   #28
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Jak jest mocno zabity to tak, u mnie tak startuje jak load jes powyżej 100%

Soot informuje o napełnieniu sadzy, z jakiegoś powodu u Ciebie jest on zblokowany na 300%

Dziwne że nie da się go zresetować, na pewno po czyszczeniu serwisowym dpf u kolegi po resecie wyuczonych parametrów obie wartości spadały do 0probowales prozaicznie odłączyć aku i późnij reset?

Albo starsza wersja forscan?
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2020, 14:32   #29
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Witam,
To znowu ja..
Znowu DPF wyjmowałem
Znalazłem nieszczelność na dolocie więc wymieniłem uszczelki pod kolektorem, wyczyściłem kolektor, auto stało z tydzień bez aku..
I po podłączeniu, resecie DPF w forscanie nadal DPF_SOOT_LD 300%
Zanim to robiłem to pojechałem w trasę.. Autostrada 2x po 50km..
w trakcie jazdy autostradą (140km/h) temperatura w DPFie doszła do 650 stopni.. (normalnie koło kimina to rośnie do ok 550stopni) i tak się trzymała z 20min. a DPF_LOAD nawet nie drgnął.. nie zmalał ani o 1..
Dziwne to..
Ogólnie po kolejnym czyszczeniu .. po resecie wartości DPFa po chwili on sam wskakuje na 21%..
Czujnik Ciśnienia różnicowego wydaje mi się że pracuje normalnie..
TZN.. po odpaleniu zimnego auta.. chwile jakby miał małą zamułkę..
A później już wskazuje ...
Na autostradzie przy 140km/h - 2750obr/min ciśnienie 10-12kPa
Na biegu jałowym 800obr/min 0kPa w porywach do 1
Jedyne co podejrzane to sonda lambda bo ona.. EQ_RAT11 - stopień równoważności w okolicach 19.000:1 .. i ta wartość raczej nie zmienia się tylko trzyma się na podobnym poziomie..

Czy ktoś mi może napisać z jakich czujników obliczane jest zapełnienie DPFa???
Czy tylko różnica ciśnień czy coś jeszcze bo wydaje mi się że to tu jest jakiś problem..??

Ogólnie zauważyłem że jak się dopala DPF to EGR jest zamknięty i nic tam się nie dzieje..
Jak się nie dopala (są czasem chwilowe przebłyski) to wskazania są myśle oki..
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2020, 22:14   #30
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Czy ktoś może mi powiedzieć czy po odpaleniu (silnik DW10C) odrazu ma wskazania na czujniku różnicy ciśnień DP_DPF i czy macie wartości po przecinku czy 0 - 1 ??
Bo u mnie po odpaleniu na zimno.. dłuższą chwile jest 0.. jak gazuje 3000obr to też.. po jakiejś chwili pojawia się jakaś 1..
Później już to działa wydaje mi się ok.. może ten czujnik jest walnięty?? (przewody sprawdzane są całe i drożne.. )
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , filtr cząstek stałych , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.