Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2014, 06:50   #1
paciej
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX Durashift, Focus MK2 CVT
Silnik: 2.0TDCI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2009,2005
Postów: 68
Domyślnie Montaż spryskiwaczy lamp

Witam wszystkich,
chciałbym się przywitać w dziale posiadaczy Mondeo, chcę zamontować spryskiwacze lamp i tylko same spryskiwacze bez wymiany lamp na xenony. Czy możecie mnie naprowadzić co powinienem kupić aby taki zestaw zamontować. Obecnie posiadam zderzak od wersji Tytanium S i posiadam juz w nim otwory oraz klapki na spryskiwacze(teraz zaślepki). Natknąłem się na forum na wątek o dokładaniu xenonów i z tego co wiem na obecną chwilę to potrzebuję:
- 2 x spryskiwacze,
- pompka do spryskiwaczy(bez wymiany zbiorniczka na płyn)
- trójnik, który wpinam........
i tu się moja wiedza kończy.
Bardzo proszę o pomoc w naprowadzeniu mnie na dobrą drogę co jeszcze potrzebuję oraz jakiś opis(dla laika) jak to wszystko w całość złożyć. Jeśli chodzi o sprawy związane z samym programowaniem, to mam tu kolegę Mynia, na którego mogę liczyć i wiem, że mi pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za wszelkie sugestię oraz pomoc z góry dziękuję.

paciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 13:36   #2
Maniak
ford::advanced
 
Avatar Maniak
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Lincoln UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 393
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Nie wiem dokładnie czy będą działać bez xenonów. Jeśli są sterowane przez BCM to tak a jeśli przez HCM to może być zonk.
Potrzebujesz tak jak napisałeś:
-2 x spryskiwacze
-pompka do spryskiwaczy świateł- jest inna od zwykłej pompki do spryskiwaczy szyby.
- trójnik razem z rurkami żeby połączyć to razem.
- wtyczka do pompki powinna już gdzieś tam leżeć. Jak jej nie ma to ktoś z forum pewnie ma opis gdzie ją podłączyć.
- nie pamiętam czy potrzebny bezpiecznik
Na końcu potrzebujesz włączyć opcję w elm-configu.
__________________
Mondeo mk4 Titanium X Sport Panther Black 2.2 TDCI
Maniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 14:16   #3
paciej
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX Durashift, Focus MK2 CVT
Silnik: 2.0TDCI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2009,2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Dzięki za pierwszą pomoc. To czy jest ktoś, kto będzie wiedział, czy pójdzie to bez xenonów? Pompkę znalazłem taką: 6M21-13K082-AB, będzie dobra?
paciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 15:59   #4
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Ta pompka co podałeś pasuje do mondeo mk4/smax także dobrze dobrałeś.Pamiętaj by do pompki była gumowa przelotka montowana w zbiorniku bo bez niej pompki nie zamontujesz.Czy spryski będą działać bez xenonów tego nie wiem,podejżewam,że tak.
Tak na marginesie to po co Ci te spryskiwacze.Rozumiem przy xenonach-takie prawo,muszą być.Jak dla mnie to płynożerny gadżet,lampy słabo czyści-nie ma to jak kawałek szmaty.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 16:54   #5
paciej
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX Durashift, Focus MK2 CVT
Silnik: 2.0TDCI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2009,2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Dzięki za cenną uwagę co do tej gumki. A jeśli chodzi o sens montażu tego, to taki, że jak już jest zderzak od wersji Titanium S i posiada otwory na spryski, to czemu by ich nie dołożyć. Czekam jeszcze na info od kogoś, kto potwerdzi, że to zadziała bez xenonów.
paciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 19:06   #6
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Nie chcę podważać Twojej decyzji, masz ochotę, ok... Ale uwaga kolegi powyżej o "płynożernym" gadżecie jest warta przemyślenia. Kiedyś, jeszcze jak nie miałem forda czytałem w jakichś opiniach jako przykład minusa - "szybkie zużycie płynu spryskiwaczy". Wtedy myślałem, że to żart... Teraz wiem, że jednak nie. Zbiornik schodzi w mgnieniu oka...
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 19:15   #7
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Spokojnie panowie,małe sprostowanie.W mondeo mk3 miałem xenony i spryskiwacze lamp(oczywiście zakładane samemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i tam zbiornik kończył sie naprawdę szybko i znienacka.W mondeo mk4 jest dużo lepiej,dlaczego,a no dla tego,że po pierwsze ciśnienie podawane na spryski jest niższe(mniejsze jednorazowe zużycie płynu) a po drugie i co ważniejsze spryski działają tylko i wyłącznie do pokazania się informacji o niskim poziomie spryskiwacza,a ten dzięki inżynierom forda pokazuje się baaardzo wcześnie bo w okolicach połowy zbiorniczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 20:44   #8
paciej
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX Durashift, Focus MK2 CVT
Silnik: 2.0TDCI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2009,2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Mam pełną świadomość, że płyn szybko ubywa, ponieważ na swoim koncie posiadam aut wyposażonych w xenony. Szczerze mówiąc nie robi mi to różnicy, a czyste lampy w nocy jednak są jak dla mnie osobiście, warte tego zabiegu. Nadal proszę o wypowiedzi co do montażu oraz czy zadziała bez lamp xenonowych.
paciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 21:10   #9
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Na dobry początek sprawdź,czy masz instalację pod spryski bo bez niej będzie trochę roboty.Poniżej schemat.
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf spryski.pdf (105.4 KB, 374 wyświetleń)
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 21:18   #10
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mondeo mk3 miałem xenony i spryskiwacze lamp(oczywiście zakładane samemu ) i tam zbiornik kończył sie naprawdę szybko i znienacka
To coś miałeś nie tak bo oryginalnie spryski lamp działały tylko przy dłuższym przytrzymaniu wajchy , natomiast krótkimi naciśnięciami nie pryskały , również w mk3 oryginalne spryski nie działały gdy się włączyła rezerwa.
W mk4 jest na tyle gorzej że spryski się włączają same co kilka psiknięć lub też za każdym razem przy rzadkim używaniu ( np raz na godzine ) bez względu na długość przytrzymania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.