Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2016, 20:18   #21
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,988
Domyślnie Odp: Przekłamanie komputera pokładowego

Cytat:
Napisał galaksik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś odpowie na pytanie dlaczego komputer na wyświetlaczu miedzy zegarami wyświetlając średnią prędkość na godz. pokazuje wartość 38
podstawowe pytanie czy to jest jazda tylko w trasie , czy po mieście , czy 50/50 , wiele rzeczy wpływa na to , tak jak i przy średnim spalaniu.
Na ten temat bardzo dużo zostało napisane na forum.

Cytat:
Napisał STFrozen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- nikt nie powiedział ze moc silnika jest przy paliwie 98 a nie jak na klapce 95
w instrukcji obsługi auta jest to napisane.
Cytat:
Napisał STFrozen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tarcze tylne skorodowały po 1000 km
jak auto dłużej stoi to jest normalne
Cytat:
Napisał STFrozen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I w dodatku teraz ten komputer pokazuje swoje wskazania, odmienne od rzeczywistych.
wskazania średniego zużycia paliwa , czy średnia prędkość to jest wynik wielu czynników , temat rzeka w dziale Focus 2011-

__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2016, 21:00   #22
STFrozen
ford::beginner
 
Avatar STFrozen
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 24-07-2015
Skąd: Będzin
Model: Fiesta STII
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Przekłamanie komputera pokładowego

Cytat:
w instrukcji obsługi auta jest to napisane.
na ktorej stronie, ale w polskiej instrukcji, bo na stronie niemieckiej nawet w broszurce jest wzmianka

Cytat:
jak auto dłużej stoi to jest normalne
dziwne, w innych autach nie było tego zjawiska, nawet przy przebiegach 500 km miesiecznie
STFrozen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2016, 21:49   #23
bartulko
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2016
Model: Monedo Titanium 2016
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM
Rocznik: 12.2016
Postów: 122
Domyślnie Odp: Przekłamanie komputera pokładowego

Czytam te wasze wypowiedzi i zachodzę w głowę kto po co w imię czego poświęcacie tyle czasu aby stwierdzić że komputer pokazuje 0.4 czy 0.5L więcej. Nie mam zamiaru nikogo urazić ale miałem już kilkanaście aut w tym chyba 5 nowych i nigdy ale to nigdy nie porównywałem - obliczałem komputera z dystrybutorem. Chciałbym wiedzieć do czego by mi to było ewentualnie potrzebne i nie znajduję odpowiedzi. Jak wyjdzie nawet 10L więcej to co przestanę jeździć ?? Nie ! Bo po to jest auto aby jeździć. Dla mnie najważniejsze jest na komputerze ile jeszcze mogę przejechać oraz ile przejechałem. Gdy pokazuje że mogę przejechać około 100km to jadę i tankuję do pełna.
Gdy okaże się, że na baku 40L przejadę 300km i to zauważę to wtedy się zastanowię czy ja tak jeżdżę czy z autem jest coś nie tak.
Aż dzisiaj sprawdziłem Fiesta mojej żony 2015r 1.0EB 100KM Titanium Gdy ona jeździ pali średnio 5-6L Gdy ja jeżdżę pali 8-9l. Nic to nie zmieniło, a straciłem całe 10 min.
bartulko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 06:41   #24
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,325
Domyślnie Odp: Przekłamanie komputera pokładowego

Cytat:
Napisał STFrozen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziwne, w innych autach nie było tego zjawiska, nawet przy przebiegach 500 km miesiecznie
Chcesz to zrobię ci fotki jak wyglądają tarcze hamulców przy przebiegu powiedzmy 2 km .... zupełnie nowe. Nie ważne ile robisz km miesięcznie ale ważne byś robił to regularnie
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 09:02   #25
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: Przekłamanie komputera pokładowego

Cytat:
dziwne, w innych autach nie było tego zjawiska, nawet przy przebiegach 500 km miesiecznie
Tarcza hamulcowa jest z jakiegoś tam stopu stali.... musi rdzewieć, nawet po umyciu jeśli samochód stoi widać po jakimś czasie delikatny nalot, chyba że w innych samochodach masz ceramikę ;-)
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 18:08   #26
STFrozen
ford::beginner
 
Avatar STFrozen
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 24-07-2015
Skąd: Będzin
Model: Fiesta STII
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Przekłamanie komputera pokładowego

nie spamujmy w wątku o komputerze. Zapraszam do zapoznania się z tym wątkiem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
STFrozen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 20:32   #27
Objawienie79
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-04-2016
Skąd: Radom
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe

Cytat:
Napisał przemsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1,25 82km.
I i II bieg przy mocniej wciśniętej przepustnicy pokazuje 28-32l/100. Na V biegu o czym piszesz wskazuje 8-9l/100.

Moje średnie spalanie to ok 5,8l/100. Na pełnym zbiorniku przeważnie pokonuje 630-660km.
(opony 196/50R15)
Cześć w jaki sposób masz takie osiągi 630-660 km?
Powiedz mi w jaki sposób jeździsz tą Fiestą że robisz tyle kilometrów na jednym baku. To wszystko na trasie?
Jakie paliwo tankujesz 98 czy 95? Kurcze ja w mieszanej jeździe robię max 550km (więcej w trasie), a jak po samym mieście 400-450km. Dodam że pilnuje się żeby nie deptać pedał w podłogę. Pytam się na serio bez podtekstów bo mnie interesuje.
Pozdrawiam TJ
Objawienie79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2016, 20:45   #28
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,325
Domyślnie Odp: Przekłamanie komputera pokładowego

Prosta matematyka .... zbiornik ma ok 43 l pojemności a więc przy spalaniu około 6 l zasięg to 700 km
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2016, 08:32   #29
przemsky
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Tychy
Model: CLIO IV GT
Silnik: 1.2 T
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe

Cytat:
Napisał Objawienie79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć w jaki sposób masz takie osiągi 630-660 km?
Powiedz mi w jaki sposób jeździsz tą Fiestą że robisz tyle kilometrów na jednym baku. To wszystko na trasie?
Jakie paliwo tankujesz 98 czy 95? Kurcze ja w mieszanej jeździe robię max 550km (więcej w trasie), a jak po samym mieście 400-450km. Dodam że pilnuje się żeby nie deptać pedał w podłogę. Pytam się na serio bez podtekstów bo mnie interesuje.
Pozdrawiam TJ
Tankuje tylko paliwo 95 - zawsze po zapaleniu kontrolki rezerwy, (95% przypadków to Shell fuel save)
Hmm, trasa to nie jest, zazwyczaj odcinki po 13km, ze średnią prędkością ok 60km/h z kilkoma skrzyżowaniami + wyjazd z miasta.
Średnią z całego baku według komputera osiągam ok 58km/h. Opony w rozmiarze 195/50/R15.
Chciałbym w przyszłości mieć możliwość sprawdzenia spalania na oponach najwęższych przewidzianych do Fiesty czyli 175/65/R14 :-)

Ostatnio edytowane przez SRS ; 20-11-2016 o 11:28 Powód: zdublowany tekst postu
przemsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2016, 12:26   #30
przemsky
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Tychy
Model: CLIO IV GT
Silnik: 1.2 T
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Przekłamanie komputera pokładowego

Tak to wygląda u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak jest z prawie każdym zbiornikiem paliwa.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przemsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.