Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2014, 12:58   #1
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Upgrade silnika 2.0TDCi 140PS do 163PS (fabrycznych!)

Ci co śledzą temat w dziale S-max wiedzą o co chodzi... Jednak nie wszyscy tam zaglądają.
No więc tak - silniki 2.0TDCi 140 koni montowane od 2010 roku (na sterowniku Delphi, oznaczone w etis jako "2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C") dają się bez problemu "zamienić" w fabryczny silnik 163 konie!
Od 9 strony tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] można sobie poczytać jakie wrażenia mają koledzy po "przełączeniu".

Silniki takie montowane były zarówno w Mondeo/S-maxie/Galaxy jak też w rodzinie FF3 (Focus/Grand C-max/C-max MK2/Kuga MK2).

Operacja "przemiany" 140PS->163PS jest całkowicie odwracalna i nie zmienia softu sterownika silnika. Całość polega na zamianie miejscami 2 map zawartych w sterowniku silnika: aktywną mapę 140PS zamieniamy miscami z mapą 163PS i tą drugą czynimy aktywną.

Całość operacji - wraz ze stosownymi jazdami próbnymi - trwa trochę ponad godzinę.

Operację można wykonać u mnie na Śląsku lub u kolegi mayak w Warszawie.

Obecnie planuję także "spot techniczny" w woj. Lubuskim - więc chętni z zachodniej Polski mogą skorzystać ewentualnie z tej akcji: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 01-06-2014 o 16:18
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 16:23   #2
volf31
ford::average
 
Avatar volf31
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: Piaseczno
Model: Mondeo mk IV, Nissan Micra K13
Silnik: 2.0 TDCi (163KM), 1.2 (80KM)
Rocznik: 2011, 2014
Postów: 128
Domyślnie Odp: Upgrade silnika 2.0TDCi 140PS do 163PS (fabrycznych!)

Potwierdzam. W dniu wczorajszym mój mk4 wzbogacił się o 23 kuce - efekty rewelacyjne.
volf31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 21:12   #3
pivot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2013
Model: Ford Mondeo Titanium S (kombi)
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Upgrade silnika 2.0TDCi 140PS do 163PS (fabrycznych!)

Jest szansa w 2.2 TDCI zamienić fabryczne 175KM na 200KM?
pivot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 21:43   #4
Maniak
ford::advanced
 
Avatar Maniak
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Lincoln UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 393
Domyślnie Odp: Upgrade silnika 2.0TDCi 140PS do 163PS (fabrycznych!)

Cytat:
Napisał pivot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest szansa w 2.2 TDCI zamienić fabryczne 175KM na 200KM?
Jest możliwość zmiany na 210 u kolegi Heko w Krakowie. Obecnie nie ma możliwości zmian po kosztach w 2.2, tylko 2.0 ze względu na dwie mapy w sterowniku.
__________________
Mondeo mk4 Titanium X Sport Panther Black 2.2 TDCI

Ostatnio edytowane przez Maniak ; 01-06-2014 o 21:45
Maniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2015, 11:53   #5
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,163
Domyślnie Odp: Upgrade silnika 2.0TDCi 140PS do 163PS (fabrycznych!)

Oto informacja od kolegi któremu ostatnio robiłem owa operację :
Cytat:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powiem tak
JEST DOBRZE. Auto jest żwawsze. Może jest szalone(trochę tego oczekiwałem z przyzwyczajenia od alfy), ale jeździ się zdecydowanie lepiej. Dynamika rewelacyjna. Converse rewelacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki Ci za konfig samochodu..

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji była adaptacja skrzyni , turbo upgrade modułów no sławny Convers+ na fulla
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2015, 18:17   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Upgrade silnika 2.0TDCi 140PS do 163PS (fabrycznych!)

O kurczę - a ja już zapomniałem, że taki wątek kiedyś założyłem...
I zamiast delikatnie wspomnieć każdemu, kto "poczuł zmianę" o nieobowiązkowej możliwości wstawienia tu niebanalnego komentarza o swoich odczuciach, to tak zaniedbałem marketing...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Fajnie Tomek, że mi odkopałeś ten temat! Dzięki!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2015, 18:25   #7
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,163
Domyślnie Odp: Upgrade silnika 2.0TDCi 140PS do 163PS (fabrycznych!)

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajnie Tomek, że mi odkopałeś ten temat! Dzięki!
nie ma problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak jest we wszystkich innych działach to i tu trzeba było znaleźć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jestem po "4" przemianach w ciągu ostatnich kilku dni . Chłopaki zadowolone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2015, 21:18   #8
barczol
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 23-07-2011
Skąd: Osięciny / Toruń / Bydgoszcz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140 ->163KM
Rocznik: 2012
Postów: 40
Domyślnie Odp: Upgrade silnika 2.0TDCi 140PS do 163PS (fabrycznych!)

Właśnie wróciłem z Bydzi od Leszcza Bardzo fajny, sympatyczny gość (nie myście sobie że coś ten teges;p)

Usługa Upgrade wykonana chyba dobrze Dojechałem do domu...

A tak na poważnie, samochód jest żwawszy, silnik pracuje tak cicho jak pracował Nie kopci! Nie ma żadnych błędów silnikowych czy innych tam wymysłów;D

Jednym słowem Polecam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]!!!
barczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2015, 21:23   #9
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Upgrade silnika 2.0TDCi 140PS do 163PS (fabrycznych!)

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O kurczę - a ja już zapomniałem, że taki wątek kiedyś założyłem...
I zamiast delikatnie wspomnieć każdemu, kto "poczuł zmianę" o nieobowiązkowej możliwości wstawienia tu niebanalnego komentarza o swoich odczuciach, to tak zaniedbałem marketing...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Fajnie Tomek, że mi odkopałeś ten temat! Dzięki!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tadeusz opanuj emocje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ty wiesz i ja wiem...
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2015, 11:13   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Upgrade silnika 2.0TDCi 140PS do 163PS (fabrycznych!)

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tadeusz opanuj emocje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...
Sławku - gdzie Ty tu moje emocje dostrzegasz...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pełna życzliwość i wyrozumiałość przeze mnie przemawia! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.