Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2018, 11:45   #1
kamiluek
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 16-01-2018
Skąd: Kraków/Zawiercie
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 120 KM
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Grzechotanie w układzie wentylacji przy zmianie temperatury nawiewu

Witam,

Od kilku dni pojawił się w mojej Fieście MK7 1.6 Ti-VCT z 2010 roku drobny ale irytujący problem z układem wentylacji.
Przy odpaleniu samochodu przy niskiej temperaturze na dworze gdy włącza się wentylacja lub podczas radykalnej zmiany temperatury z przykładowo 16 na 24 stopnie z pod deski wydobywa się dźwięk jakby jakaś zębatka była wytarta i zaczynała przeskakiwać. Dzieje się to jedynie przy zmianie temperatury nawiewu, dźwięk nie występuje gdy temperatura jest ustawiona na stałą a zmieniam kierunek nawiewu.
Mam u siebie automatyczną klimatyzację natomiast objaw nie zależy od włączenia klimatyzacji.

Podejrzewam jakąś usterkę ze strony elementu przymykającego lub otwierającego klapę dostępu ciepłego powietrza z komory silnika lub zimnego z zewnątrz.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? Jak dostać się do tego mechanizmu lub ewentualnie na co zwrócić uwagę ?

Pozdrawiam, Kamil.


Ostatnio edytowane przez kamiluek ; 22-11-2018 o 19:50
kamiluek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 19:53   #2
kamiluek
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 16-01-2018
Skąd: Kraków/Zawiercie
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 120 KM
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Grzechotanie w układzie wentylacji przy zmianie temperatury nawiewu

Ratunku pomocy, zima zbliża się wielkimi krokami. Element odpowiedzialny za zamykanie / otwieranie dopływu ciepłego powietrza do nawiewu "rozmawia" ze mną*coraz śmielej, a ja dalej nie wiem jak się*dobrać do tego mechanizmu.

Proszę o rady czy muszę rozbierać całą deskę czy da się jakoś od strony schowka tam dostać i zobaczyć co jest nie tak.

Ewentualnie jeśli już się tam dostanę to jaki numer części mam szukać w celu jej wymiany ?

Pozdrawiam !
kamiluek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2020, 20:59   #3
karpiu71
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford Fiesta MK6 / MK8
Silnik: 1.25 / 1.1
Rocznik: 2006 / 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Grzechotanie w układzie wentylacji przy zmianie temperatury nawiewu

Mam ten sam objaw ale w fiesta mk8 z 2017 roku z climatronik... Doczytałem że w innych autach to zamyka otwiera klapy powietrza z komory silnika. Naprawiałeś ten temat czy zostawiłeś by gruchotało?
karpiu71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2020, 06:54   #4
kamiluek
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 16-01-2018
Skąd: Kraków/Zawiercie
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 120 KM
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Grzechotanie w układzie wentylacji przy zmianie temperatury nawiewu

Wszyscy mi mówili, ze trzeba będzie deskę ściągać i bóg wie co jeszcze. Ogarnąłem temat zamawiając silniczek od klap nawiewu za 10 zł z Allegro + ściągając schowek i w trochę niewygodnej pozycji udało mi się wykręcić stary i założyć nowy. On jest trochę powyżej filtra kabinowego wiec wg mnie opowieści o zdejmowaniu deski są wyssane z palca 😊
kamiluek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2020, 16:42   #5
karpiu71
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford Fiesta MK6 / MK8
Silnik: 1.25 / 1.1
Rocznik: 2006 / 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Grzechotanie w układzie wentylacji przy zmianie temperatury nawiewu

dzięki za info - w wolnej chwili tam zajrzę - przy przełączaniu nawiewów też zdarza mu się pogrzechotać
to pewnie ten silniczek co zaznaczyłem? - tylko to zdjęcie z mk6 jak nurkowałem w schowku w celu wymiany rezystora i silnika dmuchawy ale domyślam się, że zasada podobna...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mk6.JPG (46.6 KB, 36 wyświetleń)
karpiu71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2020, 20:18   #6
Spayki1980
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 25-12-2020
Skąd: Rzeszow
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 bezyna
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Grzechotanie w układzie wentylacji przy zmianie temperatury nawiewu

Witam mam fiestę 2009 1.6 120 k bezynka mam problem z nawiewem coś strzela pod deska raz chodzi ogrzewanie raz nie morze ktoś wie o co chodzi
Spayki1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.