Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2008, 19:23   #11
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Władca Pierścieni - wielopostowe dzieło o tuningu Fordów

Piro, jakis nie kumaty jestem. czytam to, ale brakuje mi wyobraźni. Czy mozna prosic jakies zdjęcie, albo rysunek jak wyglada ta semi ? Taki z grubsza. wydaje mi sie, ze wiem o co chodzi, ale .... .

 
Stary 05-06-2008, 19:47   #12
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: Władca Pierścieni - wielopostowe dzieło o tuningu Fordów

Dlatego było by fajnie, żeby ktoś z Krakowa podjechał do zdjęć.
Ja mam zbyt śmieszny silniczek, żeby tracić czas na niego.
A też bym chętnie zobaczył jak to ma wyglądać i czy dobrze myślę
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline  
Stary 05-06-2008, 21:46   #13
Piro
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-01-2005
Skąd: Kraków
Postów: 122
Domyślnie Re: Władca Pierścieni - wielopostowe dzieło o tuningu Fordów

Chciałbym zwrócić uwagę, że do obliczeń z arkusza nie należy podchodzić całkiem optymistycznie, bo funkcjonują one bez zarzutu w silnikach, które są dławione przepustnicą. Jeżeli najsłabszym ogniwem w naszym łańcuchu mocy nie jest przepustnica, to oczywiście jej przerobienie może dać poprawę, ale jednak nieproporcjonalnie mniejszą do wzrostu jej powierzchni i przepływu.
Przygotowany przeze mnie arkusz jest prostym symulatorem, uwzględniającym dwa podstawowe prawidła - równanie Naviera-Stokesa i siły tarcia wynikające z prędkości przepływu strugi. Metoda nie uwzględnia chociażby zjawisk turbulentnych, ale nie są one aż tak istotne - więc je pominąłem - bo inaczej potrzeba by zbyt dużo wymiarów geometrycznych do ich symulowania i wyliczania wpływu.
Jako przykład silników, których moc jest dławiona poprzez dobór małej przepustnicy podałem 2.5V6 i 3.0V6 w Fordzie. To są pewniaki. Nie mam wcale pewności czy auto Struny do nich się zalicza. Myślę że w wolnej chwili dopiszę do arkusza kalkulację prędkości strugi i szacunek, czy przepustnica jest dobrze dobrana czy jednak jest za mała - ale pamiętajcie proszę że robię to w czasie wolnym więc będę posuwał się do przodu systematycznie - ale powoli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz czekam na silnik 2.5V6 z Krakowa. I robimy foto-instrukcję. Słodowy nie dość że żyje, to nie tylko robi w Castoramie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Alkohol nie rozwiąże Twoich problemów. Ale z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże
Vtech & Magazyn KMH & tdi.pl - portal o dieslach
Piro jest offline  
Stary 05-06-2008, 21:51   #14
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: Władca Pierścieni - wielopostowe dzieło o tuningu Fordów

Cytat:
Napisał Slawko
Piro, jakis nie kumaty jestem. czytam to, ale brakuje mi wyobraźni. Czy mozna prosic jakies zdjęcie, albo rysunek jak wyglada ta semi ? Taki z grubsza. wydaje mi sie, ze wiem o co chodzi, ale .... .

Ogolnie slyszalem juz kiedys o tym , nawet ojciec mi cos mowil o przerobieniu przepustnicy itp itd ale tak jak slawko jakos z tego opisu nie mam zielonego pojecia jak to ma wygladac.

Zwiekszyc sama dziure jak bedzie z czego to nie problem ale z tym otwieraniem :fcp2 :fcp2 :fcp2


Slawko chyba za malo sajen fikcjon ogladamy :fcp1 :fcp1


Mysle ze raczej nie ale zapytam , czy przez to zwiekszenie przeplywu powietrza mozemy cos pogorszyc?? W silniku ktory nei jest mocno dlawiony przez przepustnice.
Bo prawde mowiac mysle ze inzynierowie coswortha pomysleli o przepustnicy i u struny efekt moze byc znikomy.

Tak sie zastanawiam czy umnie zwiekszenie podwojnej przepustnicy cos da.


Piro doceniamy bardzo ze cos robisz, nawet powoli.
tomiscorpio jest offline  
Stary 05-06-2008, 21:56   #15
Piro
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-01-2005
Skąd: Kraków
Postów: 122
Domyślnie Re: Władca Pierścieni - wielopostowe dzieło o tuningu Fordów

Do zdjęć zapozuje i rozbierze się (dla Pań) maciek911, a dla Panów - rozbierze się i pokaże nagą przepustnicę jego Ford 2.5V6. Wyniki pracy zmierzymy na hamowni, przepływy na przepustnicy zmierzymy na torze pomiarowym do przepływów (flowbenchu) więc będzie można zobaczyć zderzenie teorii z praktyką. Spróbuję zmusić Maćka, aby wykonał wszystko sam. Opowie więc wam o tym, czy to bardzo trudne.

Nie za bardzo wiem na razie kto zmierzy Maćka911 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Reasumując na poważnie - Maciek911 zobowiązał się przyjechać i pomóc w rzetelnym zrobieniu materiału zdjęciowego.
Strunę akurat chętnie przemyślę, bo zaskoczył mnie tym spadkiem mocy... (chyba że to tajemnica, to ups...). To taki porządny motor. Coś więc u niego nie gra.
__________________
Alkohol nie rozwiąże Twoich problemów. Ale z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże
Vtech & Magazyn KMH & tdi.pl - portal o dieslach
Piro jest offline  
Stary 05-06-2008, 22:01   #16
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Władca Pierścieni - wielopostowe dzieło o tuningu Fordów

to ja czekam na zdjecie tego "motylka" z "osia", bo jakos nie moge sobie wyobrazic.
Oczywiscie czas nie gra roli, i czasami warto poczekac.

Kurde, dlaczego nie ma takich akcji w Wawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :fcp11 :fcp11
 
Stary 05-06-2008, 22:09   #17
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: Władca Pierścieni - wielopostowe dzieło o tuningu Fordów

Piro, jeszcze kilka takich akcji i Fordy z FCP będą siały popłoch na ulicach Krakowa :fcp2

A co się by stanęło, jakby pościnać te śruby (oprócz odchudzania osi)?
One są jakoś policzone do przepływu, czy po prostu robią też za barierę dla przepływającego powietrza?
Bo jak rozumiem, idea jest taka, żeby przy otwartej przepustnicy, motylek i jego oś stanowił jak najmniejszą przeszkodę.
Słowem, żeby powietrze waliło bezproblemowo jak największym przekrojem...
Jeśli oczywiście dobrze zrozumiałem.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline  
Stary 05-06-2008, 22:22   #18
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Władca Pierścieni - wielopostowe dzieło o tuningu Fordów

Cytat:
Bo jak rozumiem, idea jest taka, żeby przy otwartej przepustnicy, motylek i jego oś stanowił jak najmniejszą przeszkodę.
Słowem, żeby powietrze waliło bezproblemowo jak największym przekrojem...
ja tak rozumuje. Chyba wezme sie za swoja i najpierw zetne/usune wszystkie nadlewy po drodze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
 
Stary 05-06-2008, 23:00   #19
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Re: Władca Pierścieni - wielopostowe dzieło o tuningu Fordów

Piro, chętnie sie do przemyśleń przyłączę np. przy jakimś dobrym trunku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do tej mocy to żadna tajemnica. Mnie nieco ten wynik też zaskoczył ale to jednak automat i nie mam 100% pewności że lock-up został zapięty bo to nie ja go kręciłem, jak sam cisnę to wiem kiedy mi zapina jaki bieg. A jeśli nie wrzucił lock-up'a to pomiar był cały czas pomniejszony o straty na uślizgu oleju w konwerterze. Natomiast jeśli dodać do pomiaru opory straty na opory toczenia ( to zdaje się da nam potencjalną moc z silnika ) to chyba wtedy oscyluje to w okolicy danych producenta, więc może to co podaje ford w katalogu dla scorpio cosworth to moc z silnika a nie z kół.

Ale to chyba nie miejsce na tego typu dywagacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Również czekam na dalszą część wielopostowego dzieła, bo bardzo zacny to temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrowienia dla całej ekipy V-tech.
Struna jest offline  
Stary 05-06-2008, 23:08   #20
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Re: Władca Pierścieni - wielopostowe dzieło o tuningu Fordów

Jak by ktoś (Vtech) chciał pokazać innym na moim 1.8 jakieś techniki zwiększenia mocy to ja się stanowczo
zgadzam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.