Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2013, 21:02   #1
bialyx94
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 04-08-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Dziwne spijanie oleju

Witam!
Mój problem polega na tym że silnik bierze mi strasznie dużo oleju, ale o tym za chwile.
Posiadam Focusa mk1 kombi 1.8 tddi z 2001 roku, przebieg prawie 264 000km.
Focus olej bierze ale zauważyłem że tylko wtedy kiedy jeżdżę ja ( kręce go dosyć wysoko, 3000 do nawet zdaża się że do 3500 obrotów)
Potrafi po przejechaniu ok 10 km wypić olej tak że na bagnecie nie ma po nim nawet śladu.
Kiedy jeździ mama (następny bieg wrzuca przy max 2500 obrotów może przejechać kilkadziesiąt km i oleju jest tyle ile było.
Podczas "przegazówy" na luzie na takim w miare ostygniętym silniku puszcza ogromną chmurę jasno błękitnego dymu o zapachu hmmm coś w stylu spalin wydobywających się ze starych PKSowskich ogórków.
Czy zna ktoś przyczynę tego spijania? Czy powodem może być to że kiedy kupiłem auto nie posiadało ono filtra powietrza więc bardziej niż pewne jest że musiało ono wciągnąć nie złą ilość ulicznych syfów i kurzu.
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź i radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bialyx94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 21:19   #2
kruko
ford::beginner
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Władysławowo
Model: Focus kombi
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 48
Domyślnie Odp: Dziwne spijanie oleju

Ja stawiałbym na pierścienie, ale zacząłbym od sprawdzenia turbiny zobacz czy nie jest mocno zaolejona
kruko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 21:21   #3
bialyx94
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 04-08-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dziwne spijanie oleju

Turbina Została wymieniona na nową jakieś... no nie pamiętam ale nie więcej jak 5000km temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bialyx94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 21:26   #4
kruko
ford::beginner
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Władysławowo
Model: Focus kombi
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 48
Domyślnie Odp: Dziwne spijanie oleju

w zbiorniczku wyrównawczym płyn chłodzący jest czysty? Może uszczelka pod głowicą.
kruko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 21:28   #5
bialyx94
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 04-08-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dziwne spijanie oleju

Nawet tam nie zajrzałem ale jutro rano sprawdzę i powiem jak to wygląda. Jeśli będzie czysty to jaki ma mieć kolor tak mniej więcej?
bialyx94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 21:31   #6
kruko
ford::beginner
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Władysławowo
Model: Focus kombi
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 48
Domyślnie Odp: Dziwne spijanie oleju

nie wiem jaki płyn masz może być czerwony, zielony, niebieski nie powinno w nim być nic tłustego (oleju)
zobacz tu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kruko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 21:33   #7
karolfocus
ford::beginner
 
Imię: KAROL
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: EŁK
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2000
Postów: 44
Domyślnie Odp: Dziwne spijanie oleju

zależy jaki masz zalany najczesciej jest jasno rozowy i taki powinien byc
karolfocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 23:31   #8
lol500
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-02-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 165
Domyślnie Odp: Dziwne spijanie oleju

Cytat:
Napisał karolfocus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w zbiorniczku wyrównawczym płyn chłodzący jest czysty? Może uszczelka pod głowicą.
jakby była uszczelka pod głowica to mogłyby byc np przedmuchy cylindrów. a to nie ma z tymi objawami nic wspolnego.
mogłby się tez płyn chłodniczy przedostawac do komory spalania ale wtedy z wydechu byłby biały dym.
mogłby rowniez przedostawac sie olej do płynu chłodzącego ale tu ewidentnie widac ze olej jest spalany wiec obstawiam zużytą gładź cylindrów. zmierz kompresję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lol500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 06:07   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne spijanie oleju

Bialy, nigdy jeszcze nie słyszałem aby silnik mógł po przejechaniu 10 km wypić cały stan oleju, coś kadzisz. U mnie palił na 100 km litr oleju, dym jak u ciebie. Żebyś się troche zaznajomił z takim problemem, znajdż na forum temar--nadmierne zużycie oleju-- temat założony przez --gignasiak-- tam jest opisane o przyczynach, objawach, i jak zostało naprawione. Polecam.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 08:04   #10
bialyx94
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 04-08-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dziwne spijanie oleju

Salom to właśnie słyszysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zrobiłem nim 10km (z chmurą dymu za sobą) Przyjechałem do domu patrze a oleju nie ma. Myślałem że gdzieś wycieka więc zalalem oleju, odpalił trochę pochodziło, przegazowałem ale pod nim nie ma śladów oleju.
Co do płynu chłodzącego jest trochę mętny ale tłustych plam nie ma także myślę że czysty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bialyx94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dymi , focus , olej , silnik , tddi



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.