Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2008, 18:50   #1
wanad
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2008
Skąd: Świdnica
Model: Focus MK1,MK2
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000,2006
Postów: 9
Domyślnie Cieknąca kolumna kierownicza

Przepraszam mam pewien problem.
Kupiłem Forda Focusa i niedawno zaczął wyciekać olej ze wspomagania układu kierowniczego.Co mam zrobić w tej sytuacji?Gdzie mam się zgłosić jeżeli to bedzie konieczne to podam więcej danych.

wanad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2008, 19:08   #2
ghostlukas
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-04-2007
Skąd: Białogard
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 106
Domyślnie Re: Cieknąca kolumna kierownicza

Jeśli ubywa Ci płynu ze zbiorniczka wspomagania kierownicy to może być uszkodzona maglownica, a koszt naprawy jest dość duży. Musisz podnieść autko i zobaczyć czy wycieka z maglownicy.
ghostlukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2008, 23:05   #3
rakoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Postów: 60
Domyślnie Re: Cieknąca kolumna kierownicza

witam
Problem ten sam - już usunięty :fcp2
Po zakupie foczki okazało się że u mnie też leci spod kolumny kierowniczej. Cena całej maglownicy w ASO no cóż - czterocyfrowa z dwójką z przodu. Nowe oryginalne fordowskie w sklepach internetowych tańsze o 100-200 zł więc cena = 1/8 całego focusa :fcp5

Ja dokonałem zakupu tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jestem zadowolony. Łączny koszt zakupu 530 zł (500 przekładnia + 30 kolumna) Rok pisemnej gwarancji i odpukać w niemalowane - na razie (2 tygodnie i 800 km ) olej trzyma i nic nie cieknie a foka zaczęła dobrze się prowadzić.
Rozmawiałem z właścicielką tego serwisu, powiedziała że niestety nie przyjmują do regeneracji z aut powypadkowych, gdyż wówczas istnieje ryzyko że taka przekładnia może być pęknięta. Łączny koszt z wymianą przekładni u mechanika 730 zł. Szkoda dać tyle ale cóż dolewać płynu raz na tydzień i to takiego który kosztuje 50 zł/L to lekka przesada.

Inna opcja którą polecił mi mój mechanior to regeneracja w profesjonalnym warsztacie twojej własnej przekładni koszt jaki mi podał to 800 zł, dlatego zdecydowałem się na opcję powyższą.

Trzecia opcja - zakup na szrocie, alledrogo itp. przekładni z rozbitej foki (trzaśniętej z tyłu ofcourse), ale na to ani gwarancji ani pewności, że jak nalejesz oleju to nie pocieknie.

Co do opcji naprawy, to powiedziano mi że kupuje się specjalne uszczelniacze i należy przetoczyć coś tam więc chyba we własnym zakresie nie do wykonania :fcp11

Powodzenia
__________________
Stara dobra zasada "3xF"
Był Fiat MAREA 1,6 16V
Był Ford Focus 1,6 16V
jest Renault Laguna IphII 1,6 16V (francuzik)
rakoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2008, 23:11   #4
rakoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Postów: 60
Domyślnie Re: Cieknąca kolumna kierownicza

Oczywiście to wszystko powyższe przyda Ci się jeśli faktycznie masz wyciek z maglownicy. Mam nadzieję że u ciebie przyczyna będzie bardziej prozaiczna (sparciały przewód pomiędzy zbiorniczkiem a przekładnią, jakaś uszczelka itp), bo wydać 800 zł to ból straszny (alusie przeszły koło nosa)
3maj się
__________________
Stara dobra zasada "3xF"
Był Fiat MAREA 1,6 16V
Był Ford Focus 1,6 16V
jest Renault Laguna IphII 1,6 16V (francuzik)
rakoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.