Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2018, 17:19   #11
adamze27
ford::beginner
 
Avatar adamze27
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Puck
Model: Mondeo MkV
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 kombi 2013 2.0 tdci 140 km

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mi przy 231kkm siedział cicho
pierwsze MkIV kupiłem z przebiegiem 141 tys. km,miało 4 lata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie było ządnego hałasu,drgania itd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moze i pojeżdziłbym z tym dalej,ale postanowiłem zaraz po zakupie auto przetestować na długim prostym odcinku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. autko dostało na kazdym biegu pod czerwone pole i wyszło szydło z worka,auto miało modulacje jakby nie dostawał paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec po pobycie tygodniowym w Aso gdzie cudowano i podmieniano mozliwe elementy z innego samochodu łącznie z wtryskami,sterownikiem turbo itd. zjechał na pomoc główny mechanik z Warszawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. diagnoza padła na dwumas,po wymianie wszystko wróciło do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. uratowała mnie gwarancja 12 miesiecy na uzywany bo popłynąłbym finansowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. widziałem fakture,był to koszt 20% wartosci mojego samochodu w 2012 roku

adamze27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 17:36   #12
nomar1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2018
Model: mondeo
Silnik: 2.0 140 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 kombi 2013 2.0 tdci 140 km

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mi przy 231kkm siedział cicho. Co wy z nim robicie? Sprzęgło i wszystko fabryka, pewnie gdyby nie uszczelniacz silnika od strony skrzyni to nowy właściciel by tego nie ruszał.
Jaki uszczelniacz silnika? Mówisz o mondziaku z linku do ogłoszenia, który wstawiłem?
nomar1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 21:26   #13
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 kombi 2013 2.0 tdci 140 km

Cytat:
Napisał adamze27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pierwsze MkIV kupiłem z przebiegiem 141 tys. km,miało 4 lata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie było ządnego hałasu,drgania itd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moze i pojeżdziłbym z tym dalej,ale postanowiłem zaraz po zakupie auto przetestować na długim prostym odcinku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. autko dostało na kazdym biegu pod czerwone pole i wyszło szydło z worka,auto miało modulacje jakby nie dostawał paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec po pobycie tygodniowym w Aso gdzie cudowano i podmieniano mozliwe elementy z innego samochodu łącznie z wtryskami,sterownikiem turbo itd. zjechał na pomoc główny mechanik z Warszawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. diagnoza padła na dwumas,po wymianie wszystko wróciło do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. uratowała mnie gwarancja 12 miesiecy na uzywany bo popłynąłbym finansowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. widziałem fakture,był to koszt 20% wartosci mojego samochodu w 2012 roku
Galaxego kupiłem z przebiegiem 151kkm w wieku 4 lat. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał nomar1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki uszczelniacz silnika? Mówisz o mondziaku z linku do ogłoszenia, który wstawiłem?
Nie, mówię o swoim Galaxym. Chodzilo mi o to, że trwałość dwumasy i sprzęgła zależy od użytkownika.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 21:35   #14
nomar1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2018
Model: mondeo
Silnik: 2.0 140 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 kombi 2013 2.0 tdci 140 km

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Galaxego kupiłem z przebiegiem 151kkm w wieku 4 lat. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Nie, mówię o swoim Galaxym. Chodzilo mi o to, że trwałość dwumasy i sprzęgła zależy od użytkownika.
Kumam czaczę, przez chwilę myślałem, że znasz te auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nomar1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 22:06   #15
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 kombi 2013 2.0 tdci 140 km

Cytat:
Napisał nomar1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kumam czaczę, przez chwilę myślałem, że znasz te auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze co do zamulenia, moja Żona koncertowo muliła 2.0TDCI, po 20-30km po autostradzie zazwyczaj ożywał, może minimalnie mniej palił, i robił się znacznie bardziej elastyczny i dynamiczny, dodatkowo najpierw wypychał sadzę z wydechu, stopniowo się uspokajał i po 20-30km nie dymił. Często zdarza się zacinający EGR, wtedy lubi zadymić mocno. Chociaż 2013 to DPF więc może nie widać tak?

Aczkolwiek pełen powrót elastyczności i mocy był jak zrobiłem turbosprężarkę, u mnie objawem było wycie i wyciek(sprawdź to!).

Dwumasę słychać najbardziej przy gaszeniu, tylko otwórz drzwi bo z wnętrza kiepsko słychać z powodu wyciszenia.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 22:25   #16
nomar1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2018
Model: mondeo
Silnik: 2.0 140 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 kombi 2013 2.0 tdci 140 km

Zamulenie jak to określiłem to raczej turbo dziura, poza tym nie kreciłem go bo był zimny jak go odpalałem podczas oglą dania za pierwszym razem. W czasie jazdy nic nie wyło ani nie stukało ale faktycznie sprawdzę podczas gaszenia silnika czy nie ma jakiegoś odgłosu niepokojącego.

Bump: Zastanawia mnie jeszcze trwałość tej ekoskóry. W całym aucie wygląda jak nowa. Trochę bok kierowcy ma ślady użytkowania. Swoją drogą dziwnie mi się wsiada do niego i wysiada. Myślałem, że do mojej starej Mazdy 6 wsiada się jakoś nisko ale do mondziaka jak wsiadłem pierwszy raz to miałem wrażenie, że siadam tyłkiem na krawężnik ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia tak jak wyczucie gabarytów auta bo ledwo widać zza kierownicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nomar1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 10:46   #17
volf31
ford::average
 
Avatar volf31
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: Piaseczno
Model: Mondeo mk IV, Nissan Micra K13
Silnik: 2.0 TDCi (163KM), 1.2 (80KM)
Rocznik: 2011, 2014
Postów: 128
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 kombi 2013 2.0 tdci 140 km

Cytat:
Napisał nomar1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamulenie jak to określiłem to raczej turbo dziura
Zniknie jak zmienisz mapy silnika na 163 KM
volf31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 13:01   #18
nomar1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2018
Model: mondeo
Silnik: 2.0 140 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 kombi 2013 2.0 tdci 140 km

Cytat:
Napisał volf31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zniknie jak zmienisz mapy silnika na 163 KM
163 km wystarczy ?? kawał maszyny jest.wiadomo nie będzie śmigał jak mini cooper 200 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nomar1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 14:09   #19
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 kombi 2013 2.0 tdci 140 km

Cytat:
Napisał nomar1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
163 km wystarczy ?? kawał maszyny jest.wiadomo nie będzie śmigał jak mini cooper 200 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy, do normalnej jazdy 140KM w Galaxym starcza(starcza = nie ma problemów z ruszaniem, nie dusi się, po autostradzie jedzie płynnie i jeszcze normalnie przyspiesza), te 163KM powinno być optymalne, a w Mondeo to już na luzie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 19:21   #20
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 kombi 2013 2.0 tdci 140 km

ja mam 163KM w swoim polifcie, wcześniejszego mondziaka miałęm 140KM i powiem, że 163KM już fajnie sobie radzi z tym autkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.