Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2018, 23:07   #1
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Wymiana lamp na LED

Witam,

Próbowałem znaleźć wartościową informacje ale niestety nie udało mi się.

A ponieważ temat forda jest dość nowy dla mnie to proszę o wyrozumiałość jeżeli pewne pytanie mogą się komuś wydać oczywiste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chodzi mianowicie jak w temacie o możliwość wymiany zwykłych lamp na LED w roczniku 2017.
Czy jest możliwe i jak to wygląda w praktyce.

Instalacja, adaptacja w aucie, itp.

Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 23:58   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na LED

Cytat:
Napisał Didus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Próbowałem znaleźć ....
Sporą rzecz przeoczyłeś...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - wymiana wygląda tak samo...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 17:05   #3
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na LED

Aj tam Aj tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No próbowałem ale widać coś przeoczyłem bo nie raz tak jest że potykamy się o krawężnik który widac z dalek jak "byk" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki "tedi" za znalezienie wątku i zaraz sobie go poczytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 21:15   #4
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na LED

Przeczytałem cały wątek i tak naprawdę nie do końca wiem czy to da się zrobić w moim przypadku.

A co do szukania "tedi_k" to szukałem tyle że bardziej odpowiedzi w dziale s-max a nie mondeo czy fusion, bo mimo że to ford to jednak wiele rzeczy się bardzo różni jak nawet w samych s-max przed 2015 a po 2015 roku.

Jest nie jasny temat kamery że może moja nie działać u mnie a to za duże ryzyko okupić się w sprzęt, zamontować a potem wylądować z ręką w nocniku.... bo nie zadziała kamera, a samą kamerę to raczej nie łatwo kupić.

Reasumując to może lepiej już kupić same reflektory i zaimplementować w systemie auta i cieszyć się dobrym swiatłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A długie samemu włączać nie licząc na automat.
Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 21:36   #5
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na LED

Cytat:
Napisał Didus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
długie samemu włączać nie licząc na automat.
jest to jakies rozwiązanie, zwłaszcza jak ktoś nie miał tego systemu wcześniej, nie będzie wiedział co traci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 21:48   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na LED

Cytat:
Napisał Didus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...A długie samemu włączać nie licząc na automat.
To akurat jest problem całkiem "wydumany"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najbardziej prymitywna kamera w MK5/S-max MK2 służy własnie do AHB (automatycznych świateł długich)... Czyli jak się ma jakąkolwiek kamerę na mocowaniu lusterka wstecznego, to "automatyczne długie" ma się z definicji (po skonfigurowaniu oczywiście...)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Kamera może nie obsłużyć sterowania wiązką w FDL - ale jeśli z kolei ma rozpoznawanie znaków, to na pewno obsłuży też FDL...

Czyli akurat o "robotę kamery", to można być jakoś tam spokojnym - wiadomo czego można się spodziewać.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-03-2018 o 21:50
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 12:13   #7
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na LED

No to już jest jaśniej mimo że w tym momencie nie na długich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli moja kamer obsłuży FDL bo ma również rozpoznawanie znaków.
I o to mi chodziło !

A te długie to miałem na myśli jak już byłyby nowe lampy aby działałyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo normalnie w tym momencie działają auto długie bez problemu .
Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2018, 13:06   #8
rexman1
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: Kielce
Model: Galaxy 180km AWD
Silnik: 2,0 tdci automat
Rocznik: 2016
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na LED

Pytałem w zeszłym roku o galaxy i nikt nic konkretnego nie odpowiedział, czekam cierpliwie .
rexman1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 12:46   #9
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na LED

automatyczne długie w smax2 są razem w pakiecie z tempomatem, a obgania to taka podstawowa kamera, która nie czyta znaków (mniejsza rozdzielczość??), więc jeśli Didus ma rozpoznawanie znaków to MUSI mieć automatyczne długie
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 21:59   #10
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na LED

No i ma te auto długie i też rozpoznawanie znaków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale do tych lamp LED to muszę chyba rozpędu większego dostać nie mówiąc że to potrzebuje czasu z którego wiecznie brakuje i trochę to LED kosztuje bo trzeba liczyć na całość około 4 tyś. zł
Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.