Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2008, 16:10   #1
maniek_m8
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Postów: 55
Domyślnie bagnet oleju

Witam!W Focusie 1.8 TDDI 2001 r. posiadam bagnet od silnika TDCI (w instrukcji wszystkie typy są rozrysowane i końcówki różnią sie znacznie). Obawiam sie ze długości mogą być różne a co za tym idzie poziom oleju w silniku może być nieprawidłowy w rzeczywistości. Czy ktoś wie czy jest różnica w długości bagnetów (miarka poziomu oleju) miedzy silnikiem TDDI a TDCI? Chodzi mi oczywiście o położenie pola miedzy min i max.Proszę o wymiary bagnetu ( Długość i w jakiej odległości od początku bagnetu znajduje się kreska MIN. i MAX. )Dzięki z góry! pozdrawiam

maniek_m8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2008, 16:43   #2
ARTurio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2008
Postów: 26
Domyślnie Re: bagnet oleju

nie wiem jak jest w tdci ale w tddi wymiary to: całkowita długość bagnetu tzn od czubka do końca rurki to 55,5 cm. od czubka do środka minimum to 2,8 cm. od czubka do środka maximum to 5,9. wiem że to dobre wymiary, bo jak nalałem przepisowe 5,6 litra oleju to było pod max, a mam tddi.
ARTurio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2008, 21:05   #3
maniek_m8
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Postów: 55
Domyślnie Re: bagnet oleju

Cytat:
Napisał ARTurio
nie wiem jak jest w tdci ale w tddi wymiary to: całkowita długość bagnetu tzn od czubka do końca rurki to 55,5 cm. od czubka do środka minimum to 2,8 cm. od czubka do środka maximum to 5,9. wiem że to dobre wymiary, bo jak nalałem przepisowe 5,6 litra oleju to było pod max, a mam tddi.
dzięki! jutro sprawdzę. pozdrawiam
maniek_m8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 23:03   #4
maniek_m8
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Postów: 55
Domyślnie Re: bagnet oleju

sprawdziłem. okazuje się że u mnie bagnet ma inne wymiary.
maniek_m8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 17:57   #5
ARTurio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2008
Postów: 26
Domyślnie Re: bagnet oleju

to znaczy jakie :fcp9 bo może mnie źle zrozumiałeś, pisząc do końca rurki, miałem na myśli-pod kołnież ten który zasadza się na rurce, w którą wchodzi bagnet
ARTurio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 19:27   #6
maniek_m8
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Postów: 55
Domyślnie Re: bagnet oleju

Cytat:
Napisał ARTurio
to znaczy jakie :fcp9 bo może mnie źle zrozumiałeś, pisząc do końca rurki, miałem na myśli-pod kołnież ten który zasadza się na rurce, w którą wchodzi bagnet
witam!
Bagnet w moim silniku ma takie wymiary: od czubka do końca rurki- 50cm,od czubka do minimum-0,8 cm, od czubka do maximum-3,7 cm, od min do max 2,9 cm. Ten bagnet wygląda tak jak ten w książce Ford Focus Poradnik ze str 76 ostatni rysunek. Według tej książki wychodzi że ja mam bagnet od TDCI. Chociaż koleś twierdzi że w książce jest błąd.
maniek_m8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2008, 19:47   #7
józek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: Biała Podlaska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Re: bagnet oleju

Witam
Bagnet w focusie 1.8 tdci wygląda tak[link=]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/link]
Zaznaczam iż miarka jest od 10 cm
józek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2008, 14:54   #8
maniek_m8
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Postów: 55
Domyślnie Re: bagnet oleju

ja taki w focusie tddi.
maniek_m8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2008, 16:31   #9
józek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: Biała Podlaska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Re: bagnet oleju

Nie wiem czy o to ci chodziło ale masz dwa bagnety do porównania TDCI na zdjęciach i powyżej opiasał ARTurio bagnet do TDDI (ciekawe jest 10 cm różnicy)
józek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2008, 20:23   #10
maniek_m8
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Postów: 55
Domyślnie Re: bagnet oleju

wychodzi na to ze w TDDI mam bagnet z TDCI. Poproszę jeszcze takie same zdjęcia bagnetu z TDDi wtedy będę mógł porównać stany minimalne oleju.
maniek_m8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.