Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2022, 10:17   #1
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Zgasła deska rozdzielcza

Cześć wszystkim, przedwczoraj jadę sobie edwardem, podjechałem na stację, zatankowałem, wsiadam jadę i coś mi nie gra, patrzę a tu deska martwa, nic się nie świeci (przed tankowaniem działała, widziałem że mam różne ciśnienia w oponach) żadna kontrolka nie świeci, ekrany też martwe, wysiadłem sprawdziłem, światła migacze wszystko ok, auto normalnie pali i jeździ, na desce działa tylko wskazówka prędkościomierza, radio SYNC 2 działa, tylko co uruchomienie to przestawia się na Fahrenheit i mile.
Wczoraj jechałem i dwa razy wszystko wróciło do normy, tzn deska się uruchomiła, ale na chwilę może 40 sekund, błąd silnika się świecił, czego wcześniej nie było.
Co może być przyczyną ?

__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2022, 10:32   #2
warwick
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-02-2022
Skąd: Olsztyn
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Zgasła deska rozdzielcza

Sprawdź błędy koniecznie. Radio przestawia język i wszystkie miary do domyślnych w przypadku braku kontaktu z zegarami. Wczoraj miałem tak właśnie jak wyciągnąłem zegary żeby zmienić analogową tarczę na km/h.
Możesz tez sprawdzić wtyczkę z tylu zegarów ( jest tylko jedna) może wyskoczyła. Ale błędy z kompa to podstawa wtedy będzie wiadomo w którym miejscu boli.
warwick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2022, 14:25   #3
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Zgasła deska rozdzielcza

Wtyczka jest ok, tak myślę, bo co niby mogło się stać, choć ...., że trzeba sprawdzić błędy to wiem, zrobię to w najbliższym czasie.
Zastanawia mnie to włączanie się zegarów, już parę razy to miało miejsce, 30-40sek i znowu czarno, czy to nie jest objaw uszkodzenia licznika, wygląda jak by odbywał się test, wychodzi źle i komp odłącza wszystko.
Na jakimś anglojęzycznym forum czytałem, że coś podobnego powodował czujnik położenia kierownicy, gdzie on jest i czy da się go sprawdzić ?
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.