Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2018, 15:41   #1
poolgant
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-10-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Falowanie obrótów silnika

Witam, mam następujący problem w swoim Fusionie. Na biegu jałowym co jakiś czas ( ok. 3 s.) występują wahania obrotów silnika (1.4 lpg) . Skutkuje to pojawieniem się odczuwalnych drgawek ponieważ obroty spadają zbyt nisko. Dzieje się to zarówno na lpg jak i benzynie. Przewody i świece były zmieniane. Przepustnice czyściłem jednak bez rezultatów. Dodatkowo dodam, że po załączeniu klimatyzacji wahania obrotów są częstsze (1-2s). Czy miał ktoś podobny problem? Gdzie należy szukać przyczyny?

poolgant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 16:32   #2
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Falowanie obrótów silnika

Odczytaj błędy jakie wskazuje komputer. Podejrzewam jednak, że problem może dotyczyć silniczka krokowego, bądź któregoś z czujników z nim współpracujących. Za utrzymanie obrotów na biegu jałowym odpowiada właśnie "krokowiec", tyle że do jego poprawnej pracy niezbędne są prawidłowe odczyty temperatury silnika, przepływomierza, bądź położenia przepustnicy i sondy lambda.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 21:06   #3
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Falowanie obrótów silnika

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
problem może dotyczyć silniczka krokowego, bądź któregoś z czujników z nim współpracujących. Za utrzymanie obrotów na biegu jałowym odpowiada właśnie "krokowiec"
W tym modelu nie ma żadnego krokowca, bocznika, ani nic takiego.

Luzy zaworowe w normie?
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 21:13   #4
romanhoks
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: Falowanie obrótów silnika

Nie wiem gdzie masz pompe wspomagania.Hydrauliczna elektryczna ,czy na pasku? Mialem kiedys taki sam problem w golfie 4 falowaly obroty.Po zdjeciu paska od alternatora ustalo.Problem byl z zaworem wysokiego cisnienia w pompie wspomagania.Wieszal sie i pompa automatycznie stawiala opor na pasku.
__________________
Przepraszam za pisownie ale mam klawiature Norweska
romanhoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 21:43   #5
poolgant
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-10-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Falowanie obrótów silnika

Pompa wspomagania najprawdopodobniej na pasku, szczerze to nie jestem pewny w 100 procentach ponieważ od niedawna mam to auto. Czy luzy zaworowe mogą powodować falowanie co jakiś czas? Czy sam alternator może powodować takie zachowanie? Np. poprzez uszkodzony regulator napięcia?
poolgant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.