Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2018, 10:36   #31
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: sami sobie z rachunkami z naprawy - silnikami ecoobost w uk, reportaż bbc.

Nie wiem czy zauważyliście, ale spartolenie układu chłodzenia jest złożone:
-badziewny zbiorniczek ulegający biodegradacji
-badziewne przeciekające rurki
-brak sygnalizacji niskiego stanu płynu chłodzącego
- i wisienka na torcie: brak sygnalizacji wzrostu temperatury na wskaźniku temperatury silnika....
Normalnie kabaret.....
To mi nie wygląda na wadę ukrytą, a celowe działanie z premedytacją.....


Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 22-11-2018 o 10:42
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 11:09   #32
masaytaka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2018
Model: Ford Fiesta ST
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: sami sobie z rachunkami z naprawy - silnikami ecoobost w uk, reportaż bbc.

Cytat:
Napisał losarturos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wiadomo czy Ford coś poprawił w konstrukcji wadliwych elementów silnika? Bo teraz nie wiem czy można się pakować w kupno nowego samochodu z ecoboostem czy może lepiej nie.
Nie wiem. Z wielu stron widać, że Ford miał złą passę w konstrukcji silników, bo padają EcoBoosty 1.0, 1.6 ale też 2.3 z Focusa RS i Mustanga. Wiem, że teraz wyszedł jakiś nowy diesel w 2018, ale czy on będzie trwały będzie wiadomo za parę lat... Z drugiej strony kilka lat wiedzieli o problemach EB i nic z tym nie robili i produkowali je dalej wadliwe, więc... 🤔

Bump:
Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy zauważyliście, ale spartolenie układu chłodzenia jest złożone:
(...)
- i wisienka na torcie: brak sygnalizacji wzrostu temperatury na wskaźniku temperatury silnika....
Normalnie kabaret.....
To mi nie wygląda na wadę ukrytą, a celowe działanie z premedytacją.....
Nie należy zwalać na złą wolę tego, co można wytłumaczyć niekompetencją 😉 Więc myślę, że z poważnymi awariami jest tak jak wypadkami - to _splot_ wielu rzeczy na raz. Fakt, że w sumie wszystkie wynikają z wad konstrukcyjnych, które się nakładają.
masaytaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 14:01   #33
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: sami sobie z rachunkami z naprawy - silnikami ecoobost w uk, reportaż bbc.

Cytat:
Napisał losarturos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wiadomo czy Ford coś poprawił w konstrukcji wadliwych elementów silnika? Bo teraz nie wiem czy można się pakować w kupno nowego samochodu z ecoboostem czy może lepiej nie.
Tak. Jest dodany czujnik poziomu płynu chłodzącego, są nowe rury i nowy zbiornik.
Więc zrobili tak jak powinno być od samego początku.

Jedyne czego nie poprawili, to że wskazówka temp silnika nie wskazuję temp silnika.



Przy okazji - BBC dotarło do 18-tu osób
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

The BBC is aware of 18 cases, 17 of which have been reported to Ford.

A spokesman said of the 18 engine fires reported to the BBC, eight could not be processed as insurers did not grant access to the vehicles, and six were not Ford's fault.



Ah te media Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


A co do krzyków powyżej i wytłuszczania, tak - jest to wada pojazdów z tymi silnikami.
Wada którą Ford usuwa i Ford zwraca kasę za te auta, które padły.
Oczywiście dzięki temu, że ludzie walczą.

Jak chcecie to wam przypomnę o tym jak było w VW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 16:40   #34
losarturos
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 30-10-2006
Skąd: Katowice
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2007
Postów: 198
Domyślnie Odp: sami sobie z rachunkami z naprawy - silnikami ecoobost w uk, reportaż bbc.

Najciekawsze jest to, że ja jeżdżę przepoprzednią Fiestą z 2007 i też mi płyn zaczął wyciekać. Bo pękła mi, chyba ze starości, obudowa termostatu. Wymienili i nie ma problemów. I to mnie zastanawia. Nagle zaczęli stosować inne zbiorniki i rurki bo taniej im wyszło?
losarturos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 17:00   #35
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: sami sobie z rachunkami z naprawy - silnikami ecoobost w uk, reportaż bbc.

Wystarczy, że rzucili przetarg na podczęści/na nowego podwykonawcę i pewna mądra firma im zaoferowała "to samo" ale za niższą cenę.
Albo wystarczy, że podwykonawca znalazł "tańszego" dostawcę na materiał.
Łańcuch jest zazwyczaj bardzo długi.
Jak dzisiaj pamiętam jak w jednej z fabryce w której pracowałem przez pół roku
nie przyszły części do tego co tam było budowane i te części były wadliwe już na starcie tylko że przechodziły wszystkie QC bezproblemowo.
Dopiero mądry Krzysiek wymyślił "nowy test" którego nowe części nie przechodziły
i zrobiła się zadyma na całego, bo trzeba było wycofać 1800 sztuk które już poszły dalej do kolejnej fabryki.
To zawsze jest kwestia kto jakie kryteria wymyśli i jakie są faktycznie testy na obecność "wad".

I?
Jeden Krzysiu zapobiegł katastrofie.

Myślicie, że za coś takiego jest jakiś awans ? Premia?
Nie... za takie coś dostaje się zazwyczaj łatkę od głupich przełożonych,
że Krzysiu to jest ten co zawsze jakieś problemy stwarza i że przez takich jak on, ledwo na świąteczne bonusy starcza kasy za przestoje i opóźnienia.
Głupie łańcuchy zarządzania z głupimi ludźmi po drodze w tych łańcuszkach wzajemnej adoracji i ignorancji.

P.S. Na koniec dodam, że to jak walka z wiatrakami w każdej dziedzinie.
Sam czasami siedzę i piszę "program", żeby czasami nie było miejsca na "pomyłkę" i błąd operatora.
I? Wrzucasz coś na testy i nie jesteś w stanie przewidzieć, że operator jednak walnie tutaj w klawisze, naciśnie taką a nie inną kombinację i przestawi procedurę o 180'. Nie nie... Tego jako "projektant" nie jesteś w stanie przewidzieć. A potem wychodzą kwiatki, bugi itp itd.
Przy powyższym - Ford za brak czujnika przy tym zbiorniku ma ostro, bo coś takiego "pominąć" tylko świadczy o tym, że projektują to ludzie nie z doświadczeniem, tylko na zasadzie "a tu zrobimy to od nowa i będzie ok".
Coś w kwestii sporej rotacji. Bo pękające zbiorniki czy wężyki to kwestia podwykonowacy który "zawalił".
Ale brak czujnika, to braki wiedzy u pracowników którzy to projektują.
Sam takich mam dookoła siebie, co to niby "język programowania" super znają, ale za nic nie potrafią myśleć na zasadzie "przewidywania".
Więc oni nawet nie wiedzą, że czegoś w ich programie brakuje, bo nigdy z doświadczenia nie spotkali się z tym, że tam coś takiego jest.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 22-11-2018 o 17:08
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 18:22   #36
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: sami sobie z rachunkami z naprawy - silnikami ecoobost w uk, reportaż bbc.

A malo takich sytuacji na swiecie? A mina z kolnierzami wywinietymi drzwi w Mondeo mk3, Foce mk1 na ktora kto wpieprzyl Forda? Dostawca blachy? Nie! Dostawca masy uszczelniajacej. Nie firma MajonezyChinskie tylko korpo chemiczne znane na calym swiecie z mas, proszkow i zarcia. Tak, tak syfna opinie zasponosorowala literka H.

Wyprodulowali mase uszczelniajaca ktora reaguje z ocynkiem. Majonez tez maja do ....

Kazdy inzynier wie, ze tym kto spier.... jego doskonaly projekt na koncu drogi bedzie ksiegowy z kierownikiem zespolu kierownikow projektow. Wykaza sie cudowna racjonalizacja ciecia kosztow produkcji, przutula za to premie, a jak wyjdzie kwas, to oni juz beda w innej firmie pierd.... projekty.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 13:00   #37
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: sami sobie z rachunkami z naprawy - silnikami ecoobost w uk, reportaż bbc.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] weź ty zmień kraj albo robotę. Uwierz mi, że są na świecie miejsca gdzie ludzie wokół ciągną*cię w górę a za zatrzymanie wielkiej produkcji z powodu małego nawet fakapu projektu dostaniesz coś więcej niż uścisk dłoni przełożonego.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 13:32   #38
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie Odp: sami sobie z rachunkami z naprawy - silnikami ecoobost w uk, reportaż bbc.

Muszę się z Krzysiem zgodzić - sam pracuję w tego typu branży i też borykam się z tego typu problemami. A uwierzcie mi - inwencja ludzka nie zna granic.

Co do 'gratulacji' po wdrożeniu pomysłu blokującego każdy babol na linii produkcyjnej - przytoczę tu klasyka mówiącego, że każdy dział fabryki, poza działem produkcyjnym, przynosi straty.

Jeśli ktoś Cię karci za wprowadzenie takiego pomysłu to znaczy, że organizacja nie dojrzała do tego typu wyzwań. A wyzwanie jest proste - wprowadzić działania korygujące aby tego typu defekt się nie pojawiał.

Nastukane na szklanym ekranie
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 13:46   #39
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: sami sobie z rachunkami z naprawy - silnikami ecoobost w uk, reportaż bbc.

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@edmun weź ty zmień kraj albo robotę. Uwierz mi, że są na świecie miejsca gdzie ludzie wokół ciągną*cię w górę a za zatrzymanie wielkiej produkcji z powodu małego nawet fakapu projektu dostaniesz coś więcej niż uścisk dłoni przełożonego.
Spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Krzysiu to nie ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A że jest jak jest. No cóż.
Długi temat do rozmowy.
Na razie nie wracam.
Niestety ojczyzna wyciućkała mnie za bardzo żeby jej za szybko przebaczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I trzeba pamiętać, że chodzi też o ludzi więc nie każde miejsce pracy jest takie samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.