Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2018, 19:41   #1661
all12
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: mk3
Silnik: 2tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

No ja będę czyścił w myjce , z tym zanurzaniem całego to bym uważał , jak za pierwszym razem czyściłem w myjce nie rozebrałem elektromagnesu i została wilgoć na cewce i co za tym idzie przebicie , w efekcie sprężynka przy zapalaniu dopiero jak rozłożyłem na części pierwsze i przedmuchałem do do suchego problem zniknął jednak teraz już chyba wtryski kaput , ale dwa zaworki już mam niebawem założę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., Czujniki wałków wymieniłem (jak udało się odpalić znacznie wyrównały się obroty) regulator ciśnienia sprawdziłem , zostały jeszcze zaworki, końcówki raczej są ok.

all12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 20:16   #1662
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Górnej (elektrycznej) części z nie ruszałem (poza sprężynką i bolcem).
Tylko te części widoczne w otoczce i zaznaczone strzałką zanurzałem w oleju napędowym.
Przed wymontowaniem wtryskiwacza z silnika wskazanym jest, aby otwór dopływu paliwa i powrót z przelewu zabezpieczyć przed ew. zanieczyszczeniami.
Jeszcze jedna uwaga odnośnie składania - posmarować gwint tulejki (kilka zwojów) jakimś uszczelniaczem - ja stosowałem LOCTITE 243.
Dodatkowo nie jest wskazana zamiana wtryskiwaczy miejscami, bo uruchomienie silnika może być dużym problemem. Ja regenerowałem je pojedynczo: wymontowanie, regeneracja (wymiana zaworka), montowanie, odpowietrzanie, zapłon.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Części wtryskiwacza.jpg (100.6 KB, 112 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zabezpieczenia.jpg (89.7 KB, 91 wyświetleń)
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 21:04   #1663
all12
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: mk3
Silnik: 2tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

o kleju nie pomyślałem, muszę chyba zamówić
all12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 19:50   #1664
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Dzisiaj wykonałem ponownie (minutową) próbę przelewową po wymianie zaworków. Paliwo pojawiło się w rurkach na długości ~20-30cm.
Przy tej próbie okazało się, iż prawdopodobnie niedokładnie został uszczelniony gwint trzeciego wtryskiwacza, ponieważ w rurce przelewu wypływający płyn był ciemny.
Wnioskuję, iż po zamontowaniu "zregenerowanych" wtryskiwaczy za wcześnie dokonałem sprawdzenia ich w trasie lub za mało kleju "zapodałem" na gwint nakrętki.

PS
Jakiś czas temu zauważyłem zaolejoną głowicę tuż pod klawiaturą, a że jako przyczynę upatrywałem uszczelkę klawiatury planowałem ją wymienić dopiero na wiosnę lub latem. A przy okazji wykonywania próby przelewowej okazało się, iż kilka śrub którymi przykręcony jest dekiel klawiatury jest "popuszczonych". Od czasu jak mam pojazd nie były one "ruszane". Być może "popuściły" na skutek wibracji silnika przy nieprawidłowo pracujących wtryskiwaczach przed wymianą zaworków.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Przelewy po wymianie zaworków.jpg (79.8 KB, 155 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Olej w przelewie.jpg (84.4 KB, 151 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez benio ; 22-11-2018 o 19:57
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 15:53   #1665
all12
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: mk3
Silnik: 2tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

A ja dziś wyciągnąłem pierwszy wtryskiwacz prawie w ogóle nieokopcony jakby nie pracował , ja miałem na tym wtryskiwaczu 5ml po 10sek kręcenia tylko rozrusznikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po poprzednim czyszczeniu i zaraz próbie też miałem na jednym ciemne paliwo ale teraz raczej na wszystkich jednakowy kolor ,co ciekawe przed uziemieniem silnika korekcje były prawie idealne na kompie.

Ostatnio edytowane przez all12 ; 23-11-2018 o 15:58
all12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 19:43   #1666
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Moim zdaniem korekcje nie są do końca miarodajne. Od dawna miałem na każdym albo -3 albo 3. Teraz po wymianie zaworków praktycznie nic się nie zmieniło.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2018, 07:40   #1667
all12
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: mk3
Silnik: 2tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Co do korekcji też tak zaczynam uważać , właśnie rozkręciłem ten wtryskiwacz i chyba największy błąd jaki popełniłem to, to że nie dałem właśnie tego kleju przy skręcaniu , w środku był czarny jak olej w silniku , prawdopodobnie przez ten gwint dostaje się olej z głowicy do środka wtryskiwacza i go zapychają albo niszczą. Dzisiaj wymienię dwa zaworki i zobaczymy efekt.

Rozkręciłem drugi , to samo czarno w środku jakby w oleju pracował i ewidentnie widać przecieki czarnego na gwincie.Teraz pytanie czy pozostałe dwa zaworki wymieniać czy tylko wyczyścić i porządnie skręcić na kleju? Auto ma 130 tyś na 100% przebiegu.


Wymienione dwa zaworki ciśnienie wróciło , zapala prawie normalnie na zimnym i ciepłym , jeszcze lekko nierówno pracuje ,albo się dostroi albo następne dwa trzeba wymienić.

Ostatnio edytowane przez all12 ; 24-11-2018 o 17:21
all12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 19:47   #1668
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał all12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... czy pozostałe dwa zaworki wymieniać czy tylko wyczyścić i porządnie skręcić na kleju?
... jeszcze lekko nierówno pracuje ,albo się dostroi albo następne dwa trzeba wymienić.
Moim zdaniem to nie jest sam olej silnikowy tylko zmieszany z napędowym, co nie powinno wpłynąć na stan wtryskiwacza, bo on dostaje się tam jak silnik zostanie zgaszony - podciśnienie z pompy CR go tam wciąga. Może on tylko trudniej zapalać. Tylko pytanie, czy ciśnienie oleju napędowego nie powoduje dostawanie się go do oleju silnikowego?
Co do nierównej pracy silnika, to ja na początku po wymianie zaworków miałem to samo - po jakimś czasie zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku obroty już "stoją jak drut".
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 08:36   #1669
all12
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: mk3
Silnik: 2tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

właśnie robię trzeci ten już trochę czyściejszy i miał taki sproszkowany nagar na końcówce (dobrze czy źle nie wiem) zdecydowałem się na dalszą wymianę bo chociaż już sprężynki nie wywala to jeszcze zaczął gasnąć po nagłym zejściu z wysokich obrotów , napisz jak czyścisz gniazda na głowicy pod podkładkę.

Chyba już znalazłem źródło problemów ,na elemencie pomiędzy końcówką a zaworkiem powinny być dwa bolce a był jeden , musiałem to wcześnie przeoczyć.Dlatego chyba dokręcanie powinno być w imadle ,pewnie bolce się ścinają przy mocnym skręcaniu.

Trzeci zrobiony (dobrze że miałem jeden wtrysk na zapasie), auto odpala od strzału już nie gaśnie po zejściu z obrotów (wina wyłamanego bolca przed końcówką) , zostawiam tak na razie bo ostatni był wymieniony przez poprzedniego właściciela po jeżdżę i zobaczę.

Ostatnio edytowane przez all12 ; 28-11-2018 o 11:32
all12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 11:48   #1670
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Gniazd na głowicy pod podkładkę nie ruszałem.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.