Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2018, 18:18   #1
damianoosci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Model: Focus
Silnik: TDCi 1.8 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Spolszenia, GPS i światła z USA.

Posiadam C-Maxa II Hybrid z 2013 roku z USA.
Chcę spolszczyć menu, licznik itp. oraz wgrać nawigację EU. Miałem wystrzelone dwie kurtyny, dwa pasy przednie i poduszkę w fotelu kierowcy, więc trzeba będzie również wykasować błędy. W mojej okolicy znalazłem tylko jednego elektronika, który by się tego podjął i posiada sprzęt do fordów. Koszt 700 zł.

Oprócz tego chciałbym przerobić reflektory przednie na asymetryczne, przerobić przednie kierunkowskazy, aby nie świeciły światłem ciągłym razem ze światłami mijania. Koszt przerobienia kierunkowskazów 100 zł.
Niektórzy radzą nie ruszać reflektorów symetrycznych, bo nikt do tego się nie przyczepi podobno. Jakie jest Wasze zdanie?

Chcę również dołożyć światło przeciwmgielne i zaproponowano mi dwa rozwiązania:
1) Założenie dwóch żarówek led dual color (biały i czerwony) w miejsce świateł cofania + dołożenie przycisku i przewodów - koszt 600 zł.
2) Odcięcie lewego światła cofania i dołożenie w jej miejsce światła przeciwmgielnego (nie zapytałem tylko czy jest dokładany dodatkowy przycisk czy jest to spinane razem z przednimi światłami przeciwmgielnymi) - koszt 400 zł.

Pytania:
A) Czy jest możliwość zamontowania przełącznika i kontrolek świateł z wersji europejskiej? Czy będzie pasować i czy jest to gra warta świeczki?
B) Jak kształtują się ceny usług/przeróbek, które podałem powyżej?
C) Czy możecie polecić jakichś elektroników, którzy podjęli by się powyższych przeróbek z okolic Białegostoku i Łomży?

damianoosci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 09:18   #2
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Cytat:
Napisał damianoosci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niektórzy radzą nie ruszać reflektorów symetrycznych, bo nikt do tego się nie przyczepi podobno. Jakie jest Wasze zdanie?
Jeśli ktoś w Ciebie walnie, a potem zezna, że to nie jego wina, bo oślepiły go Twoje światła, to możesz mieć problem z przejęciem odpowiedzialności przez ubezpieczyciela, bo ubezpieczany pojazd nie spełnia warunków dopuszczenia do ruchu.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 10:28   #3
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

symetryczne nie są zgodne z wymaganiami europejskimi, ale wydaje mi się, że nie oślepiają, tylko nie oświetlają znaków po prawej stronie
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 11:38   #4
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Hipotetycznie: przy potrąceniu w nocy pieszego autem na światłach symetrycznych ubezpieczyciel może próbować uniknąć odpowiedzialności argumentując, że przyczyną wypadku było nieprawidłowe oświetlenie samochodu?
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 12:14   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...na światłach symetrycznych ubezpieczyciel może próbować uniknąć odpowiedzialności argumentując, że przyczyną wypadku było nieprawidłowe oświetlenie samochodu?
...
Oczywista oczywistość... Wystarczy otworzyć maskę i popatrzeć na reflektor - NIE MA HOMOLOGACJI EUROPEJSKIEJ. Oświetlenie to jest niezgodne z przepisami, a jak Policja zajrzy do dowodu rejestracyjnego, to diagnosta, który wbił ważny przegląd POWINIEN stracić uprawnienia.
Wymiana reflektorów na EU w C-max Hybrid/Energi jest relatywnie tania i całkowicie bezproblemowa. Oczywiście poziomowanie ręczne nie będzie działać, ale to (przy prawidłowo ustawionych lampach EU) w tym samochodzie nie ma większego znaczenia, bo (szczególnie w wersji Energi) nie da się załadować bagażnika tak, by światła świeciły "w niebo"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 10:04   #6
damianoosci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Model: Focus
Silnik: TDCi 1.8 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Przymierzam się do wymiany przednich reflektorów na europejskie.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście poziomowanie ręczne nie będzie działać, ale to (przy prawidłowo ustawionych lampach EU) w tym samochodzie nie ma większego znaczenia, bo (szczególnie w wersji Energi) nie da się załadować bagażnika tak, by światła świeciły "w niebo"...
Czyli nie będzie w ogóle możliwości regulacji wysokości przednich świateł mijania?

Powiedzcie jak kształtują się ceny montażu światła przeciwmgielnego w miejscu lewego światła wstecznego z dodatkowym włącznikiem światła przeciwmgielnego? Pewien elektryk wycenił taki montaż na 400 zł.

Ostatnio edytowane przez damianoosci ; 05-12-2018 o 10:06
damianoosci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 22:31   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Cytat:
Napisał damianoosci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czyli nie będzie w ogóle możliwości regulacji wysokości przednich świateł mijania?
...
Da się to ogarnąć, jak ktoś jest bardzo uparty... Potrzeba:
- dociągnąć jeden przewód z włącznika świateł do obu lamp szeregowo;
- dociągnąć jeden przewód ze skrzynki bezpieczników w komorze silniaka do obu lamp szeregowo
- podłączyć w skrzynce bezpieczników w komorze silnika pod zasilanie robione przez przekaźnik R16 (po zapłonie) - oryginalnie jest poprzez bezpiecznik F39 - nie wiem (bo nie sprawdzałem) czy podejdzie jakaś skrzynka europejska z obsadzonym gniazdem tego bezpiecznika;
- podać masę w gnieździe lamy na jeden dodatkowy pin.

Jak widać poziomowanie ręczne wymaga silnie niezerowego zakresu prac i ja tym razem jeszcze zrezygnowałem...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 21:30   #8
damianoosci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Model: Focus
Silnik: TDCi 1.8 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Brak regulacji zmienia postać rzeczy. Po co mi światła mijania, których nie można regulować, a z kolei ich przeróbka dość problematyczna. Po konsultacji z elektrykiem podejmę decyzję czy wymieniać przednie reflektory. Dzięki za pomoc.
damianoosci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 23:30   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Cytat:
Napisał damianoosci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Po co mi światła mijania, których nie można regulować,...
Sugeruję przeczytać jeszcze kilka razy to zdanie i zacząć samemu sobie tłumaczyć jego sens...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyznam uczciwie - ja go nie widzę...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 08:33   #10
damianoosci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Model: Focus
Silnik: TDCi 1.8 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Chodziło mi o światła mijania w reflektorach w wersji europejskiej. Jeśli okaże się, że mniej problemów i pracy przy przeróbkach będzie z reflektorami z USA niż z EU to wybiorę te pierwsze.
damianoosci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.