Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2009, 19:34   #21
metinh
ford::amateur
 
Avatar metinh
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Dunstable
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Omijaj z daleka ( Warsztaty )

kraków ul nałkowskiego mały warsztat niby od klimatyzacji,ale robią wszystko.Pojechałem zapytac ile by kosztowała wymiana dwóch przewodów doprowadzających odczynnik do chłodnicy klimy. nie mowiac mechanikowi co chce zrobic z odległosci okolo dwoch metrów stwierdził,ze trzeba oddac chłodnice do spawania.koszta: czesci:tego nie wie bo nie wie ile czesci jest do wymiany,nabicie:okolo 200zl sprawdzenie szczelnosci: 150zl odgrzybianie: 150zl auto trzeba zostawic na okolo 1-1.5 dnia.i zrobi tylko jezeli wszystko bedzie robił w pakiecie.przestrzegam!!!!!

metinh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 11:11   #22
rafy76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2009
Skąd: Monachium
Model: Ford Galaxy 2,3
Silnik: benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 19
Exclamation Odp: Omijaj z daleka ( Warsztaty )

No to i ja cos dorzuce. Chodzi o Firme " EFFECT POLAND" we wroclawiu.
Moja RADA to omijac dalekim(bardzo dalekim) lukiem.
Dla przykladu prosze wpisac w "GOOGLE" /ZOJAN/obecnie jest to wlasnie "EP" i poczytac opinie wlascicieli
a reszta juz powie sama za siebie. To szczegolnie info dla przybyszy z innych miast.
rafy76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 11:17   #23
rafy76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2009
Skąd: Monachium
Model: Ford Galaxy 2,3
Silnik: benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: Omijaj z daleka ( Warsztaty )

Cytat:
Napisał rafy76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to i ja cos dorzuce. Chodzi o Firme " EFFECT POLAND" we wroclawiu.
Moja RADA to omijac dalekim(bardzo dalekim) lukiem.
Dla przykladu prosze wpisac w "GOOGLE" /ZOJAN/obecnie jest to wlasnie "EP" i poczytac opinie wlascicieli
a reszta juz powie sama za siebie. To szczegolnie info dla przybyszy z innych miast.
PS: Sam padlem w sidla tych S........W.
rafy76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2009, 22:03   #24
MAG83wawa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford GALAXY
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Omijaj z daleka ( Warsztaty )

OMIJAĆ AW AUTO na trasie Lesznowola-Piaseczno. Brak dotrzymywania terminów, robota młotem a nie głową.
MAG83wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2009, 19:13   #25
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Omijaj z daleka ( Warsztaty )

A ja po tym jak w firmie GEMMA LIBERTÓW([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) mi ustawiali 3 razy geometrie z przodu (maja najnowszy sprzęt za grube pieniadze ale albo nie potrafia go obsługiwać albo coś z nim jest nie tak) i straciłem ok. 5 godzin łacznie pojechałem do Cichego Kącika - gdzie pan na jakiejś prostej maszynie ustawił to w ciagu 45 minut i powiedział że tak musi być.
Zrobiłem jazde próbna i faktycznie zero sciagania wszystko ok.
Zresztą spytałem tego pana ile lat robi w tym - 22 lata praktyki mówią same za siebie.
Mój znajomy kolega majacy blacharstwo lakiernictwo i naprawy powypadkowe jeździ do niego ze wszystkimi autami i zawsze jest zadowolony.
A ceny ma umiarkowane 90 zł za pełną geometrie.
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 18:05   #26
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Omijaj z daleka ( Warsztaty )

ODRADZAM !!!!!! MIK SERWIS, ul. Tatarska 2/4, Warszawa

Mimo iż ktoś polecał ten warsztat ja ich nie polecam.Jest to dziura , gdzie jest syf , brud i ludzie przebierają się dosłownie w garażu co powoduje ,że wszystko jest na kupie, gubią częsci od naprawianych samochodów (sam poszukałem i znalazłem a wmawiali mi że nie było). Do poważniejszych napraw ich nie polecam szczególnie czyszczenie turbin. Czyszcząc turbinę nie zdiagnozowali ,że gruszka jest do wymiany i chcieli szukać przyczyny w wężach i czujnikach.Tragedia.
Jeśli chodzi o wymiane oleju czy kolcków to zrobią ale grubsze roboty odradzam. Ponadto to taka dziupla uwalona smarem.
Pozdr.
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 17:51   #27
piotrek.polak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2009
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Omijaj z daleka ( Warsztaty )

Witam,
ja natomiast odradzam ASO Forda na Bielanach.
Auto Plaza Bielany
ul. Sokratesa 11a
01-909 Warszawa
tel. (22) 835 00 00
Drogi jak to ASO natomiast jakość obsługi i diagnozy odbiega od słabych warsztatów nieautoryzowanych. Pojechałem do nich na diagnozę komputerowa, której koszt wynosi ok 225 pln (okazał się wyższy - 277 pln). Panowie mimo, że wskazałem im możliwą usterkę (znalezioną na naszym forum) zaczęli szukać innych wad. Znaleźli błąd na wtryskiwaczach, którego nie mogli wykasować, więc przeprogramowali mi wtryskiwacze - 3 wtryskiwacze!!! Oddali auto twierdząc, że chodzi równo i nie gaśnie już po rozgrzaniu. Przejechałem nim 2 km na parking po czym zgasło. Zadzwoniłem, umówiłem sie na rano na powtórną diagnozę, która miała być wliczona w cenę poprzedniej. Rano samochód zaczął pracować na 3 cylindrach i dymić niesamowicie. Serwis przeprowadził kolejny test komputerowy, powtórne programowanie wtryskiwaczy (tym razem juz 4) i znalazł nowy błąd na czujniku położenia wałka rozrządu (o którym mówiłem wstawiając auto do serwisu po raz pierwszy). Z założenia bezpłatna usługa miała mnie kosztować kolejne 280 pln uzasadniane tym, że jeżeli byłby to ten sam błąd to byłoby to gratis, natomiast udało im się znaleźć nowy błąd!!! Hurra udało się. Po 20 min rozmów zapłaciłem 100 za ponowne przeprogramowanie i pożegnałem się z nimi na zawsze.
Pozdrawiam,
PP
piotrek.polak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 19:51   #28
obarka84
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-05-2009
Skąd: Starachowice/Warszawa
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Omijaj z daleka ( Warsztaty )

Nie polecam warsztatu C&S Auto-Serwis Jerzy Cytling & Andrzej Sęk
02-284 Warszawa - Okęcie, ul. Hipotezy 8 bo są bardzo drodzy i do tego nie mili.
Pół roku temu robiłem u nich Forda Galaxy. Wtedy poleciało sprzęgło, powiedzieli, że koło zamachowe dwumasowe jest igłą więc wymieniać nie trzeba. Sprzęgło (sachs) + wymiana kosztowały mnie 1400zł a gość nie chciał mi wystawić nawet faktury bo powiedział, że musze wtedy dopłacić jeszcze 22%, nawet nie dostałem dowodu zakupu sprzęgłą. Przedwczoraj walnęła dwumasówka (koszt 3200zł w fordzie).
oczywiscie zrezygnowałem z dwumasówy bo są komplety zamienne na sztywnym kole zamachowym wraz ze sprzęgłem. Pan w warsztacie poinformował mnie, że ten zestaw kosztuje 2400zł. i za robote, żeby ze mnie nie zedrzeć weźmie 300zł. Tym czasem ja znalazłem ten sam komplet tej samej firmy nowy na gwarancji za 1900zł. Wszystko by było ok ale jak sie zdziwił, że kupiłem taniej (dobrze wiedział, że ma drogo) powiedział , że on na częściach ma prowizje i za robote weźmie teraz 500zł. Wychodzi na to, że i tak zaoszczędziłem( tymbardziej, że mam dowód zakupu zestawu) ale ten pan nie poinformował mnie znowu, że to wszystko poza legalnością czyli bez faktury bo inaczej 22% więcej za robocizne. Tak, że koło zamachowe było "igła". jakby powiedzieli, że jest na wykończeniu to bym odrazu wymienił na komplet i bym zaoszczędził 1400zł. na koniec dodam, że wziałem to sprzęgło półroczne i chciałem dowodu zakupu, żeby je sprzedac i mieć potwierdzenie, że ma pół roku. Pan powiedział, że zachowuje się jak baba i że to widać , że sprzęgło jest nowe bo jest na dotarciu!!!!!i nie dał dowodu zakupu. A to wszystko pod patronatem Perfect Serwis. .
obarka84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 09:41   #29
pijak82
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: warszawa
Model: ford mondeo
Silnik: 1,9 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Omijaj z daleka ( Warsztaty )

Ja tez Padłem ofiarą tego samego 'warsztatu' co kolega Obarka84 mowa tu o Perfect Serwis. hipotezy 8.

Mianowicie w minione wakacje kupiłem mondeo 1,9tdci 130km autko 300 000km przebiegu ale zadbane od początku do konca uzytkowane przez jednego własciciela, serwisowany w ASO (AUTO PLAZA BIELANY). PO 2 tyg samochód zaczoł dudnić nierówno pracować zrywać na pół sprzegle, pojechałem do wyzej wymienionego ASO Diagnoza koło dwumasowe oczywiście przytakim przebiegu trzeba tez sprzęgło wymienić koszt 5000pln na gwał szukałem innej deski ratunku znalazłem pseudo warsztat na hipotezy8 diagnoza ta sama koszt 3500pln za cześci LUKA dodatkowo wymieniłem poduszke pod silnikiem siatke na wydechu i jakies łożysko koszt wzrusł do 4500 ale to i tak mniej niz w ASO a znacznie więcej mniałem wymienione, nie powiem byłem zadowolony tym bardziej ze kolesie poczekali z kasą bo brakło mi troche 2 tyg potym doniosłem brakującą kwote. żądając jakiegos dowodu faktury książki serwisowej cos potwierdzającego zakup czesci i gwarancje na wykonane usługi. z wielkim żalem dostałem książke serwisową. samochodzik jeździłdobrze byłem szczęśliwy do czasu po jakimś czasie zaczeła mi sie Palić kontrolka ze mam jakis błąd pojechałem znów na hipotezy8. ku mujemu zdziwieniu był już drugi z właścicieli diagnoza czujnik połozenia wałka rozrządu koszt czujnika 89pln a pan powiedział z warszatatu powiedział 99pln kij mu w oko o 10pln nie będe sie kłucił. Kazdy pewnie wie jak wygląda w/w czujnik wymiana go laikowi zajmie 5min młody koleś uporał sie z tym w 2min ide do szefostwa płacić i mysle diagnoza komp 80pln czujnik 99pln + wymiana góra 50pln kłade kolesiowi 250pln mysle zrobili szybko 20 dyszki górką dam on mówi ze jeszcze 80pln ale ze mnie polubili to 20pln mi opuści więdz jeszcze 60pln pytam zaco a tu słysze cytat A TY .................. MYSLISZ ŻE JA ZADARMO .......................PO CZUJNIK poczułem sie nie jak klijent ale jak jakis złodziej czy też klijent warszatatu jakie obrazował Bareja w swojich filmach. powiedziałem że doniose jutro, i więcej mnie tam nie zobaczyli. samochodzik jeździł znów jak igła ale moje zadowolenie szybko sie skruszyło silnik zaczoł kopcic i stracił moc diagnoza przeprowadzona przez zemnie i koege to wąż mały krótki gumowy od turbiny koszt nowego 158pln nówka sztuka organinalny załozyłem i luzik, ale tuokazało sie dlaczego partacze z hipotezy są teraz tak opisywani po1 ten wąż był wymieniany 20go maja tego roku przez poprzedniego własciciela na co mam fakture wiem ze w ASO tez leca w kulki ale na tym starym było logo VW AUDI wniosek nasówa sie sam. zaczołem węszyc dalej i co sie okazało sprzęgło i koło dwu masowe które naprawiałem to lipa bo sprzęgło było stare a dwu masówka była załozona nowsza nie nowa uzywana pewnie ze szrotu obok który sprzedaje części uzywane do fordów niestety mechanik który mi to sprawdził niema uprwanień żeczoznawcy a żeczoznawcy uprawnieni słono sobie liczą. Jedyne wyjście sprzedać Sprzedałem samochód hanlazowi któremu powiedziałem o całym problemie a on juz wiadomo co zrobi licznik na 200 000 i jakis naiwniak łyknie. JEDNYM SŁOWEM DAAAALEKO OMIJAJCIE TEN WARSZTAT

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 09-07-2011 o 07:09
pijak82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2009, 21:18   #30
t nowak
ford::advanced
 
Avatar t nowak
 
Zarejestrowany: 12-01-2009
Skąd: LUBELSKIE(PL)/BAD VILBEL(D)
Model: Passat B6
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Odp: Omijaj z daleka ( Warsztaty )

to znalazlem na necie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
t nowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.