Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2017, 20:33   #1
woyto99
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-06-2017
Skąd: Zabrze/Pyskowice
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 4
Exclamation Zablokowana kierownica!! Tego jeszcze nie było

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum ale chyba nie ostatni. Bo KACZUSZKA zaczyna się stawiacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Więc tak, kluczyk w stacyjce nie daje się przekręcić normalnie (czasem się udaje ale powiem że to jeden na sto powtórzeń) czego następstwem jest zablokowana kierownica i jak wiemy brak możliwości odpalenia samochodu. Wszystkie kluczyki mają tak samo, nawet dorobiony nowy. W takim razie potem padło na stacyjkę. Rozebralem i postanowiłem wyczyścić wkładkę. Ale zauważyłem że po odpięciu kostki stacyjki wkładka i cała blokada śmiga jak nowa. Bez najmniejszego oporu. W takim razie stwierdziłem że z mechanizmem wkładki też wszysko ok.Kostka stacyjki sama w sobie po przekręceniu śrubokrętem działa. Daje prąd i odpala bez problemu. Ale cóż pomyślałem że może jednak ma w sobie jakiś problem. Kupiłem nową (po zniżkach 40zl więc nie majątek) a tu lipa. Zakładam ja i dalej blokada. Więc już nie wiem. Naprawdę nie mam pojęcia co może być przyczyną. Proszę o podpowiedzi. Z góry dziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

woyto99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 21:00   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zablokowana kierownica!! Tego jeszcze nie było

Masz zagwozdkę w mechaniżmie stacyjki współpracującej z blokadą kierownicy.

Musi to zobaczyć fachowiec od stacyjek, am nie dasz rady, tylko pogorszysz,zegarka też nie naprawisz.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 16:32   #3
woyto99
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-06-2017
Skąd: Zabrze/Pyskowice
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zablokowana kierownica!! Tego jeszcze nie było

No tak przypuszczałem że to będzie jednak wymagało fachowca. Zaczynam kogoś szukać. Dzięki. Napiszę jak się skończyło
woyto99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2017, 08:24   #4
MarianL
ford::average
 
Avatar MarianL
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: ST
Model: Ka TITANIUM
Silnik: 1,2
Rocznik: 2009
Postów: 123
Domyślnie Odp: Zablokowana kierownica!! Tego jeszcze nie było

U mnie w Tesco jest dorabiacz kluczy i naprawiacz stacyjek. Taka przynajmniej widnieje u niego reklama
MarianL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 16:04   #5
woyto99
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-06-2017
Skąd: Zabrze/Pyskowice
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zablokowana kierownica!! Tego jeszcze nie było

Mam już fachowca. Kazał mi wpadać śmiało że stacyjką. I Tu pojawia się kolejny problem. Jak zdjąć stacyjkę z kolumny kierowniczej? Czy to możliwe do zrobienia w domowych warunkach? Bo próbowałem siłą ale to chyba nie o to chodzi. Najwyżej zawioze z kolumną
Kod php:
:027
Tylko jak ją rozczepić? Trzeba ją zbić z krzyżaka? Bo wyżej wymienionego też nie chciałbym uszkodzic.
woyto99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2017, 13:08   #6
woyto99
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-06-2017
Skąd: Zabrze/Pyskowice
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zablokowana kierownica!! Tego jeszcze nie było

Potrzebuje podpowiedzi. Jak zdjąć stacyjkę z kolumny. Bądź też jak wymontować kolumnę ze stacyjką. Która wersja lepsza? Pomóżcie
woyto99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.